Oszustwo wyborcze: Wójt wykreślił z rejestru 24. wyborców!

Potwierdziły się nasze informacje o „lewych” meldunkach tuż przed wyborami samorządowymi w gminie Konopiska. Na skutek reklamacji, Wójt Gminy Konopiska skreślił 24 osoby ze stałego rejestru wyborców z Kopalni i Aleksandrii, którzy w pierwszej turze wzięli udział w głosowaniu.

Powód jest prosty. Osoby te nigdy nie mieszkały w miejscach wskazanych przy meldunkach. Pisząc wprost, doszło do oszustwa wyborczego. Osoby te były zameldowane przy ul. Szkolnej w Kopalni i Gościnnej w Aleksandrii.

Tym samym jeden z kandydatów w drugiej turze straci co najmniej 24 głosy.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

32 odpowiedzi na “Oszustwo wyborcze: Wójt wykreślił z rejestru 24. wyborców!”

 1. m_p pisze:

  Dlaczego ktoś ma stracić przynajmniej 24 głosy? przecież te osoby mogły głosować na różnych kandydatów, może wcale nawet nie na Panów Żurka czy Sochę.

  19
  9
  • Paweł Nowak pisze:

   przecież pisali o tym że to u kandydatów od żurka

   43
   11
  • Rona pisze:

   Kto pisał? Ta sama osoba, która pisze te artykuły? Weźcie.

   11
   17
  • Cezar pisze:

   Oczywiście,że mogły głosować na kogoś innego poza Jurkami a także mogły w ogóle nie głosować,tylko wówczas kombinacje z meldunkiem były bez sensu!Na pewno poza tym osoby te w ogóle się nie znają a „tylko mieszkali pod wspólnym dachem”!!!Po co opowiadasz m_p podobne głupoty?!!!Skoro wójt wykreślił 24 osoby coś było na rzeczy!?Albo wójt nie miał wyjścia /aby kompletnie nie stracić swoich szans w oczach wyborców/i dokonał ich wykreślenia albo pierwszy raz w tej kampanii zachował się przyzwoicie,ponieważ już czuje porażkę w tej kwestii i nie tylko…?!

   2
   0
 2. wyborca pisze:

  Poznalismy prawdę jakimi metodami grają KWW Moja Mała Ojczyzna.Czy pan chce budować na oszustwach swoja pozycje w rzadzeniu gminą?. Trzeba skonczyć z takimi oszustami, chcieli ograc innych posługując sie brudnymi metodami. Wstyd PANIE WÓJCIE, ale to pański komitet chciał ograć naszych mieszkanców i ich kandydatów. Nie widzę dla Pana miejsca na urzędzie wójta.

  35
  11
 3. Wyborca pisze:

  To tylko pokazuje jakie metody stosują żurki i jego poplecznicy

  50
  9
 4. urzednik pisze:

  Ta sprawa powinna miec finał w sądzie. Tak przez niektórych postrzegana jest demokracja. Wstyd i hanba!!!

  25
  5
  • Wąsowiak pisze:

   Socha i tak sąd ma w dupie. Wyrok zapadł a on sprostowania nie opublikował. Ciekawe czy za to zakładają obraczki:)

   17
   21
  • Z gminy pisze:

   Wąsowiak, nie odwracaj kota ogonem . Żurek jest dla nas skończony. Straznik prawa miejscowego i takie szwingle w jego komitecie wwyborczym wyborcóww MOJA MAŁA OJCZYZNA.

   29
   10
 5. Obserwator pisze:

  a przecież to nie od dzisiaj! Zawsze był krętacz i niech sobie będzie, jego opinia. Tylko dlaczego ludzie dają się tak oszukiwać i na niego głosują?!

  23
  6
 6. Prezes pisze:

  A dlaczego nie napisano u kogo były taki meldunki. Takich ludzi powinno się przedstawić z imienia i nazwiska. Sami tchórze mieszkają w naszej gminie

  22
  0
 7. ALA pisze:

  LUDZIE ILE W WAS PODLOSCI JESTESMY WSZYSCY Z JEDNEJ GMINY SASIADAMI I ZEBY O STOLEK ROBIC SIE SWINIA TO WSTYD I HANBA CO TAM JEST TAKIEGO ZE TRACICIE TWARZ WYPISUJECIE TAKIE OBELGI KTORYCH NIE DA SIE CZYTAC OBRARZACIE JEDEN DRUGIEGO TACY LUDZIE NIGDY NIE POWINNI NAS REPREZENTOWAC

  14
  9
  • mieszkanka pisze:

   W pełni zgadzam się z Toba ALA. Wójt i jego najemnicy zpoza gminy chcieli nami rzadzic i z naszych podatków robić sobie dodatkowe dochody. To wielkie świnstwo, jak wójt mógł nam cos takiego zrobić. Dokładnie wiedział i on dobierał sobie kandydatów na radnych. W Kopalni i w Aleksandrii byli to ludzie – słupy i w tak nikczemny sposób pozbawiono mandatu Panią Olę Szczepańską. Pan wójt powinien ze wstrydu się spalić.

