Mieszkańcy wygrali w SKO. Budowa oczyszczalni ścieków rybnych w Hutkach zostanie wstrzymana!

Nareszcie sukces. Mieszkańcy Hutek mogą na jakiś czas odetchnąć. Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Częstochowie stwierdziło nieważność decyzji Wójta Gminy Konopiska w sprawie ustalenia warunków zabudowy dla inwestycji oczyszczalni ścieków rybnych w Hutkach. Decyzja ta jest ostateczna, jednakże Hur-Pol może się zwrócić do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach o ponowne rozpatrzenie sprawy.

Na dniach decyzja powinna się uprawomocnić, co wstrzyma budowę oczyszczalni w Hutkach. Najprawdopodobniej, skończy się to dla gminy sprawą w sądzie i wysokim odszkodowaniem na rzecz Hur-Polu.

Poniżej znajdziecie pierwszą stronę decyzji SKO w Częstochowie.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

22 odpowiedzi na “Mieszkańcy wygrali w SKO. Budowa oczyszczalni ścieków rybnych w Hutkach zostanie wstrzymana!”

  1. Rybiarz pisze:

    Oj i po co to wszystko. Tylko Hutki zadłużają gminę. Kto to będzie spłacał ? Powinniśmy dziękować Panu Hurasowi że jest tak miłosiernym pracodawcą i dzięki niemu wiele osób w regionie ma pracę.

    10
    24
    • Z Hutek pisze:

      Wiele osób w regionie? Nie rozśmieszaj mnie…. Chyba Ukraińców….

      19
      3
    • Mooo pisze:

      Haaaa ale pracodawca 12zl daje śmiech na sali a to nie hutki zadłużają gminę a nasza władza władze to powinny zatrzymać odrazu nic by nie było są miejsca w Polsce na takie biznesy np strefy ekonomiczne strefy przemysłowe powinny też odpowiedzieć za to ci co wydali pozwolenie

      17
      3
    • Bezradna pisze:

      Decyzję wydał P. Socha, niech płaci !!!

      0
      0
  2. Prawdziwy Hutczanin XD pisze:

    Spoko możemy się zamienić, pan będzie mieszkać obok oczyszczalni i codziennie wąchać cudowne zapachy…jeszcze pragnę przypomieć, że oczyszczalnia jest tak zaprojektowana, że byłby w stanie obsługiwać ją jeden człowiek…faktycznie cała masa miejsc pracy XD

    20
    3
  3. Mak pisze:

    Brawo! Brawo! Tak trzymać! 💪🤗

    17
    2
  4. Z Hutek pisze:

    Hutki dają radę z pomocą mądrych sąsiadów bez pomocy swojego wielkiego radnego i sąsiada wójta Panowie dlaczego tak bardzo jesteście przeciw mieszkańcom? Dlaczego tak bardzo chcecie kasy dla inwestora? Dlaczego wojcie nie uchylisz wadliwej decyzji środowiskowej oparte na kłamstwie Dlaczego nie zachiwasz się jak wlodasz i nie zadbasz o to aby inwestor nie miał powodów nawet o myśleniu o odszkodowania Panowie warto?

    30
    0
    • Jarek Szczuka pisze:

      Uzyskanie przez inwestora ewentualnego odszkodowania za zatrzymanie budowy byłoby karkołomna konstrukcją. Jeżeli budowa zostanie zatrzymana, a wierzę że tak nastąpi, to będzie to winy inwestora, który chcąc uzyskać pozwolenie podawał w części nieprawdziwe informacje. Jego działalność graniczy z oszustwem polegającym na wyłudzeniu decyzji na podstawie fałszywych informacji Tak więc nie martwiłbym się kwestiami ewentualnego odszkodowania a jedynie tym, aby ta nietrafiona inwestycja jak najszybciej została zamknięta. W ten sposób unikniemy robienia z naszych Hutek zlewni ścieków, co byloby uciążliwe także dla naszych sąsiadów. Pozdrawiam.

      24
      0
  5. Obywatel pisze:

    Panie Gąsiorski, pańska strona jest czytana przez wiele osób, bo tylko tu można w miarę swobodnie się wypowiedzieć, są tu także zwolennicy byłego i obecnego Wójta. Wielu zarzuca Panu stronniczość i brak obiektywności i czasami mają rację, ale teraz to Pan „przegiął pałę”.
    Pisanie swojego komentarza jako autor artykułu w słowach – „…Najprawdopodobniej, skończy się to dla gminy sprawą w sądzie i wysokim odszkodowaniem na rzecz Hur-Polu…” jest co najmniej przychyleniem się do postawy obecnych władz gminy, które notorycznie straszą mieszkańców tym ponoć wysokim odszkodowaniem, jakby to był pewnik.
    Jakbym czytał artykuł w takim czymś co się nazywa „wpowiecie.pl”, czyżby odwiedził Pana ktoś z tego grona ludzi wspierających budowę oczyszczalni ścieków przemysłowych w Hutkach ?
    A skąd ta pewność o wysokim odszkodowaniu dla inwestora, a jak się okaże inaczej to co, „odszczekają” wszyscy te strachy i Pan też, czy będą gadać o „ostrożności i niezależności” ?
    Dlaczego a nic Pan nie pisze o ewentualnych pozwach zbiorowych od obecnych mieszkańców Hutek którzy mieszkają w pobliżu budowy i na drodze przejazdu kilkunastu cystern ze ściekami dziennie, tych którzy zakupili działki w pobliżu budowy, a co na to posiadacze terenów wzdłuż drogi Hutki – Rększowice, którzy planowali sprzedać działki ?

