Protest Mieszkańców Aleksandrii ws. transportu publicznego!

Mieszkańcy Aleksandrii walczą o transport publiczny na terenie gminy, a konkretnie sołectw Aleksandria I i Aleksandria II. Radni wraz z Mieszkańcami wystosowali oficjalny protest do Wójta Jerzego Żurka, w którym żądają utrzymania bezpośredniego połączenia Aleksandrii z Częstochową.

Pod protestem podpisali się sołtysi, rada sołecka oraz Mieszkańcy.

Poniżej znajdziecie kopię tego, co wczoraj zostało złożone w gminie.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

85 odpowiedzi na “Protest Mieszkańców Aleksandrii ws. transportu publicznego!”

 1. Mieszkanka napisał(a):

  Bardzo dobrze tez sie chcialam podpisac 😘

  0
  0
 2. Wyborca napisał(a):

  w Konopiskach też musimy zrobić taki protest. Może któryś z radnych zbierze podpisy?

  0
  0
 3. Grazka napisał(a):

  Fajnie jakby Konopiska tez sie dołączyli ! Zapraszamy w niedziele !

  0
  0
  • Kropeczka napisał(a):

   Grazka, no to już widać na pasku u góry że i Konopiska się dołączają. też organizują spotkanie z Prezesem PKSu! Zobaczymy,czy Żurek mówił prawdę i czy da się z tym transportem coś zrobić, bo przecież podpisali umowę z GTV Bus. Bez konsultacji, ankiety czy nawet referendum jak ludzie chcą jeździć. Konopiska z Aleksandrią!

   0
   0
  • ciekawa napisał(a):

   Mam małe pytanko co jest w Niedziele ? I zapraszamy gdzie?

   0
   0
 4. Brygida napisał(a):

  Brawo radni Aleksandrii i Konopisk!!

  0
  0
 5. do Ciekawa napisał(a):

  w Niedzielę? to chyba tylko do kościoła na mszę?

  0
  0
 6. Waldek napisał(a):

  Brawo Aleksandria! Czekamy na inicjatywę z Konopisk i innych miejscowości. Świetny sprawdzian dla radnych przed wyborami.

  0
  0
 7. Brawo! napisał(a):

  Byłoby fajnie, gdyby radny z Jamki-Kowale też się wykazał, a nie był tylko radnym z nazwy. Trzeba wyjść z lasu, panie Gajos, a nie tylko liczyć na to, że się przy okazji skorzysta na krzyku innych miejscowości, samemu płaszcząc się w gminie i siedząc cicho. Kadencja się kończy.

  0
  0
  • KowaleGórą napisał(a):

   GTV Bus nie przewiduje trasy przez pająk . Mieszkańcy , którzy mieszkają blisko zalewu będą musieli chodzić na przystanek do Konopisk , ale to ich radnego nie interesuje bo sam z komunikacji zbiorowej nie korzysta .
   Brawo panie Gajos za „troskę” i „zaangażowanie” . Przydadzą się w następnych wyborach 😂

   0
   0
 8. zawiadowca napisał(a):

  Dlaczego wcześniej Prezes nie spotkał się z mieszkańcami Aleksandrii żeby wyjaśnić dlaczego kursy wypadają?

  0
  0
  • Struś Pędziwiatr napisał(a):

   zawiadowca, bo Prezes jest prezesem PKS-u a nie gminy. To był psi obowiązek wójta!a ten podobno był….z żądaniami i krzykiem!co, słuchając go na różnych wystąpieniach wcale nie dziwi…

   0
   0
 9. Konopiska napisał(a):

  Tez z chęcią się pod tym podpisze. Konopiska tez powinny tak zrobić.