   19
   9
 8. z Hutek 2 pisze:

  Ala masz rację Pan Żurek nie jest godzien reprezentować nas mieszkańców podobnie jak cześć ludzi którzy cudem ponownie zostali radnymi. Gazety reportaże zdjęcia przyjęcia to taki kit którego nie kupuję

  32
  7
  • Facezbuk pisze:

   No wlasnie jak Robert zostal radnym?

   10
   10
  • Sędzia dred pisze:

   Bo stchórzył. Wystartował z osiedla Pająk a mieszka na Stawowej. Skandal! Ten człowiek nie mieszka w naszym okręgu więc gówno wie co potrzebujemy

   16
   3
  • z osiedla pisze:

   Całe szczęscie, że Robert jest naszym radnym z osiedla! Człowiek kompetentny, chcący pomagac. W kiosku można wiele rzeczy przekazać co nas boli na osiedlu i nie tylko. Super kontakt z radnym co nie mozna powiedziec o radnym Sczerbaku mieszkającym w mieście. Kandydat na radnego na osiedlu z kww Moja Mała Ojczyzna Artur Brancel to jest zainteresowany obsługą imprez, dostarczaniem cateringu. Widzicie ,że większośc od wójta kandydatów interesuje tylko jak wyrwać kasę z gminy. Za poprzedniego wójta przygotowaniem posiłków na imprezy zajmowały się koła KGW. Było to z korzyścią dla Pań działających na terenie naszej gminy.

   24
   12
 9. zkopalni pisze:

  Panie Edwardzie Przewodniczący Rady Gminy.prosiłem niedawno o zajęcie stanowiska w sprawie przekrętów meldunkowych w Kopalni.Cisza.Przecież spadochroniarze to Pańscy wybawcy,wykolegowali dotychczasową radną,promując Ferdynanda.Tak bardzo pragnie Pan reelekcji, że stracił Pan instynkt samozachowawczy.Nowi i starzy radni mają maturę i więcej, proszę sobie wybić z głowy, że zasiądzie Pan znów pod GODŁEM I KRZYŻEM. Tylko ośla ławka, a znajdzie ją Pan w słynnym domu meldunkowym. I Wy chcecie w naszym imieniu sprawować władzę?Proszę też zapytać Pana Żurka,czy to już jest dno, czy też macie jeszcze dla nas jakieś podziemne labirynty.

  22
  5
  • mieszkanka pisze:

   W pełni zgadzam się z Toba ALA. Wójt i jego najemnicy zpoza gminy chcieli nami rzadzic i z naszych podatków robić sobie dodatkowe dochody. To wielkie świnstwo, jak wójt mógł nam cos takiego zrobić. Dokładnie wiedział i on dobierał sobie kandydatów na radnych. W Kopalni i w Aleksandrii byli to ludzie – słupy i w tak nikczemny sposób pozbawiono mandatu Panią Olę Szczepańską. Pan wójt powinien ze wstrydu się spalić.

   23
   5
 10. gość pisze:

  Wójt swojemu poprzednikowi wyciaga historie sprzed 30 lat, a sam będąc osobą prawie w wieku emerytalnym robi takie szwingle, podważa idee samorządu meldując ludzi dla randych ze swojego kww MOJA MAŁA OJCZYZNA, nie będących naszymi mieszkańcami. Jako funkcjonariusz prawa miejscowego powinien godnie wypełniac mandat powierzony przez mieszkańców. Na jego zlecenie wydawany brukowiec wypisuje i oczernia poprzedniego wójta. Prowadzi brudną kampanie wyborczą opartą na fałszu i sianiu nienawiści wobec niego. Wiele rzeczy nadaje sie do sądu. Jak mozna takiej osobie powierzyć dalej sprawowanie urzędu wójta, która wydając decyzje i inne akty prawne naraża nas na straty. Takim zachowaniem wójt stracił zaufanie mieszkańców !!!

