Pod najdroższym chodnikiem w powiecie zapadła się ziemia!

Zła wiadomość dla mieszkańców gminy Konopiska oraz Wójta Jerzego Żurka. Pod najdroższym chodnikiem w powiecie zapadła się ziemia. 277 metrów chodnika w Konopiskach wybudowano za ok. 1,2 mln zł, był robiony „na szybko”. Tempo prac spowodowało, że zaczęły pojawiać się usterki.

Nie wygląda to zbyt ciekawie…

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

12 odpowiedzi na “Pod najdroższym chodnikiem w powiecie zapadła się ziemia!”

 1. Marek pisze:

  Prace wykonywano podczas dość silnych mrozów. Zamarznięta i niedokładnie ubita ziemia po roztopach będzie się zapadać a zabetonowane barierki, pewnie niedługo stracą pion. Przy minus 10 raczej nie wykonuje się takiego osadzania w betonie. Dla doświadczonego budowlańca było to do przewidzenia. Podczas prac doszło do poważnego wypadku – ziemia zasypała robotnika, nie wiem czy przeżył. Firma robiła raczej oszczędnie i po kosztach. Zatrudniajcie dalej pociotków na decyzyjnych stanowiskach i kradnijcie na lewo i prawo. Skończymy jak Titanic.

  19
  1
 2. BABEL pisze:

  długość chodnika 277 m ,średnią szerokość z wjazdami przyjmijmy 3 m to jest ok 831 m2. 1200000,00 zł : 831 m2 = 1444,00 zł za m2 , przecież to jest 10 – krotność ceny materiał z robocizną ,Pan jest pewien Redaktorze że chodzi o kwotę 1,2 mln zł a nie o 120 tyś zł,przecież to chyba niemożliwe ?!!!

  8
  0
  • Obywatel pisze:

   Babel – możliwe, ok. 300.000 zł dał Wójt ,a resztę województwo.
   Według Wójta chodnik był konieczny więc podjęto decyzję na jesieni, gdy były przymrozki w nocy, oczywiście za zgodą Rady Gminy.
   Żeby się później nie okazało że oni nic nie wiedzieli, bo tak jest od 2010 roku, a może było wcześniej tylko nikt o tym nie wiedział ???

   6
   1
 3. Mieszkaniec pisze:

  Naprzeciwko szkoły w Konopiskach zapadł się chodnik a w szkole pani dyrektor robi tak co chce sprzątaczki przychodzą dwa razy dziennie do pracyi sprzątają sale gimnastyczna a popołudniu przychodzą jeszcze na 8 godzin do pracy dodatkowo ciężko pracują za chora kolezanke robią wszystko dla szkoły a nie dostały za tą ciężka dodatkową pracę żadnego wynagrodzenia

  6
  2
 4. z Hutek pisze:

  Bubel za tyle kasy

  6
  0
 5. Eve pisze:

  Chyba reklamacja obowiązuje w takich przypadkach? Wykonawca powinien to poprawić. 🙄

  4
  0
 6. BABEL pisze:

  Obywatel dalej będę się upierał że to jakaś bzdura albo przekręt roku ,jeżeli w podanym artykule redaktor nie pomylił coś z danymi to cena za m2 jest nieprawdopodobna ,jest 10 razy większa od ceny rynkowej ,ten chodnik musiałby być z marmuru i podgrzewany,wystarczy sprawdzić w necie cenę ułożenia kostki betonowej z materiałem,za ułożenie kostki ozdobnej z posypką granitową na wjazdy pow 5 ton płaciłem w 2018 145zł/m2 netto z materiałem,albo dane w artykule są błędne albo to temat dla CBA,ta cena jest nieprawdopodobna !!!

  6
  0
 7. Obywatel pisze:

  A nakładka na jednym pasie drogi i barierki ktoś policzył? Bo przecież jeden pas jest zrobiony nowy

  0
  0
 8. BABEL pisze:

  Obywatel ,dlatego zwracam się do Redaktora o uściślenie zakresu inwestycji bo za sam chodnik to jest nieprawdopodobne,dołożenie nakładki i paru barier też jest jeszcze dalekie do kwoty finalnej , Eve oczywiście że powinna być gwarancja, chyba że wykonawca ma w umowie że np za nawierzchnię kładzioną na mrozie nie ponosi odpowiedzialności

  2
  0
 9. Mieszkaniec pisze:

  Dzisiaj naprawili to. Szybka interwencja.

  2
  0
 10. Romma pisze:

  Mieszkaniec a może szkoła to prywatny folwark pani dyrektor tym powinien się zainteresować wójt i PIP

  1
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).