Problem z nieodśnieżanym chodnikiem w Jamkach-Korzonku

Przesłaliście mi dzisiejsze zdjęcia chodnika, który prowadzi do szkoły w Jamkach-Korzonku. Według was, chodnik ten ani razu nie był odśnieżany. Jak wygląda? Zobaczcie zdjęcia.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

10 odpowiedzi na “Problem z nieodśnieżanym chodnikiem w Jamkach-Korzonku”

 1. Obywatel pisze:

  Chodnik przy posesji ma obowiązek oczyścić ze śniegu właściciel nieruchomości, Wójt ma prawo, wręcz obowiązek wezwać Go do tego, a jeżeli nie to uprzątnąć śnieg zespołem pracowników gospodarczych który jest w Gminie i obciążyć kosztami.
  A co jeżeli chodnik jest przy drodze wzdłuż której są nieznani właściciele działek, lub są własnością Państwa, Lasów Państwowych, spółek Skarbu Państwa, Organizacji społecznych, NGO, itd, to kto wtedy sprząta zalegający śnieg ?
  Gmina !!! Wójt powinien zarządzić uprzątnięcie śniegu lub zlecić to firmie oczyszczającej ulice, ale nasz Wójt to nie może, nie da się, to kosztuje, a w ogóle to trzeba by mieć na ten temat pojęcie.
  Dyletant zatrudnił w Urzędzie stado nieudaczników, ale popleczników, pociotków, żony, córki, zięciów i ma dzięki temu głosy poparcia, a przynajmniej milczącego przyzwolenia.
  Precz z nepotyzmem, czekamy na Referendum.
  A jak wygląda chodnik za 1,2 mln zł, tak niezbędny jak twierdził Wójt i Rada Gminy, zobaczcie sami.

  14
  2
  • Obserwator pisze:

   Obywatel, w zasadzie się z Tobą zgadzam, tylko….piszesz: „uprzątnąć śnieg zespołem pracowników gospodarczych”. Jakim zespołem? Z tego co wiem, nie ma „pracowników gospodarczych” (czasem zatrudniano pracowników interwencyjnych). Gmina nie ma własnego zakładu komunalnego, bo szkoda pieniędzy na jego utrzymanie. Nie ma sprzętu, nie ma nawet tylu łopat! Bo to przecież nie jeden chodnik nieodśnieżony i nie jedna droga..
   Pewnie w umowie o odśnieżanie były tylko drogi bez chodników, a i tak narzekacie, że niedobrze odśnieżane. Owsem, jak piszesz, jest to obowiązek gminy (choćby interweniować) ale….z pustego i Salomon…itd.
   W tym temacie jest też problem, że wszyscy radni wszystkich kadencji chcą tylko inwestycji, inwestycji, inwestycji!! A już później zapewnić utrzymanie tych inwestycji? O! to czarodziejska różdżka! Wójt ma zaczarowany ołówek i ma to zrobić! My chcemy!…nowe drogi, nowe chodniki – które się same odśnieżą długopisem, albo nowe sale sportowe i boiska, które się same utrzymają, nowe wozy strażackie, które pojadą na „dobre chęci”. Zwykły populizm wójta przy uchwalaniu budżetów i bezmyślność głosujących, byle się przypodobać.

   8
   1
  • Obywatel pisze:

   Obserwator, a kto jeździ samochodem z napisem Konopiska (taki granatowy), czasami z przyczepką, wolontariusz czy pracownik gminy, nie wiem jak nazywa się Jego etat, a ma to znaczenie ?
   Latem widać 2 – 3 pracowników czyszczących rowy przy drogach gminnych, koszący trawę, itd., praktycznie ci sami, więc co też wolontariusze ?
   Dlaczego nie można zatrudnić ich teraz, tym bardziej na prace interwencyjne a nie etatowo.
   Nie rozumiem dlaczego tak dziarsko tłumaczysz Wójta i Radnych, jakby to pisał Rybiarz, albo może ktoś inny z jego akolitów, może pracownik Gminy, może Radny, albo członek zaradnej rodziny która przypochlebia się Wójtowi i Przewodniczącemu dla apanaży i profitów za parę stówek, to nie dziwota, no chyba że należysz do tego „szacownego”grona.
   Co do niemożności finansowych gminy, Wójt to gospodarz gminy, jak nie potrafi zarządzać to po co pcha się na stołek, mało mu emerytury ?
   W domu gdyby tak się rządził, to dawno by miał brodę wyskubaną przez małżonkę, a tu może ?
   Radnych dobrał mu Przewodniczący żeby głosowali jak „tępaki”, byle chapnąć dietę, dlaczego takich wybierają mieszkańcy, omamieni darmową gorzałą, śledziami, poklepywaniem po plecach ?
   Pora potrząsnąć nimi wszystkimi, dość mamienia : nie da się, nie ma pieniędzy, trzeba mieć kręgosłup a nie witkę brzozową, jaja na swoim a nie wydmuszki, no i do tego głowę na karku.
   Biedna gmina, ale na wyższe diety znalazły się pieniądze co ?