  0
  0
 10. Mieszkanka napisał(a):

  Kto zbiera podpisy? Podejde i sie podpisze

  0
  0
 11. obserwator napisał(a):

  Sytuacja robi się bardzo ciekawa i interesująca. Wszystko ładnie pięknie tylko troszkę za późno ta inicjatywa z protestem gdyż PKS złożył w dniu 16 marca w Urzędzie Miasta Częstochowy stosowne wnioski o zaprzestanie wykonywania połączeń na ternie Gminy Konopiska Zgodnie z ustawą Urząd ma 10 dni czasu na wyrażenie zgody
  Co do samego PKS to ponoć nie ma woli rozmowy ze strony Pana Żurka jest natomiast wola poszukiwania kompromisu ze strony PKS
  Reasumując spiritus movens całego zamieszania to Pan Żurek i do niego należy rościć pretensje oraz uwagi Proponuję utworzyć komitet protestacyjny składający się z przedstawicieli każdej wsi i udać się albo do Urzędu Gminy ewentualnie do Rększowic celem przedstawienia stanowiska Panu Żurkowi

  0
  0
  • pracownik PKS napisał(a):

   spokojnie :-) Wnioski można przywrócić, wystarczy tylko wola wójta do współpracy!

   0
   0
  • prawnikamator napisał(a):

   Bzdura. Oświadczenie woli przewoźnika o zrzeczeniu się zezwolenia na wykonywanie regularnych przewozów osób nie wymaga zgody organu udzielającego. Problemem dla przewoźnika pozostają wyłącznie zobowiązania z tytułu umów przewozu zawartych poprzez nabycie przez pasażerów biletów okresowych – z reguły miesięcznych imiennych, które przewoźnik obowiązany jest wypełnić zgodnie z własnym regulaminem a w jego braku – prawem nadrzędnym, w tym przypadku w szczególności Prawem przewozowym. Dość więc ciemnoty, jeśli PKS nie wiążą inne umowy, zezwoleń może zrzec się SKUTECZNIE w każdej chwili, bez oglądania się na urzędnicze widzimisię, zgodnie z zasadami swobody działalności gospodarczej i szczególnymi przepisami. Gdyby wielki urząd miał 10 dni na wyrażenie zgody, to co najmniej na te 10 dni musiałby znaleźć sponsora utrzymywania nierentownych działań przewoźnika – spółki podlegającej także ksh.

   0
   0
 12. Waldek napisał(a):

  Tutaj nie chodzi o utrzymanie statusu quo Przedsiębiorstwa PKS, a o bezpośredni, częsty i bezproblemowy dojazd do Częstochowy. Najlepsze było by MPK. Jeden bilet i nowoczesne, duże autobusy.

  0
  0
  • obserwator napisał(a):

   Zgodzę się z przedmówcą Rzecz w tym że musi być wola rozmowy z dwóch stron Nie wiemy czy Pan Żurek próbował podjąć rozmowy z MPK Częstochowa Czy przedstawił jakieś warianty rozwiązania problemu (znalezienia konsensusu) Moja babcia mawiała że jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę

   0
   0
  • prawnikamator napisał(a):

   A moja babcia mawiała, że ciemny lud wybrał decydentów, na jakich sam zasługiwał. A teraz pretensje samemu do siebie.

   0
   0
 13. Inka napisał(a):

  W czwartek odbędzie się zebranie w KGW w Kopalni z prezesem pksu i radnymi z Konopisk o godz 18 więc kto może niech przyjdzie

  0
  0
 14. Inka napisał(a):

  15 w Kopalni w czwartek nie zapomnijcie

  0
  0
 15. Inka napisał(a):

  Tego nie wiem

  0
  0
 16. Brygida napisał(a):

  do obserwator i do zawiadowca, spotkanie jest otwarte, kto jest zainteresowany to przyjdzie. Nie wiem po co miałoby tam być GTV? a oczywiście obserwator ma rację, w każdym z tych przypadków chodzi o kasę! tyle że Częstochowa życzy sobie jakieś ogromne pieniądze! więc alternatywą może będzie PKS? tylko lepiej jeżdżący jak dotychczas, a to znaczy też lepiej opłacany. Zobaczymy co powie w czwartek szef PKS-u? Najgorsze czy to wszystko nie jest za późno!? Wójt podpisał umowę, zupełnie inną niż obiecywał, nie licząc się z opinią Mieszkańców, PKS złożył stosowne pisma do urzędów o zaprzestanie kursów do Konopisk, itd.
  Dlaczego podpisano umowę INNĄ niż było w uzgodnieniach (? jeśli były inne), bo podobno przetargu nie było?
  Dlaczego nie zapytano ludzi??!

