MPK w Wąsoszu tylko do 30 czerwca

Prezydenta Miasta Częstochowy zawarł z Wójtem Gminy Konopiska porozumienie na funkcjonowanie komunikacji miejskiej MPK w Częstochowie na terenie gminy Konopiska do 30 czerwca 2018 roku. Chodzi o przystanki autobusowe w Wąsoszu. MPK z tego tytułu otrzyma 25 969,93 zł, a szacowana wartość sprzedanych biletów jest w wysokości 11 333 zł.

Nie przedłużenie umowy z MPK ma spowodować zapełnienie kursów w GTV BUS, który na ten moment nie przynosi zakładanych przychodów.

Poniżej znajdziecie aneks do porozumienia nr MZDiT.WPR.5555.2.2013 z dnia 4 stycznia 2013 r. w sprawie powierzenia Gminie Częstochowa realizacji zadania publicznego w zakresie organizacji komunikacji miejskiej w Gminie Konopiska.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

52 odpowiedzi na “MPK w Wąsoszu tylko do 30 czerwca”

 1. jan pisze:

  Redaktorku z Cisia czy napiszesz o tym jak będzie nowy aneks z MPK nie staż ludzi

  8
  6
 2. Marek pisze:

  Trzeba się pozbyć MPK bo GTV nie przynosi zysków z biletów? Mpk tylko do granic Częstochowy? Z Blachownią podobno to samo że Mpk tylko do końca czerwca?

  10
  2
 3. Janek pisze:

  W planach jest budowa ul. Przyjemnej. Może przez Lotosu i Przyjemną autobus zatoczy pętle? Nie będzie wtedy musiał jeździc do Wąsosza?

  4
  0
  • wawa pisze:

   W tej chwili i tak część kursów 33 kończy na prowizorycznym rondzie na Przyjemnej… a mogą przecież wszystkie. Wąsosz w tym przypadku jest MPK niepotrzebny, nie muszą tam jeździć.

   2
   2
  • Darecki pisze:

   Żeby wszystkie dojeżdżały na Wąsosz wójt musiał by dopłacić. To i tak dobrze że Ci co jeżdżą 33 nie muszą płacić biletów podmiejskich, tylko miejski.

   5
   0
 4. Konopiska pisze:

  Kurcze uznajmy że to faktycznie prawda w czym maja jeździć ludzie z Wasosza i Laźca do Częstochowy? Z nami w 101? W sumie dobre rozwiązanie wpakuje sie wszystkich ludzi do jednego autobusu i z głowy

  7
  0
  • Darecki pisze:

   Gorzej jak będzie tyle ludzi ze będzie jak w puszce.
   Będzie linia objazdowa przez całą gminę plus jedne 101 do Częstochowy

   12
   0
  • wawa pisze:

   To są skutki jak sprawy komunikacji powierza się „malkontentom, fachowcom od wszystkiego” i wszelkiej maści urzędniczym biurokratom. Ludziom oderwanym od rzeczywistości.

   8
   0
  • Konopiska pisze:

   Taa super rozwiązanie gratuluje bo po co się kłopotac najlepiej cała wies wsadzic do jednego autobusa niech jezdza Wasosz dostanie jeszcze przywilej będzie mógł za darmo jechac do Konopisk 😂😂😂na pewno mnóstwo osób skorzysta z

   4
   0
  • Marek pisze:

   Będzie piękny ścisk w godzinach szczytu. I jazda piekarnikiem 😂 Dużo ludzi się przesiadlo na busa co jedzie z Lublińca. A widzę autobusy GTV mają mało pasażerów.

   6
   0
  • Konopiska pisze:

   Marek dobre sformułowanie ,,piekarnik” 👍

   4
   0
 5. wawas pisze:

  Fachowiec transportowy z W-wy. Jesteś dobry i znający się na wszystkim w transporcie – to czego Ty w MPK w Cz-wie nie pracujesz:-)? Oj chyba w tej Warszawie Ty jesteś oderwany, no chyba że Warszawa jest bliżej niż nam się wydaje:-)

  3
  5
  • wawa pisze:

   do wawas…i nie tylko
   „W Warszawie widzi się inaczej”
   Urzędnik w gminie, czy ktoś kto nie korzysta z komunikacji publicznej też inaczej na to patrzy. To dziwne, ważne jest tylko aby jeździł GTV, a ceny biletów?… są już nieistotne. O czym, lub o kim to świadczy? Komunikacja ma być atrakcyjna (także cenowo) dla PASAŻERÓW, a nie dla gminnych urzędników!!!

   Poczytajcie jak działają ZTM-y w Wa-wie, Krakowie, Poznaniu, Szczecinie.
   W ramach komunikacji miejskiej jeżdżą tam również prywatni przewoźnicy, a nawet PKS. Jeden wspólny bilet, jeden schemat komunikacji i to się dopiero nazywa SIEĆ. A z 23 kursami i takimi cenami to cofacie się.

