Przez koronawirusa nie będzie referendum w sprawie odwołania Wójta

Nie będzie w najbliższych tygodniach referendum w sprawie odwołania Jerzego Żurka z funkcji Wójta Gminy Konopiska. Dwa tygodnie, po rozpoczęciu i ogłoszeniu zamiaru zbierania podpisów pod wnioskiem w sprawie zorganizowania referendum, wybuchła pandemia koronawirusa.

Grupa ochotników zbierała podpisy jeszcze do 15 marca 2020 roku. W nieco ponad trzy tygodnie zebrali łącznie 567 podpisów, ale ze względów epidemiologicznych zawiesili tę inicjatywę.Wystąpiliśmy do komisarza wyborczego z wnioskiem o zawieszenie inicjatywy zbierania podpisów w sprawie odwołania Jerzego Żurka z funkcji Wójta Gminy Konopiska. Komisarz odmówiła, dlatego postanowiliśmy zakończyć tę inicjatywę. Zdrowie i życie jest ważniejsze. Gdyby nie koronawirus, szacujemy, że zebralibyśmy łącznie ok. 1400 podpisów – powiedział inicjator zbierania podpisów w sprawie przeprowadzenia referendum, Robert Wielgosz.

Do przeprowadzenia referendum potrzebne były 872 podpisy. W nieco ponad trzy tygodnie grupa ochotników zebrała ich 567. Podpisy mieli zbierać przez dziewięć tygodni.

W tej sytuacji, Jerzy Żurek może mówić o ogromnym szczęściu. Szkoda, że tego szczęścia nie ma w rządzeniu gminą.

11 odpowiedzi na “Przez koronawirusa nie będzie referendum w sprawie odwołania Wójta”

1. Fred Flinston pisze:

Korespondencyjnie go odwołamy 😂

2. Paweł Nowak pisze:

Głupi ma zawsze szczęście

3. pola pisze:

• Widz pisze:

Trzeba czytać ze zrozumieniem życie i zdrowie ludzi ważniejsze od referendum dlatego akcja została zatrzymana wiadomo że w okresie pandemii musi być jak jest… A swoją drogą niech nasz nieudolny wójt jeszcze się pomęczy nie ma co wyręczać człowieka niech żyje i rządzi w swoim balaganie

4. hela pisze:

Pola, albo jesteś niedoinformowana, albo jesteś fanatyczną obrończynią.” Z pustego nawet Salomon nie naleje”, to prawda, ktoś do tego pustego doprowadził. Nieudolny gospodarz nawet najlepsze gospodarstwo zniszczy. Tak to jest jak się jedzie tylko na kredytach.

5. pola pisze:

• Widz pisze:

Nie nosisz pisać drukowanymi nikt nie rozpozna Twojego charakteru pisma nie będą porównywać z kursywą w gminie😊Ty podły mściwy czlowieku

• Marysia pisze:

Pola, to widać że nic nie rozumiesz, nie wysilaj się. Rozumienie zostaw innym!

6. hela pisze:

Masz rację Pola, kredyty brali wszyscy, ale umieli je racjonalnie zagospodarować. Piszesz że Ćię to nie interesuje, więc nie masz pojęcia jak można coś zrobić nie mając kasy, po co komentujesz, że „z pustego i Salomon nie naleje”. Przykład: aby założyć panele fotowoltaiczne, trzeba złożyć wniosek do projektu Regionalnego Programu Operacyjnego, a następnie starać się o kredyt na wkład własny.
    My nie jesteśmy zepsuci ani mściwi, tylko wytykamy nieudolność obecnej władzy.
    Pytanie czy daje nam to jakąś satysfakcję lub korzyści, jest obraźliwe dla wszystkich tu zamieszczających merytoryczne uwagi. Moim skromnym zdaniem na pewno przyjemniej było by chwalić gdyby było za co.

PS wyłącz Caps Lock i używaj znaków interpunkcji.

7. Spiskowiec pisze:

Jesteście wszyscy bandą debili.

8. hela pisze:

Na czele z tobą.