  To jest ewidentna wina wójta!! Sobiepaństwo i arogancja władzy!

  0
  0
  • prawnikamator napisał(a):

   Przetargu nie musi być, uptz dopuszcza powierzenie przewozów bezprzetargowo.

   0
   0
 17. Ktoś! napisał(a):

  Tak jak Waldek napisał,tu nie chodzi o to żeby PKS jeździł,obojętnie kto to będzie ma dojeżdżać do CENTRUM CZĘSTOCHOWY,a nie do DŹBOWA. Żurek zrobił radnych w h..a
  Powiedział że będzie transport do Częstochowy ale nie dodał że do znaku Częstochowa 😁

  Już wiemy co trzeba zrobić z takim wójtem…
  jego czas się kończy nareszcie

  0
  0
  • Karol napisał(a):

   Całkowicie się zgadzam, tutaj rozchodzi się tylko o dojazd do centrum Częstochowy. a czy to będzie PKS, MPK czy GTV to już mniejszy problem.

   0
   0
 18. Mieszkanka napisał(a):

  Pani Inko czy uczniowie i osoby niepełnoletnie tez moga przyjsc?

  0
  0
  • pracownik PKS napisał(a):

   Może przyjść każdy kto chce :-)

   0
   0
  • Inka napisał(a):

   No pewnie mogą przyjść dlaczego nie oni też dojeżdżają do szkół a pełnoletni mogą się podpisać a reszta może zabrać głos ☺

   0
   0
  • Karol napisał(a):

   A co Wy wszyscy tak tej Inki pytacie? co to jakaś niesamowita persona, żeby się pytać czy można przyjść? spotkanie dla wszystkich, więc głupio nie pytajcie czy młodzież może przyjść, kobiety itd… Już któraś informacja na tej stronie i wszyscy Pani Inko, pani Inko ach Pani Inko……..

   0
   0
  • Mieszkanka napisał(a):

   Panie zazdrosny Karolu pytamy tej pani gdyz to ona nas informuje o spotkaniach 😘

   0
   0
  • Inka napisał(a):

   Wszyscy mieszkańcy gminy mogą przyjść czym nas więcej tym lepiej

   0
   0
 19. Karol napisał(a):

  Nie zazdrosny, tylko piszecie bzdury i zaśmiecacie forum.

  0
  0
  • Magda napisał(a):

   Zgadzam się, tematem jest transport publiczny w Gminie. Na stronie głównej u góry jest pasek z info o spotkaniu. Nie widzę, żeby zabraniali kogoś wpuszczać. :)

   0
   0
 20. Mieszkaniec napisał(a):

  Dziwi mnie fakt że radni z konopisk na kopalni organizują spotkanie z prezesem pks. Po pierwsze mała jest tam salka więc módlmy się o pogodę. Po drugie dlaczego nie organizują spotkania w konopiskach? Tam więcej ludzi się pomieści. To w końcu my się będziemy przesiadać po dwóch przystankach do MPK. Jest to przedwyborczy szał. Na koniec kadencji wszyscy się budzą – jacy to pomocni, ile dla nas chcą zrobić. Kupuję auto – najlepiej liczyć na siebie.

  0
  0
  • Sucha buźka napisał(a):

   Mieszkaniec, a czy obejrzałeś wideo z ostatniej sesji rady gminy? widziałeś i słyszałeś jak gasili radną z Kopalni i radnego z Konopisk? Co? pozwolą zrobić w nowiutkim OSP Konopiska? czy na hali? to spotkanie już DAWNO powinien zorganizować wójt! W Konopiskach!
   To samo z Aleksandrią!
   Można było zrobić razem w Aleksandrii w OSP, ale Mietek znowu, jak przed każdymi wyborami, rozrabia! I znowu skłóca Aleksandrię z resztą świata! Co ten stary dziad z tego ma? byle mącić i skłócać ludzi.
   A problem dojeżdżania do Częstochowy mamy wspólny!

