Można dostać pieniądze na wymianę pieca

Urząd Gminy Konopiska poinformował, że od  10 sierpnia do 27 sierpnia  zostanie przeprowadzony nabór deklaracji na wymianę starych źródeł ciepła opartych na paliwie stałym na wysokosprawne i ekologiczne źródła ciepła w budynkach / lokalach mieszkalnych zlokalizowanych na terenie gminy Konopiska oparte na paliwie gazowym, węglowym lub biomasie.

Wnioski będą przyjmowane w kancelarii Urzędu Gminy w Konopiskach, ul. Lipowa 5, 42-274 Konopiska lub elektronicznie na skrzynkę podawczą urzędu opatrzone podpisem kwalifikowanym lub profilem zaufanym ePUAP. O zakwalifikowaniu się do programu będzie decydowała kolejność zgłoszeń (wnioski złożone przed terminem naboru oraz po terminie naboru nie będą rozpatrywane).

Nabór deklaracji dotyczy tylko i wyłącznie tych wnioskodawców, którzy zamierzają wymienić stare nieefektywne kotły na paliwo stałe na kotły gazowe kondensacyjne, węglowe lub na biomasę spełniające wymogi minimum klasy 5, a w przypadku nowych źródeł ciepła planowanych do wymieniany po 1 stycznia 2020r. dodatkowo spełniające wymogi dotyczące ekoprojektu w terminie do 15.09.2022r. Wnioski dotyczące dofinansowania wymiany kotłów planowanych do wymiany po tym terminie, w tym naborze nie będą rozpatrywane.

Po zweryfikowaniu i zakwalifikowaniu złożonych deklaracji z wybranymi wnioskodawcami zostanie podpisana umowa. Zawarta umowa upoważnia do przystąpienia do wymiany starego źródła ciepła. Wydatki poniesione przez zawarciem umowy nie będą podlegały dofinansowaniu.

Dotacja będzie udzielana z przez gminę Konopiska ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w wysokości 40% kosztów poniesionych na zakup i wymianę źródła ciepła,  jednak nie więcej niż 4 000,00 zł. Wypłata dotacji będzie realizowana po zakończeniu wymiany pieca, złożeniu i zatwierdzeniu wniosku o rozliczenie dotacji wraz z niezbędnymi dokumentami.

Poniżej wzór wniosku do pobrania oraz pozostałe dokumenty niezbędne do prawidłowego rozliczenia otrzymanej dotacji.  /UG/

kategoria: Powiązane pliki [5]
format Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
pdf 1.2 Deklaracja uczestnictwa.pdf 21-08-03 08:51 113.78KB
pobierz
plik: 1.2 Deklaracja uczestnictwa.pdf
pdf 2. Wzor_umowy.pdf 21-08-03 08:51 116.62KB
pobierz
plik: 2. Wzor_umowy.pdf
pdf 3. Protokol_odbioru_koncowego.pdf 21-08-03 08:51 58.41KB
pobierz
plik: 3. Protokol_odbioru_koncowego.pdf
pdf 4. Wniosek_o_rozliczenie_dotacji.pdf 21-08-03 08:51 83.75KB
pobierz
plik: 4. Wniosek_o_rozliczenie_dotacji.pdf
pdf Krok_po_kroku.pdf 21-08-03 08:51 69.6KB
pobierz
plik: Krok_po_kroku.pdf


Kategorie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).