   PS. Dlaczego w Cz-wie nie próbuje się stworzyć takiego systemu? Jeżeli PKS Cz-wa upadnie, rejon częstochowski przejmie busiarstwo… i o to chodzi!!!
   PS2. Jeżeli GTV jest taki atrakcyjny to dlaczego bilet jednorazowy z Konopisk do Cz-wy kosztuje 4,50 zł, a busik z Lublińca (bez dofinansowania za strony gminy!) 2,50 zł ???
   PS3. W Warszawie GTV też może wystartować do przetargu, nie ma problemu. Sam pracuję w firmie związanej umową z ZTM.

   6
   0
 6. Górniak Stanisław pisze:

  W związku z powyższym komentarzem pytam,Panie Wójcie, co z petycją mieszkańców Rększowic w sprawie bezpośredniego połączenia do Częstochowy? dlaczego lekceważy Pan głosy swoich wyborców?
  W dniu 05.03.2018r złożyłem interpelację w której zadałem pytanie: dlaczego została podpisana umowa inna niż przedstawiono w ofercie Radzie Gminy?
  Do dziś otrzymałem 2 odpowiedzi. Każda z nich omija ten temat.
  Złożyłem dwa pisma z prośbą o uzupełnienie interpelacji na to pytanie. I do dziś nie dostałem odpowiedzi, mimo że Statut Gminy Konopiska określa termin 14 dni. Co sprawia Wójtowi taką trudność w odpowiedzi na to pytanie?

  9
  3
 7. pks pisze:

  Wawa przelicz ile wydaje gmina Warszawa na komunikację i podziel sobie na ilość mieszkańców i wtedy napisz ile wyszło, będziemy gadać dalej:-). Busik kursuje do godziny 20 i kosztuje 3.00 zł a nie 2.50 zł, aha i nie ma w nim ulg ustawowych słabe infomacje masz:-)

  1
  3
  • wawa pisze:

   Warszawa nie funduje gminom bezpłatnej komunikacji. Sprawdź budżety podwarszawskich gmin to zrozumiesz.

   5
   1
  • wawas pisze:

   I tu się z Tobą zgadzam. Konopiska na komunikacje mają 800 tysiecy to teraz porównajcie z jaką gminą podwarszawską mogą się równać z żadną.

   0
   3
 8. pks pisze:

  Jak możecie przeczytać wyżej widzicie że MPK za 1 km bierze 6.45 zł to proszę przemnożyć to przez całą gminę i wyjdzie około 3,4-4 milionów rocznie.

  2
  7
  • Mzk pisze:

   To najgłupsze porównanie jakie można wymyślić! I tak Żurka pomysły nie obronią się przed normalnością! Obecny przewóz do Częstochowy zakrawa na wielką manipulacje przedwyborczą. Kto o zdrowych zmysłach panuje nad tym bałaganem za darmo w gminie ! Wójt okazał się tylko że jest zainteresowany robić sobie kampanię wyborczą z tym darmowym przejazdem, nie licząc na ile gminę zadłuża!

   8
   0
  • Wyborca pisze:

   Przy całej gminie cena byłaby w okolicach 4 zł.

   3
   1
  • heheh pisze:

   Do wyborca.
   Kwota 6 zł jest sztywna dla wszystkich gmin i dla Blachowni i Częstochowy i Olsztyna. Dlaczego w Konopiskach miałoby być 4 zł? Widzę słabo znasz się w temacie. Jesli nie wierzysz odsyłam do MPK Częstochowa. Kwota za 1 wozokm jest sztywna dla wszystkich.

   2
   1
  • wawa pisze:

   Czy w MPK na linii podmiejskiej stawka 6,45 zł za wozokilometr obowiązuje tylko poza miastem, czy na całej trasie?

   0
   0
  • Marek pisze:

   Tylko jadąc na Wąsosz obowiązuje bilet miejski
   Miesięczny 90/45
   Jednorazowy 3 zł /1.5 zł
   A Olsztyn, Poczesna bilet podmiejski

   2
   0
  • wawa pisze:

   Nie interesuje mnie cena biletów tylko jak ustalana jest stawka od wozokilometra.
   I nie tylko Wąsosz obowiązuje bilet miejski…
   Gmina Blachownia
   22- Łojki (na terenie gminy obowiązują bilety miejskie)
   32 – Stara Gorzelnia (na terenie gminy obowiązują bilety miejskie)
   Gmina Mstów
   26 – Siedlec (na terenie gminy obowiązują bilety miejskie)
   30 – Jaskrów (na terenie gminy obowiązują bilety miejskie)
   Gmina Poczesna
   25 – Malownicza przez Brzeziny (na terenie gminy obowiązują bilety miejskie)

   0
   0
 9. Jodla pisze:

  😂😂😂😂😂😂😂😂😄😄😄😄😄😄😄😄😄💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪

  3
  0
 10. Wyborca pisze:

  Autobus mpk do Wąsosza najlepsza alternatywą dla gtv nim jeżdżą mieszkańcy Konopisk wygody rekszowic lazcca Wąsosza jest zawsze pełny poco to zmieniać jak mieszkańcy tych miejscowości tęga chca

  6
  0
  • Wawa2 pisze:

   Ja piszę z delegacji z Warszawy i jestem specjalistą od przewozów autobusowych. Wójt Socha za swojej kadencji pozbył się połączenia MPK do Wąsosza, wypiął się na mieszkańców, bo musiał mieć kasę na swoje 150 000 zł pensji. W związku z tym, że ten Pan, Wasz guru tak zdecydował, rezygnacja z MPK to nic innego jak kontynuacja polityki wójta Sochy

   1
   5
  • z Wasosza pisze:

   Wójt Socha nigdy nie wypiął sie na mieszkańców Wąsosza, to on przebudował ostatni przystanek dla MPK, utrzymał także kursy do Wąsosza. Wawa piszesz kretynie same kłamstwa!!!! Wójt Socha i tak odbuduje MPK dla wszystkich mieszkańców. Wierzę, że potrafi to zrobić.

