OSP Konopiska antyliderem rankingu OSP. Co się dzieje w tej jednostce?

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach udostępniła „ranking” najbardziej aktywnych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w powiecie częstochowskim. W ubiegłym roku, biorąc pod uwagę liczbę pożarów, miejscowe zagrożenia i alarmów fałszywych, najbardziej aktywną jednostką całego powiatu oraz powiatów ościennych, była Ochotnicza Straż Pożarna w Blachowni.

OSP Blachownia w 2020 roku, według oficjalnych danych, miała łącznie 228. wyjazdów. Drugą najbardziej aktywną jednostką była Ochotnicza Straż Pożarna we Wrzosowej (183. wyjazdy), a trzecią OSP w Mstowie (176. wyjazdów).

KW PSP w Katowicach poinformowała również o jednostkach, które mają największą liczbę niezrealizowanych wyjazdów (odmowa wyjazdu). Liderem tego anty-zestawienia jest OSP Konopiska – aż 43 odmowy wyjazdów. Na kolejnych pozycjach uplasowały się OSP Dąbrowa Zielona – 16. odmów oraz OSP Radoszewnica i OSP Stary Cykarzew, które po 15. razy odmówiły wyjazdu.

Co jest bardzo dziwne, OSP Konopiska ma więcej niezrealizowanych wyjazdów (43.), niż zrealizowanych (40.).

Najbardziej aktywną jednostką OSP w gminie była OSP Rększowice (91. wyjazdów).

top10 najaktywniejszych jednostek OSP w powiecie częstochowskim:
OSP Blachownia – 228. wyjazdów
OSP Wrzosowa – 183. wyjazdy
OSP Mstów – 176. wyjazdów
OSP Koniecpol II – 141. wyjazdów
OSP Olsztyn – 129. wyjazdów
OSP Kruszyna – 128. wyjazdów
OSP Kłomnice – 127. wyjazdów
OSP Cisie – 126. wyjazdów
OSP Lubojna – 115. wyjazdów
OSP Mykanów – 106. wyjazdów

top10 jednostek z największą liczbą odmów:
OSP Konopiska – 43. odmowy
OSP Dąbrowa Zielona – 16. odmów
OSP Radoszewnica – 15. odmów
OSP Stary Cykarzew – 15. odmów
OSP Grabowa – 13. odmów
OSP Rudniki – 12. odmów
OSP Czarny Las – 11. odmów
OSP Aleksandria – 11. odmów
OSP Rędziny – 10. odmów
OSP Nieznanice – 10. odmów
OSP Lelów II – 10. odmów
OSP Koniecpol Stary – 10. odmów
OSP Jacków – 10. odmów

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

10 odpowiedzi na “OSP Konopiska antyliderem rankingu OSP. Co się dzieje w tej jednostce?”

 1. Paweł Nowak pisze:

  Wina wójta bo nie ma kasy na osp, liczą się tylko Rększowice.

  22
  4
 2. Marek pisze:

  Mógłbyś potwierdzić te informacje, że liczą się tylko Rększowice?

  6
  2
 3. Ktoś pisze:

  Jako że znam kilku druhów sądzę że problem nie leży u chłopaków którzy jeżdżą do akcji, problem jest już od kilku lat a gdy zarząd nie widzi problemów to jednostka sama w sobie się rozpada. I niech jednostke z Rekszowic niech nie bolą 4 litery bo z takim zarządzaniem jednostki mogą się od nich uczyć. W Konopiskach jak widać osoby zarządzające są nie udolne a,,młodzież ” się dla nich nie liczy. Jedynie cierpią na tym druhowie i to nie wszyscy tylko
  Ci którym jeszcze zależy na tej jednostce a zostało ich mało… bardzo mało.

  13
  0
 4. Obywatel pisze:

  A gdzie „główny” strażak gminny, dalej klepie kasę u MIedziana ?

  7
  0
 5. Henryk pisze:

  Niestety ale od wielu lat OSP Konopiska kojarzone jest z grupą ludzi nadużywających alkoholu. Bałbym się tam posłać swoje dziecko by nie zostało zdemoralizowane. Instytucja straży ochotniczej jest jak najbardziej potrzebna, tak samo jak zmiany, które doprowadzą do zmiany wizerunku tej jednostki.

  10
  0
  • Szanujmy się pisze:

   Co ty ćpiesz dziadu… Idź tam na zapomogę kasę trzepac Polaku :D

   1
   0
  • Marek pisze:

   Posłuchaj Henryk tacy ludzie jak Ty są nikim. W Internecie każdy pisać może ja to rozumiem Ale zamiast tak za przeproszeniem pierdolić farmazony…
   Gościu rusz dupe I się zainteresuj.
   Może chłopaki mają problem z ludźmi I kierowcami jak nie masz ludzi do wyjazdu to nie wyjedziesz. A wydaje mi się że tam większy problem jest z zarządem. Więc zamiast wypisywać takie rzeczy w Internecie to przyjdź I powiedz to chłopakom prosto w oczy. Pozdrawiam!

   0
   0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).