Młodzieżowa Orkiestra Dęta Konopiska na Powiatowym Przeglądzie Orkiestr Dętych

Ponad 400 muzyków wzięło udział w IV Powiatowym Przeglądzie Orkiestr Dętych, którego organizatorami byli: Starosta Częstochowski Krzysztof Smela i Wójt Gminy Dąbrowa Zielona Maria Włodarczyk.

23 czerwca do Dąbrowy Zielonej przybyło 10 orkiestr dętych z terenu powiatu częstochowskiego. Festiwal rozpoczął się od tradycyjnego przemarszu, gdzie królowała muzyka marszowa, barwne stroje mażoretek i ciekawe układy choreograficzne. Na boisko sportowym po oficjalnym otwarciu dokonanym przez starostę i wójta, wszystkie orkiestry zagrały dwa klasyki ze swoich repertuarów. Jako pierwszy zabrzmiał „Happy Marching Band”, którym zadyrygował Dariusz Pikor. Drugi utwór to przebój Haliny Kunickiej „Orkiestry dęte”, który poprowadził Roman Pełka. Kolejnym etapem przeglądu były występy sceniczne. Licznie zgromadzona publiczność mogła posłuchać zarówno muzyki klasycznej, jak i największych światowych hitów. Swoje umiejętności zaprezentowały również mażoretki wzbudzając żywiołowe reakcje publiczności. Jak zauważył starosta częstochowski: Zespoły wykonały znaczny postęp i widać ogromną pracę jaką wkłada młodzież we własny rozwój.

Każda z orkiestr otrzymała pamiątkową statuetkę, dyplom oraz wyróżnienie finansowe na dalszy rozwój.

Ideą przeglądu jest to, by orkiestry naszego powiatu ze sobą nie rywalizowały, lecz aby zaprezentowały własny dorobek artystyczny, wymieniły zdobyte doświadczenie, a tym samym nadal prężnie się rozwijały. Wszyscy, którzy przybyli do Dąbrowy Zielonej mogli się przekonać, że ta intencja, która przyświecała władzom powiatu przy reaktywacji festiwalu jest słuszna i spełnia swoją misję.

W przeglądzie wystąpiły:
– Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Mykanów, dyr. Krzysztof Witczak,
– Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Gminnego Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej, dyr. Kazimierz Kłosek,
– Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Kłomnice, dyr. Marcin Gała,
– Młodzieżowa Orkiestra Dęta Dąbrowa Zielona, dyr. Dariusz Pikor,
– Orkiestra Dęta Rędziny, dyr. Krzysztof Gajowniczek,
– Orkiestra OSP Kruszyna, dyr. Piotr Pompka,
– Młodzieżowa Orkiestra Dęta Konopiska, dyr. Roman Pełka,
– Młodzieżowa Orkiestra Dęta Koniecpol, dyr. Maciej Piątek,
– Orkiestra Dęta MDK Blachownia, dyr. Piotr Janik,
– Orkiestra Dęta reprezentująca Gminę Lelów (połączone orkiestry z Lelowa, Drochlina i Nakła), dyr. Agnieszka Gradoń.

Starostwo Powiatowe w CzęstochowieKategorie:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).