   0
   0
 21. Konopiska 😠😠😠 napisał(a):

  Aleksandria gora wszyscy mieszkany powninni byc tacy jak ci panstwo ❤💚❤💚❤

  0
  0
 22. Konopiska 😠😠😠 napisał(a):

  A mam pytanie do kogo na fb moge kierowac zapytania odnosnie spotkan?

  0
  0
 23. M. napisał(a):

  Strasznie niebezpieczny musi być ten Dźbów, że przejście tam 300 metrów grozi śmiercią.

  0
  0
  • Pudel z ciasnej mordy napisał(a):

   Na pewno mieszkają tam typy spod ciemnej gwiazdy
   Ludzie po zmroku z domu nie wychodzą
   Bo grozi to utrata cennych rzeczy ,lub kalectwem
   W Częstochowie czekać na autobus w godzinach szczytu – zagraża nam to życiu
   Śmiechu warte te wasze argumenty

   Powinno się walczyć o bezpośredni przyjazd do Częstochowy i spowrotem
   A nie oPKS które jeżdżą jak na loterii
   Przyjedzie albo nie przyjedzie

   0
   0
 24. P napisał(a):

  Nigdzie w tej petycji nie jest napisane że walczymy o PKS tylko o dojazd do centrum.

  0
  0
  • Pudel z ciasnej mordy napisał(a):

   To po co Spotkanie z prezesem PKS
   Może spotkanie z przedstawicielem firmy która obecnie bedzie obsługiwać nasz teren
   I to właśnie z nimi powinno się rozmawiać o bezpośrednim transporcie do Częstochowy

   0
   0
 25. Komisarz napisał(a):

  Zaczyna były wójt już kampanię wyborczą razem Mietkiem

  0
  0
 26. uff napisał(a):

  Na szczęście. WÓjt się zgodził będzie do Cz-wa Focha !!! Ufff

  0
  0
  • Sara napisał(a):

   Od kiedy na focha jest przystanek? To sie nazywa sobieskiego

   0
   0
  • Adaś napisał(a):

   Zawsze idzie dość do porozumienia
   Tylko ten radny z reksxowic miesza
   Inni radni dochodzą do porozumienia
   Jak mówi stare przysłowie z wielką dupą wszędzie ale z wielkim pyskiem nigdzie
   Czasami nie warto szukać afer tylko porozmawiać tak po ludzku

   0
   0
  • Magda napisał(a):

   Focha jest przy Simply Market

   0
   0
  • Sara napisał(a):

   Taa tyle ze przy Simply zatrzymuja sie mpk jadace z przeciwnej strony

   0
   0
  • Magda napisał(a):

   Gdzie ty na Focha widziałaś MPK??? Nie jeździ odkąd Blachownia zrezygnowała czyli 2007 r. Znajomość topografii się kłania. Z Focha odjeżdżają busy na Blachownię, Lubliniec i Garnek.

   0
   0
  • wawa napisał(a):

   Magda, z Focha odjeżdżały autobusy MPK do gminy Konopiska (linie 51.60.61.66) i Blachownii, ale to było przed 1991r.

   0
   0
 27. Kuma napisał(a):

  Sara, jak zwał tak zwał, byle bez przesiadek do centrum miasta dojeżdżał! dalej mamy autobusy,tramwaj, pks.nawet pociąg. a nie na granicy Dźbowa! Tylko czy to prawda?

  0
  0
 28. Józio napisał(a):

  Adasiu, już to pisałeś, tylko pod innym nickiem. Pretensje to ty miej do Żurka. nie tylko nie umie ale i nie chce z nikim rozmawiać. Szkoda,że nie słyszałeś jak bełkotał bez sensu na tym niby dniu kobiet. I całe to zamieszanie z transportem też przez wójta. Nic nie umie załatwić.
  To on powinien zwołać takie spotkania a nie radni z Konopisk czy Kopalni. Ale jak nawet na sesjach rady nie da im nic powiedzieć jak nie po jego myśli! Podpisał durną umowę i nawet naprawić nie potrafi.