    11
    3
    • Z Hutek pisze:

      No właśnie nikt nie pisze o roszczenia h odszkodowawczych mieszkańców a to przecież oczywiste że jeśli sytuacja ostatecznie nie zostanie przez władze zakończone to takowe się pojawia? I co wowczas

      10
      1
  6. Z Hutek pisze:

    Mamy dość tej głupoty urzędniczej ludzie zakonczcie to bo chcemy normalnie żyć jesteśmy zmęczeni Socha ładny Pan zostawił po sobie smród Panie Żurek wstydź się nieudaczniku zrób w końcu coś skoru już wygrałeś te wybory

    17
    3
    • Baba pisze:

      a co on ma zrobić jak on nic nie potrafi? Jemu wychodzi tylko zagarnianie dla siebie i zwalanie win prawdziwych czy nie, na innych.

      18
      1
  7. Fred Flonston pisze:

    Powinni otworzyc ta oczyszczalnie i na jej terenie otworzyc przedszkole dla dzieci i wnuków elity gminnej.

    9
    2
  8. punisher pisze:

    Szanowni Mieszkańcy Hutek, Komitecie Protestacyjny,
    Brawo, za odwagę, determinację, jedność, nieustępliwość.
    Zapiszecie się z pewnością w historii gminy, a przede wszystkim Hutek.
    Tak jak pisałem już wcześniej, Wasze działania podjęte w tej sprawie okażą się w końcowej fazie skuteczne.
    Pozdrawiam, życzę wszystkiego dobrego.

    18
    0
  9. Z Hutek pisze:

    Panie redaktor Pan ściągnie baner Pana Smeli że strony jako starosta nic nie zrobił dla Hutek tymbardziej jako poseł się nie bada podobnie jak nasz wójt nic nie może nie może też chcieć coś moc

    13
    0
  10. Z Hutek pisze:

    Mieszkańcy Hutek wynagrodzi starostę w tych wyborach innych o innych z powiatu też będą pamietac Ludzie jak Wam nie wstyd po co do tego parlamentu się pchacie skoro na miejscu nic dla ludzi

    12
    0
  11. Glonojad pisze:

    Jak inwestor wygra odszkodowanie to juz po gminie.

    2
    8
    • Obywatel pisze:

      A jak przegra to co będzie, dalej będziesz kwękać i użalać się nad Inwestorem i władzami Gminy ?
      Tak jak władza, masz mieszkańców w ….., „gdzieś” ?

      9
      0
    • Glonojad pisze:

      Nie uzalam się durny obuwatelu ani nad sobą ani nad Tobą. Nie jestem i nigdy nie byłem za tym wójtem ani za poprzednim ani za inwestorem. Stwierdzam tylko fakt. Ma zwykły ból dupy. Zalecam czytanie ze zrozumieniem.

      1
      1
  12. BABEL pisze:

    Glonojad ,jeżeli wyrok się uprawomocni,śledztwo w prokuraturze wykaże że inwestor wprowadził urząd w błąd przy uzyskaniu zezwolenia to ci co mu to klepneli i kryli cały czas aż do rozpoczęcia budowy pierwsi się wypną na niego i będą udowadniać przed prokuratorem i sędzią że są ,,ofiarami,,oszustwa ,ani poprzedni wójt ani obecny nie nadstawią łba dla inwestora ,będą udowadniać za wszelką cenę że wójtowie i urząd byli ok tylko zły inwestor wprowadził ich w błąd bo na koniec sprawy KTOŚ musi być winny, więc sprawa odszkodowania jest co najmniej wątpliwa a jeśli do niej dojdzie to przy tym nagłośnieniu i zainteresowaniu mieszkańców może dowiemy się ciekawych rzeczy

    10
    0
    • Obywatel pisze:

      Z kasy gminnej nie będą płacić, ale z własnych kieszeni to kto wie, takie zwroty bolą.
      Może Glonojad jest jednym z tych którzy będą płakać i zwracać, kto wie ?
      Poczekamy, zobaczymy, do kogo zapukają z 3-literowych instytucji.

      7
      0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).