  69
  6
 11. zkopalni pisze:

  Panie Redaktorze,pisze Pan w artykule wstępnym, że wójt skreślił” spadochroniarzy”.Gdyby to była pomyłka /wójt podejmuje decyzję o dopisaniu do listy/ to by P R Z E P R O S I Ł, nic takiego nie nastąpiło.Czy w takim przypadku nie należy w trybie natychmiastowym powiadomić właściwe instytucje?Przecież istnieje prawdopodobieństwo, wyboru na urząd człowieka o bardzo niepewnej uczciwości.

  12
  4
  • mieszkaniec 2 pisze:

   Zkopalni ma pan/i rację. Czy nie uważa Pan/i, że Żurek zakpił sobie z mieszkańców i jako przedstawiciel i stróż prawa na swój sposób zacząl to prawo łamać? Czy nie jest to pogwałcenie wszelkich norm prawnych , a pana Żurka stawia w świetle jako człowieka łamiącego prawo?

   13
   2
 12. zkopalni pisze:

  Do mieszkaniec 2.Myślimy podobnie,bardzo bym chciał poznać personalia jednodniowych hotelarzy.Nie jest dla mnie obojętne, komu podaję rękę.A może to są osoby zaufania publicznego lub nie daj Boże uczą nasze dzieci?Musimy znać prawdę.

  13
  2
 13. Wyborca pisze:

  Widać że jesteś od pana Żurka ,czy nic innego nie potraficie tylko JESZCZE DO OSTATNIEJ CHWILI ubliżać ,wyzywać ,pluć jadem , ale jaki PAN TAKI KRAM !!!

  0
  0
 14. Uśmiechnij się pisze:

  Racjonalista i Wąsowiak, dwa nicki z których nienawiść aż oślepia. Gościu wyluzuj bo się spalisz z tej zajadłości a jak nie pójdzie po twojej myśli to znów będziesz łaził i gadał sam do siebie.

  11
  3
 15. COLT pisze:

  Sensacja drodzy Państwo !!!! Zostali wykreśleni Ci którzy nie mieli prawa glosowac z danego okręgu. I kogo wyborcami byli? Większość z tych 24 wskaże sprawce… Panie redaktorze sukces, sugeruje powolać komisje śledzczą! No litosci ludzie !!! Ja bym płakał bardziej nad iloscia głosów nieważnych bo ludzie stawiają „ptaszki” „kołka” albo dopisują „Ferdek na prezydenta”….

  4
  9
 16. ALA pisze:

  DO MIESZKANKI TY CHYBA NIE ROZUMIESZ CO JA PISZE JA NIE PISZE O WOJTACH TYLKO O WAS WSZYSTKICH KTORZY W SKANDALICZNY SPOSOB SIE WYPOWIADACIE A MIESZKANCY WIEDZA KOGO WYBRAC TO ZE JEST TYLU NOWYCH RADNYCH TO BARDZO DOBRZE NOWA KREW NOWE GLOWY NIKT NIE JEST PRZYSPAWANY DO STOLKA ALE KULTURA NAWET W INTERNECIE OBOWJAZUJE

  8
  4
  • Glonojad pisze:

   Dokładnie. Ala zgadzam się z Tobą. Potrzeba młodej krwi a nie starych dziadów. Ale co tu gadać jak to ciemnogród. Tu sie uznaje ze czym człek starszy tym mądrzejszy i zaradniejszy. Powinni kandydowac kombatanci po 90-ce (bez obrazy dla kombatantów).

   4
   7
 17. Kop a lnia pisze:

  Gratuluje panie Marku,odsoszenia Kopalni.

  6
  10
 18. gienek pisze:

  Pytanie się nasuwa samo przez się ile takich przemeldowań odbyło się w skali całej gminy ale to pewnie wie tylko obecna władza Żurek i Ankowska Lis ale jest w nas wiara, że już nie długo.

  2
  2
 19. Cezar pisze:

  Jest jeden pozytyw,że odpowiedzialni za kant z meldunkami wzorowali się na tym co już było kiedyś i być może ostatnio przeczytali”Martwe dusze”Gogola!?Ale poważnie,w pierwszej turze 24dusze nie mogły wpłynąć na to,którzy z kandydatów przejdą do drugiej tury a zatem część wyborów I tury w odniesieniu do wyboru wójta była prawdopodobnie ważna!!!Inaczej się ma kwestia wyboru radnych,bowiem 24znikające obecnie dusze mogły mieć wpływ na wybór tej lub innej osoby na radnego,radną i taka osoba przegrana o kilka głosów mogłaby tę sprawę zgłosić do Komisji Wyborczej i kwestionować taki wybór.Wg mnie jest to być może podstawa do unieważnienia I tury wyborów w tym zakresie,w naszej gminie i wyznaczenia nowego terminu wyborów!?Przegrani może winni takie kroki rozważyć?

  5
  2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).