OSP Wąsosz-Łaziec ma nowy samochód bojowy

W połowie stycznia do Ochotniczej Straży Pożarnej w Wąsoszu-Łaźcu, trafił lekki samochód bojowy marki Mercedes. Auto jest wyposażone w ponad 70 elementów – w tym: nożyce hydrauliczne, rozpieracz ramieniowy, piła tarczowa do stali i betonu czy pływająca motopompa.

Auto kosztowało ok. 150 000 zł. Złożyłem odpowiednie zapytanie w tej sprawie do urzędu.

fot. UG Konopiska

3 odpowiedzi na “OSP Wąsosz-Łaziec ma nowy samochód bojowy”

1. xxx pisze:

A czego konkretnie dotyczy to zapytanie skierowane do urzędu? Czy to jest pytanie typu: Skąd pieniądze? Po co straży wóz bojowy? Czemu ta jednostka a nie inna? Czemu Mercedes a nie inna marka? Czemu cena taka a nie wyższa czy niższa? Bo jeśli tak (a tego można się spodziewać po panu „redaktorze”), to nie widzę w tym najmniejszego sensu. Po co szukać dziury w całym. Ważne że w końcu pojawiła się jakaś większa inwestycja, która z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców całej gminy i nie tylko. Z tego się trzeba cieszyć, a nie tworzyć sztuczne problemy.

2. The pisze:

Ale właśnie po ten portal został stworzony. Każdą, nawet pozytywną informacje przekształca w hejt przeciwko wójtowi i gminie

3. Marysia pisze:

Ile razy w roku wyjechali strażacy z tego OSP?