Od 1 marca podwyżka za śmieci!

Od 1 marca będzie obowiązywać nowa stawka za śmieci, o czym poinformował Urząd Gminy Konopiska, który wydał oświadczenie w tej sprawie.

Jego treść znajdziecie poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI

Drodzy Mieszkańcy, jesteśmy zobowiązani poinformować Was, że od 1 marca 2020 r. zmianie ulega wysokość stawek za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Nowe stawki będą wynosiły: za odpady segregowane za osobę za miesiąc, w zależności od ilości osób zamieszkujących: 1-4 os – 18,00 zł, 5-7 os – 16,50 zł, 8 i więcej osób 15,50 zł, natomiast za odpady niesegregowane adekwatnie 39,00zł, 36,00zł, 34,00zł.

Od dnia 10 lutego sołtysi oraz osoby upoważnione przez urząd gminy będą roznosić zawiadomienia o zmianie wysokości opłaty za zagospodarowanie odpadami komunalnymi. Działając na podstawie art. 274a §2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. /Dz.U. z 2019, poz. 900 z późn. zm./ Ordynacja podatkowa w związku z art. 6m, 6o i 6q ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach /Dz. U. z 2019r., poz. 2010 z późn. zm./ prosimy o weryfikację złożonych deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. W przypadku rozbieżności pomiędzy liczbą osób zamieszkałych na terenie nieruchomości a zadeklarowanych zgodnie z powyższym zawiadomieniem, prosimy o złożenie korekty deklaracji.

Druki deklaracji dostępne są w Urzędzie Gminy Konopiska w pokoju nr 1 na parterze oraz w kasie urzędu pokój nr 12. Można je także pobrać ze strony internetowej www.konopiska.pl – zakładka Gospodarka / ustawa śmieciowa.

Informujemy również, że w najbliższym czasie, z uwagi na duże różnice (w każdej miejscowości na terenie Gminy Konopiska) pomiędzy liczbą mieszkańców zamieszkałych a zadeklarowanych na danej posesji, rozpoczną się kontrole weryfikacyjne przeprowadzone przez pracowników urzędu gminy.

Referat Gospodarki i RozwojuKategorie:

6 odpowiedzi na “Od 1 marca podwyżka za śmieci!”

 1. AS pisze:

  A cóż to na tym zdjęciu za śmieci są!! 😮

  5
  0
 2. obywatel pisze:

  Będziecie mieli kontrole na posesjach czy faktycznie tyle osób mieszka co zadeklarowaliście w oświadczeniu śmieciowym!!!Ja też was będe sprawdzał czy faktycznie pracujecie w gminach na swoich stanowiskach czy w ch a walicie i pierdoły popychacie.Ale swoją drogą inne gminy płacą więcej !!!

  4
  1
  • Obywatel pisze:

   Ha, ha, ha. Oni to mogą przywalić Ci karę, a Ty możesz ich cmoknąć, wiesz w co.
   Sprawdzać nie ma co bo i tak większość wie dlaczego i kto tam pracuje, to znaczy pobiera pensję, bo pracuje nie wiele.
   Inne płacą więcej, ale są też takie które płacą mniej, więc co, do których chcesz się porównywać ?

   1
   0
 3. Obserwator centrum pisze:

  Jeżeli chodzi o śmieci to i tak nie mamy najgorzej.
  Nie wiem czy na terenie całej gminy odbiera PBI?? ( nie mam pojęcia), ale wiem że to jest na pewno lepsze niż Mafia stracha, który lekko mówiąc czuje się jak Pan na włościach…

  8
  1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).