  0
  0
 29. Aleksandria napisał(a):

  Aleksandria w pks miala lepszy rozklad !!!!

  0
  0
  • KOPALNIA napisał(a):

   A gdzie widziałeś/ałaś? nowy rozklad GTV BUS? już jest zamieszczony, gdzie ? Piszą że jutro będzie. Skoro będzie jutro opublikowany to skąd wiesz ze ten z PKS jest lepszy? Obiektywizmu proszę. Nie wiem jak tam GTV ale liczę że bedzie punktualniejszy niż PKS i że wózkiem wjadę dziecięcym do autobusu. Tyle.

   0
   0
  • SaraSara napisał(a):

   Przeciez dlaczego maja sie zmienic godziny odjazdu z Aleksandrii te co na tym z przesiadkami ?? Ja mowie o tamtym. OBIEKTYWNIE

   0
   0
  • KOPALNIA napisał(a):

   Popatrz logicznie. Skoro mają opublikować jutro rozkład to by napisali że obowiązuje ten obecny i by jutro nie publikowali. To chyba jasne?

   0
   0
  • Okej napisał(a):

   To dobrze ze bedzie nowy bo w tym podanym wcześniej nie ma nic lepszego jak byly luki to sa

   0
   0
 30. Mieszkan napisał(a):

  Proszę mi powiedziec na jaki temat bedzie to spotkanie? Ponownego nawiazania wspolpracy czy wyjasnienia dlaczego do niej nie doszlo?

  0
  0
 31. Zmęczony napisał(a):

  Śmiech na sali. Nieroby obudziły się po 4latach. Sami wielcy myśliciele. Umowa z GTV podpisana. Obecny transport niedomaga. O co walczyć i pyskować. Szał przedwyborczy. Śmieszy mnie stara i obecna ekipa. Nikt i tak nie dba o mieszkańców. Tylko do koryta dalej chcą się dostać. Trzeba zmian. Koniec z dinozaurami i etatowymi radnymi.

  0
  0
 32. Bor napisał(a):

  Czy te gtv bus beda dojezdzac do Boronowa?

  0
  0
 33. Transportowiec napisał(a):

  Ta komunikacja jest organizowana przez Gminę Konopiska, więc niech władze gdzie leży Boronów też się przebudzą….

  Dzisiaj spotkanie aktualne?

  Będę z listą nieobsłużonych kursów, i z pytaniami kto jest za to odpowiedzialny.
  Mam też inne pytania do Pana Prezesa, czy biorąc dopłatę z Gminy nie ma podwójnego finansowania komunikacji, skoro bierze dopłatę od marszałka za bilety ulgowe i dopłatę od gminy – prawnie nie ma takiej możliwości podwójnego finansowania komunikacji.
  Poza tym mam pytanie czy ma aktualne ważne zezwolenia na wykonywanie kursu dowożącego i odwożącego uczniów do szkoły w Aleksandrii.
  Jeśli się nie wyrobię pytania te zadam do PKSu w formie zapytania publicznego (tak jak czyni to Pan Redaktor), a odpowiedź opublikuję w komentarzach bo nie prowadzę żadnych blogów. Jeśli jest podwójne finansowanie trzeba zawiadomić odpowiednie służby.
  Pozdrawiam.

  0
  0
  • ddddd napisał(a):

   Dopłaty Marszałka nie są dofinansowaniem komunikacji….Tylko ludzi … eh wiedzą zabija, prawda? :-)

   0
   0
 34. Hahah napisał(a):

  Osoby ktore pisaly uff mowie im od razu ze tez sie beda musieli przesiadac w centrum konopisk do 101 i beda musieli jechac w 101

  0
  0
  • uff napisał(a):

   Jeżdżą na 8 do Częstochowy też będę musiał sie przesiąść? Jak trzeba to trzeba byle bedzie więcej kursów bo teraz PKS ma kursy 4.

   0
   0
  • Aleksandria napisał(a):

   Ciekawe gdzie? Do nas jest duzo

   0
   0
 35. uff napisał(a):

  Poza tym nie trzeba z Kowal chodzić 1 km do pętli.
  Każdy kurs przez Kowale pojedzie?

