Polsat w Hutkach. Kompromitacja Bałdygi!

Wczoraj w Hutkach realizowany był program „Interwencja” telewizji Polsat. Ok. 150 mieszkańców zebrało się w remizie OSP, by walczyć o „Hutki bez smrodu”. Podczas realizacji programu, przedstawiciele komitetu przeciwni budowie oczyszczalni ścieków rybnych w Hutkach, poinformowali, że złożyli dwa zawiadomienia do Prokuratury Rejonowej w Częstochowie w tej sprawie.

Co ciekawe, w trakcie trwania programu głos zabrał Przewodniczący Rady – Edward Bałdyga, który bronił się, że przez nic o tej inwestycji nie wiedział. Ciekawą ripostę do jego wypowiedzi powiedziała sołtys Hutek – Anna Suchecka, która podsumowała „Stoi tu przewodniczący, który jest mieszkańcem Hutek i do tej pory w tej sprawie nie zrobił nic. Mało tego. Ten inwestor był sponsorem jego imprez w tej remizie„. Po tym wystąpieniu była wrzawa i śmiech z przewodniczącego, który takim wystąpieniem skompromitował się w oczach mieszkańców.

Program był realizowany bez udziału Wójta Jerzego Żurka.

Trzeba powiedzieć wprost. Bałdyga oraz Żurek stracili zaufanie mieszkańców. Jeżeli to, co mówią mieszkańcy będzie zrealizowane, to ich dni są policzone. Jesienią gminę czeka referendum.

Poniżej krótkie wideo z programu.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

24 odpowiedzi na “Polsat w Hutkach. Kompromitacja Bałdygi!”

 1. Bella pisze:

  Brawo Hutki!Tak trzymać!Niech wiedzą, że nie odpuścimy!!!Ręce precz od Hutek!

  25
  1
  • xxx pisze:

   Popieram i czas na wybór kogoś nowego na wójta i rady ,nie umoczonych w machloje ,bo jak tego nie zrobimy z gminy Konopiska zostanie” Zadupie Konopiska „.

   7
   0
 2. z Hutek pisze:

  Ręce precz od Hutek

  10
  1
 3. Obserwator pisze:

  Nic nie wiedział o tak dużej inwestycji?! To jest d..a nie przewodniczący rady gminy!!

  21
  1
 4. z Hutek pisze:

  Dupa a może cwaniak gość zerujacy na krzywdzie ludzi

  7
  0
 5. Fred Flinston pisze:

  To teraz tak na serio jeżeli nie wiecie co to za oczyszczalnia to po co ten cały hałas? Boicie sie o ścieki czy o drogi? Może to bedzie bezpieczne? Jeżeli macie dowody na zagrożenie i wójt nic z tym nie zrobił to taczka i wyjazd z gminy. Żurek i Bałdyga sa umoczeni w tym gó…e po same uszy!!! Nie wierzę, że za Sochy została wydana jakaś decyzja bo przecież mamy rok 2019 . W 2018 zaczęła sie inwestycja to 4 lata kompletowano pozwolenia? Jeżeli nie ma informacji że takie sprawy były głosowane w poprzedniej kadencji a były to donos do prokuratury na radnych także. Ludzie weźcie sie konkretnie za sprawę a nie tylko tv. Nikt z warzszawki sie wami nie bedzie interesował bo teraz jest walka o euro taborety.

  12
  0
  • Rybiarz pisze:

   Przyniosłem ostatnio wiadro śledzi ale nikt nie podszedł. Naprawdę pyszne ryby mamy w tej przetwórni. Polecam palce lizać, a dziś post.

   2
   7
  • z Hutek pisze:

   My wiemy ale władza nie wiedziała raz podpisywalismy tak raz inaczej efekt końcowy i tak szajs ale dobrze byłoby aby urzędnik rozróżnial co jest co

   7
   0
  • Obywatel pisze:

   Fred – jeszcze raz, decyzje podpisane były w 2014 roku i przez ten czas było : doprowadzenie wody w roku 2016 (zobacz hydrant koło kapliczki), wykonane przyłącze od linii wysokiego napięcia w roku 2017 (stacja trafo), wykonanie wjazdu z drogi gminnej przystosowane dla samochodów ciężarowych w roku 2018, ale w gminie zawsze była odpowiedź : „nikt nam nic nie zgłasza, nic się nie dzieje, nic nie wiemy !”
   Teraz rozumiesz ? Zmowa milczenia nakazana przez Decydenta Edwarda B. i Figuranta Jerzego Ż. wszystkim pracownikom Urzędu Gminy, zwłaszcza tym związanym z decyzyjnością o zabudowie (takich dwóch z kitkami na łbie, jeden siwy drugi jeszcze nie).
   Poprzednia władza też jest w tym umoczona, a czy Radni wiedzieli, hm, jak nie ma dokumentów (uchwała, protokół posiedzeń Rady itp.) to im nie udowodnimy że wiedzieli, bo to był etap tworzenia i zbierania dokumentacji, jak być słuchał na zebraniu to byś już wiedział że sprawy są w Prokuraturze, a nie bajdurzył tutaj, sam napisz donos jak takiś mądry.
   Posadź tyłek w niedzielę i poczytaj te dokumenty które są zgromadzone i dostępne wiesz u kogo.
   Ludzie boją się o wszytko co związane jest z tym biznesem który „kręci Sebastian H. ze swoimi poplecznikami w gminie i nie tylko, którym „odwdzięczał” się od lat, jako oficjalny sponsor wszelkich imprez gminnych i sołeckich, a teraz jak zrobił się „dym” to oni robią wszystko aby nie zwracać mu tej „wdzięczności”, bo pewnie jest ona nie mała i dawno rozdysponowana, ta prywatna też, rozumiesz ?
   Fred,przestań prowokować, wysil się na coś więcej, poczytaj inne posty na ten temat, zanim coś napiszesz, zwłaszcza o taczce itp., no chyba że jesteś z tej „grupy” i bronisz układu tak jak potrafisz.
   Pisz do władz zamiast czepiać się tych którzy społecznie bronią mieszkańców Hutek, Rększowic, Łaźca, Wygody, nawet Starczy, albo zamilcz i czytaj.

   7
   1
 6. Rybiarz pisze:

  Oj edziu edziu po coś tam polazl, mówiłem ci ostatnio ,abyś w domku siedział.

  12
  0
 7. Jjaanneekk pisze:

  Brawo dla byłej radnej hutek powiedziała kto dał zgodę na budowę oczyszczalni

  4
  3
 8. Makrela pisze:

  A PANI BYŁA NIE PAMIĘTA CO PODPISYWAŁA…, TAKĄ KRÓTKĄ MA PAMIĘĆ…. , TO CZEMU JAKO JEDYNA PRZED WYBORAMI MIAŁA W ULOTCE , —-> ZABLOKUJE BUDOWE OCZYSZCZARKI ŚCIEKÓW RYBNYCH <—– , tak OCZYSZCZARKI , tak ta pani ze wsi napisała – faktycznie może nie umie czytać wiec podpisywała ….,
  orginalna ulotka na stronie : http://porozumienie.czest.pl/porozumienie/?page_id=499
  OGLĄDAJCIE JEJ PROGRAM .

  12
  0
  • Fred Flinston pisze:

   No ja pindole przeczytałem jej plan wyborczy i powiem że mnie babka zaskoczyła. Wiedziała o oczyszczalni i nic nie robiła? Do prokuratora z nia.Teraz wychodzi obłuda ludzka. Teraz babsko ma czelność sie wypowiadać przed kamerami?

   12
   0
  • Mieszkaniec pisze:

   Ale jak w poprzednim artykule „redaktorka” pisałem że pani Lubańska jest w to umoczona to każdy bronił, a dowody same wyszły, na jednym wystąpieniu w TVP powiedziała ze podpisywała z Górniakiem ale nie wiedzieli co a w polsacie już zapomniała że podpisywała… to albo z nią jest coś nie tak albo ta cała poprzednia władza miała taki układ żeby każdy zapomniał…

   11
   0
  • Obywatel pisze:

   Makrela – piszesz że podpisała, jak masz dowód to go dawaj, (ten podpisany dokument), a najlepiej pisz donos do Prokuratury, razem z Fredem Flinstonem.
   Daleki jestem od bronienia jej i tego z Rększowic, ale to co piszesz to tylko gadka którą wstawia nieustannie Przewodniczący, więc albo jesteś z jego kompanii kumpli, albo najęty hejter, albo … Edek to Ty ?