   9
   1
  • Obserwator pisze:

   I ponownie mogę napisać, że się z Tobą Obywatelu, zgadzam! Nie wiem, kto jeździł latem, i czy teraz są pracownicy interwencyjni, widać nie ma. Zresztą co zrobią trzej czy czterej pracownicy z łopatą? Nie zatrudniają, bo nie mają pieniędzy, a na zatrudnianie pracowników, jakichkolwiek radni zawsze stawali okoniem. Co dopiero Żurkowi radni!
   Nie jestem zwolennikiem wójta lenia i wygodnickiego bufona. Nieraz tu pisałem, że „macie to coście wybrali”. Nikt nikogo nie zmuszał. Ja jestem tylko obserwatorem.
   Szkoda mi tylko tej gminy, kiedyś dobrze zarządzanej, z dużymi inwestycjami w większości za pozyskane pieniądze, były imprezy (lepsze, gorsze, nie dogodzisz każdemu). Gmina cieszyła się uznaniem i szacunkiem. Dzisiaj, po czterech latach drogi się sypia, place zabaw niszczeją, wjazd do gminy smutny ,zamiast róż suche badyle (nie każdy musi lubić, ale było ładniej). Transport leży.
   Ale rozdmuchany budżet czy projekt przed wyborami napisali bogaty! A radni wyrażają zgodę na kolejne kredyty… Żal. A najgorsze jest to, że po tych czterech, pięciu latach, nawet jeśli referendum go odwoła, następca nie będzie mógł zrobić nic. Poza spłacaniem długów.

   3
   0
 2. wiadomo pisze:

  Co do odśnieżania chodników odnosi się ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.
  Dokładnie rozdział 3 pkt. 4:
  uprzątnięcie błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż nieruchomości, przy czym
  za taki chodnik uznaje się wydzieloną część drogi publicznej służącą dla ruchu pieszego położoną bezpośrednio przy
  granicy nieruchomości; właściciel nieruchomości nie jest obowiązany do uprzątnięcia chodnika, na którym jest dopuszczony płatny postój lub parkowanie pojazdów samochodowych;
  Co w takim wypadku jak chodnik od granicy nieruchomości oddzielony jest pasem zieleni?

  5
  1
 3. Sąsiadka pisze:

  Obserwator dobrze napisał. Mieszkańcy nawet przed swoją chałupą nie odśnieżą, nie podleją kwiatków czy nie wykoszą trawy nie mówiąc o rowach! Wójt ma zrobić. Chyba tym zaczarowanym ołówkiem. I tym razem wszystko jedno kto jest tym wójtem.

  5
  1
  • Obywatel pisze:

   Tak ma zrobić i później kosztami obciążyć właściciela nieruchomości, ma do tego prawo,a jakby kilku dostało takie ponaglenia, a później fakturę to raz dwa wzięli by się do roboty.
   Tak potrafią robić w niektórych gminach w Polsce a w innych krajach to jest to normalne działanie, tylko u nas pokutuje to debilne poczucie swojactwa, pokrętnego chronienia „swoich”, którzy jakby mogli to i tak by z zawiści wbili ci nóż w plecy.
   Czas na zmiany !!!

   5
   0
 4. edek pisze:

  Wystarczyłyby dwa nieduże quady z pługiem, żeby rozwiązać problem zaśnieżonych chodników w całej gminie.

  4
  1
  • Obserwator pisze:

   edek, piszesz dwa quady… Dwa quady trzeba kupić. Za kasę. Przy czym dwa na całą gminę nie rozwiążą problemu. Jak będzie odśnieżał np.chodnik w Korzonku to Aleksandria, Hutki , Kopalnia i cała reszta podniosą wrzask dlaczego nie u nich. Trzeba do nich kupić paliwo. Trzeba ubezpieczyć. Trzeba je gdzieś garażować. Gdzie? u strażaków? Nigdy za darmo. Trzeba zatrudnić co najmniej czterech pracowników (zmiany). Trzeba ich przeszkolić, ubezpieczyć, zapewnić socjal. Muszą mieć uprawnienia. No i kto ma to robić? gmina nie ma zakładu komunalnego. To nie jest takie prościutkie jak napisanie na tym portalu paru hejtów.

   4
   0
 5. Rybiarz pisze:

  Nie umiecie odśnieżyć każdy przed swoim domem chodnika ? Taki problem ? Każdy by odśnieżył i byśmy nie generowali kosztów gminy. Najlepiej tylko narzekać a nic nie robić.

  Ja odśnieżam przed rybiarnia w hutkach i chodnik przed swoim domem i nie mam z tym problemu. Trochę ruchu nikomu nie zaszkodzi. Czasem nawet schorowanej sąsiadce pomogę.

  3
  2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).