  0
  0
 36. uff napisał(a):

  hahah widziałeś rozkład? Jak masz linka zapodaj proszę.

  0
  0
 37. Blachownia napisał(a):

  PKS w przypływie rozpaczy zbiera w kasach podpisy żeby dalej do Blachowni jeździć.
  Że niby ludzie proszą żeby oni zbierali te podpisy. To jest komedia….
  Polecam lekturę komentarzy jak bardzo ich ludzie chcą w Blachowni….
  https://web.facebook.com/PKSCzestochowaSA/
  Tam nie ma Jacka, Jamek i innych pseudonimów tylko konkretnie podpisane osoby.
  Polecam lekturę jak ludzie opisują działalność przewoźnika pod nazwą PKS.

  0
  0
 38. Wygoda nie taka wygodna? napisał(a):

  A jak ja mieszkam na Wygodzie kurde to co ci ludzie z 3 autobusow a ja gdzie? Na dachu mam jechać?

  0
  0
 39. Jacek napisał(a):

  Według tego co napisano na g. 8 i na 9 pojadą 3 autobusy. Jeden z Jamek, jeden z Aleksandrii, jeden z Hutek prosto do Cz-wy.
  Ile teraz jedzie? 5?

  0
  0
 40. Zla napisał(a):

  Jak do tego Gtv Bus wsiada osoby z 3 miejscowości to ja nie bede dzien w dzien stala i placila 71 zl za miejsca ktorych nie bede miala okazji zajac wsiadam na przustanku na przeciwko Tuszynka do tej pory nie mialam.okazji usiasc zawsze musialam stac w czasie gdy inni sobie siedzieli.i teraz nie mam zamiaru czemu nikt sie o to nie martwi ze pewnie znow bede musiala dzien w dzien stac i bedzie zas takie przeludnienie

  0
  0
 41. Zla napisał(a):

  A jak z powrotnymi autobusami okolo godz 14.30(bo mam nadzieje ze takie beda) ? Tez 3 miejscowości maja wbic do 90 osobowego autobusu? Czy bedzie selekcja kto 1 ten lepszy, rozbijcie to na 3 kursy

  0
  0
 42. Jamki napisał(a):

  Poproszę więcej kursów bezpośrednich z Jamek – wtedy ludzie rozbiją się na kilka kursów i będzie spoko. Poza tym ludzie na pracy nie jeżdżą tylko na 8! Są różne zmiany, a i studenci mają godziny w kratkę. Te 3 minuty potrzebne na przesiadkę mogą być zwodnicze, bo może coś się obsunąć, na pasach trzeba się pospieszyć, kurs z Aleksandrii może przyjechać szybciej… Nie chcę być zależna od innego kursu upchanego po brzegi od samej Aleksandrii.

  0
  0
 43. pytanie napisał(a):

  Pytanie.
  Gdzie można zobaczyć zgodę osób podpisanych na prezentowanym piśmie na publiczną publikację danych osobowych? Zgodnie z ustawą o danych osobowych imię i nazwisko jest chronione. Gdzie jest zgoda podpisanych osób na ich publikację? Póki co tyle.

  0
  0
 44. Z Hutek napisał(a):

  Połowa z tych ludzi na liście to ludzie slupy. Bez weryfikacji i nr PESEL to może nawet mój pies podpisać

  0
  0
  • Górniak Stanisław napisał(a):

   Z Hutek Ty nawet takiej nie dałeś tylko potrafisz tu siedzieć przed kompem i drzeć się na tych aktywniejszych. Trzeba było tyłek ruszyć a nie teraz wybrzydzać. Mieszkańcy podpisali z własnej woli, bo nie chcą transportu z przesiadkami, nikt ich nie zmuszał.

   0
   0
  • Struś Pędziwiatr napisał(a):

   pESEl? chcesz? a może ci jeszcze numer konta podać?

   0
   0
 45. Struś Pędziwiatr napisał(a):

  a i PIN do konta? kurcze jaki głupol

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).