   5
   2
  • wawa pisze:

   Z Wąsosza
   Precyzuj do kogo się zwracasz, do mnie, czy do „wawa2” ?

   1
   0
 11. Krasnal pisze:

  Pseudo z Wąsosza co ty piszesz mam rodzinę na lazccu i Wąsoszu i pamiętam jak chciano zabrać MPK a dopiero po zebraniach i protestach udało się pozostawić MPK ale kursy zostaly bardzo poopcinane

  4
  0
 12. Heheszki pisze:

  Cieszcie się że macie gtv a nie PKS
  Dzisiaj nawet z popychu nie chciał ruszyć hehe

  https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1954054831574732&id=1481396308840589

  4
  1
 13. Wasosz pisze:

  A soltys wasosza nawet nie pofatygowal sie poinformowac mieszkancow. Wrecz wypiera sie tego, ze 33 ma zostac odebrane. Probuje zataic sprawe twierdzac, ze to pomowienia. Gdy zostal o to bezposrednio zapytany wyparl sie wiedzy na ten temat i glupa pali! Panie soltysie dobrze, ze wnuczkow pan wyedukowal i juz nie potrzebuja korzystac z mpk, prosze jednak pomyslec o mlodzierzy, ktora wciaz sie uczy i do szkoly potrzebuje dojechac, o ludziach, ktorzy mpk dojezdzaja do pracy! Wstyd panie Blaszczyk! A o reszcie juz nie wspomne… to nie gmina…to magia przy korycie!!

  5
  1
 14. Krasnal pisze:

  A gdzie jest radny Wąsosza i sołtys wstyd jak oni spojrzą ludzia w oczy że dopuścili bez żadnej walki do zabrania mpk to tak jest jak się bogatych dopuszcza do władzy wstyd i hanba

  5
  1
 15. Konopiska pisze:

  Na szczęście to nieprawda na stronie gminy pojawilo sie oswidczenie.

  3
  3
 16. jan pisze:

  Ty z CISIA JAK NA PRZYSZŁOSC MASZ ZAMIAR PISAC TO SPRAWDZ A NIE SIEJ ZAMETU CHYBA ZE PAN Z MAŁEJ KAZE

  3
  2
 17. jan pisze:

  REDAKTORZYNO NIE WSTYD CI

  2
  2
 18. Pasażer pisze:

  Żurek w swoim oświadczeniu na łamach gazety w konopiskach.pl wypowiada kłamstwa jakoby ,,jego poprzednik zaniechał współpracy z MPK,,. Widać , że wójt nie potrafi nic konkretnego zrobić dla mieszkańców! Poprzednik zadbał o utrzymanie MPK , wybudował nowy zajazd dla MPK w Wąsoszu i uratował połączenia autobusowe MPK,wspólnie z radnymi i mieszkańcami miejscowości Wąsosz, Łaziec, Wygoda, Konopiska! Żurek, prawda zawsze się sama obroni. Za obecnego gmina stacza się do ruiny ! Lepiej pracować a nie kłamstwa głosić!!!!

  5
  2
 19. wawa pisze:

  Umowa między Gminą Konopiska a Gminą Cz-wa w sprawie komunikacji została zawarta 4 stycznia 2013, kto w tym okresie pełnił funkcję wójta?
  A MPK wystarczy zapłacić i to wszystko, i nie chwalić się jakimiś załatwieniami.

  1
  3
  • Pasażer pisze:

   Nie ma o co polemizować, wójt Socha przygotował końcowy przystanek Wąsosz do utrzymania połączeń MPK z Częstochową i podpisał umowę na komunikację z MPK. Starał się pomagać mieszkańcom!!!

   6
   2
 20. jan pisze:

  TYLKO ZE MPK NIE JEZDZIŁO I LUDZIE DOCHODZILI NA PRZYSTANEK NA UL PRZYJEMNĄ I DOPIERO ZUREK PRZYWRÓCIŁ DOJAZD NA WASOSZ

  0
  4
  • Heheszki pisze:

   Jeździło na Wąsosz, a część kursów było tylko do Dźbowa. Te co jadą teraz do Przyjemnej jeździły tylko do Dźbowa

   4
   0
 21. jan pisze:

  a pozostałe do przyjemnej

  0
  4
 22. Płochliwy zając pisze:

  Kupta sobie samochody biedaki jedne i problem rozwiązany

  3
  2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).