   7
   2
  • work pisze:

   To stara ściemniara jest. I cała jej działalność to ściema dla szarego ludu :)

   7
   1
 9. Redaktor Moderuje pisze:

  I mówi, że nic nie wiedziała ?
  To skoro pisze na ulotce przed wyborczej o oczyszczacze to musiała wiedzieć !

  Argument, że budowa ruszyła po wyborach jest mocno przesadzony, skoro w październiku Pani była radna takie rzeczy zamieszczała w ulotce.
  Straciła Pani w moich oczach.
  Kłamstwo zawsze ma krótkie nogi.
  Może teraz Pani przestanie się lansować razem z Panem byłym
  Radnym z Rększowic, który tez pewnie wiedział …

  11
  1
  • Obywatel pisze:

   Bajki o oczyszczalni były cały czas, nawet zanim wodociągi zbudowały kanalizę.
   Ciągle tylko pierdoły i ploty, jak Sebastian H. budował wędzarnię to obiecywał zatrudniać ludzi z Hutek, no i co, ilu zatrudnił ?
   Była mowa że jak zbuduje swoją oczyszczalnię to podłączy za darmo całą wieś, ilu podłączył jak nic nie wybudował, tej podoczyszczalni którą miał budować u siebie na terenie zakładu też nie zrobił.
   Ma tylko zwykłe szambo z chemią, która nie działa i dlatego nie chcą odbierać od niego ścieki, dlatego Wodociągi zamurowały jego odpływ z zakładu, dlatego wylewa na pola ludziom, dlatego wylewa do strumyka, do rowów, bo nie ma co z tym robić i żeby ukryć prawdziwy pobór wody.
   Jak zaczęła się budowa to kto latał po wsi i mówił że to dobrze, bo już nie będzie wylewał na pola, że będzie od ludzi odbierał za małe pieniądze, no kto ?
   Pani Radna Zofia L, czy może najęci przez Edwarda B., a także pracownicy Szkoły w Hutkach, no i co ?
   Bzdury ludziom wciskali, ciemnotę ciemnocie, bo za takich mają mieszkańców pośród których żyją, ścieki bytowe są inaczej oczyszczane niż komunalne, a tym bardziej przemysłowe.
   Przestańcie mącić ludziom w głowach, aby tylko ochronić własne tyłki.

   15
   0
 10. z Hutek pisze:

  Kto jeszcze wiedział? Ludzie efekt domino czas zacząć. Tak ludzi oszukać poświęcić tysiące …..a właśnie za co?

  11
  0
 11. Sprawiedliwy pisze:

  Proszę Państwa przez kilka lat nic w tej Gminie nie zrobiono ! Jeśli Rada zajmowała się tylko dbaniem o swoje i Wójta to mamy tego efekty. Czym szybciej skończymy tą parodię Samorządu w Gminie to możemy jeszcze coś zyskać. A możliwości są. Tylko najpierw po zmianie Władzy audyt, a potem kontrola NIK-u, żeby wiedzieć na czym stoi Gmina i czego można żądać od Nowej Władzy ! I oczywiście ukaranie winnych !

  11
  0
  • Obywatel pisze:

   Sprawiedliwy – masz absolutną rację, dodałbym do tego CBA, bo wiele wskazuje na korupcję urzędniczą, na różnym poziomie i w różnych organizacjach, pozornie niezależnych jak OSP (gminnej i tych w poszczególnych wsiach), Prometeus też, wszelki sponsoring gminny i wiejski – ten z ukrytym łapownictwem i dawaniem zarobku swoim.
   Na to wszystko przyjdzie czas – Referendum po wakacjach, ale teraz to trzeba zatrzymać budowę i koniec.
   Niech gaciami trzęsą Ci którzy przychylnym okiem i kieszenią patrzyli na tego „byznesmena”, rozliczy się z Wami, oj rozliczy.

   14
   0
 12. Sprawiedliwy pisze:

  Obywatel to do dzieła ! Trzymam kciuki !

  5
  0
 13. z Hutek pisze:

  Po emisji interwencji nie mam juz złudzeń Były wojt nie pamięta gdzie w gminie wymiesza się obwieszczenia niesamowite kłamca do kwadratu i jeszcze nadal siedzi sobie na cieplej posadzce o ironia w ochronie srodowiska. Aktualny lubi swoją głowę choć nadal mam wrażenie ze nie używa jej jak na wojta przystało. Somora i gomora i my wszyscy w samym środku juz nie bezradni!

  7
  1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).