Pijana matka w Konopiskach spowodowała kolizję

Nietrzeźwa kierująca podróżowała z dwojgiem swoich dzieci, mając blisko 2 promile w wydychanym powietrzu. W Konopiskach spowodowała kolizję. Odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, narażenie dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, a także za wykroczenie w ruchu drogowym.

W ubiegłą niedzielę policjanci częstochowskiej drogówki otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Konopiskach. Funkcjonariusze ustalili, że kierująca pojazdem marki volkswagen najechała na tył pojazdu skręcającego w lewo. 41-letnia mieszkanka Częstochowy podróżowała z dwojgiem małoletnich dzieci w wieku 4 i 7 lat. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niej 0,94mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. W wyniku zdarzenia drogowego jeden z małoletnich pasażerów pozostał na obserwacji w szpitalu.

Pomimo licznych działań kontrolono-represyjnych, prowadzonych przez policjantów na drogach naszego miasta i powiatu, wciąż nie brakuje kierujących wsiadających „za kółko” pod wpływem alkoholu. W 2018 r. funkcjonariusze ruchu drogowego przebadali ponad 84 tys.kierujących. Ujawnili ponad 1 tys. osób kierujących samochodem lub rowerem po spożyciu alkoholu i w stanie nietrzeźwości. Pamiętajmy, że kierowca znajdujący się pod działaniem alkoholu ma zaburzoną nie tylko równowagę, ale i też zdolność postrzegania otoczenia. Apelujemy, by każdy fakt ujawnienia nietrzeźwego kierującego zgłaszać organom ścigania, celem wyeliminowania realnego zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. /KMP w Częstochowie/Kategorie:

3 odpowiedzi na “Pijana matka w Konopiskach spowodowała kolizję”

 1. On pisze:

  Za spowodowanie kolizji pod wpływem prawko zabierać sie powinno na zawsze auto zabrane powino byc do tego kary pieniężne i kara ciężkiej pracy na 10 lat i z tego kasa pobrana na państwo i np dom dziecka

  2
  0
 2. Ja pisze:

  Cyt. w powyższego: „kierowca znajdujący się pod działaniem alkoholu ma zaburzoną nie tylko równowagę, ale i też zdolność postrzegania otoczenia”.
  Warto czytać te artykuły. Można dowiedzieć się czegoś ciekawego, nowego, interesującego.

  2
  1
 3. Rybiarz pisze:

  Znam ją. Pracuje w rybiarnii chyba

  2
  2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).