Mieszkańcom Dźbowa przeszkadza fetor ze składowiska w Konopiskach

Andrzej Sowa – radny miasta Częstochowy zainteresował się tematem uciążliwych zapachów jednej z firm, która prowadzi składowisko odpadów w Konopiskach. Przeszkadza to mieszkańcom dzielnicy Dźbów. Sowa złożył w tej sprawie pismo do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Katowicach.

Co ciekawe, niedaleko tego składowiska…budowany jest blok komunalny przez gminę Konopiska.

Pismo z interwencji radnego znajdziecie poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI

fot. https://www.facebook.com/profile.php?id=100005112079199

 Kategorie:

9 odpowiedzi na “Mieszkańcom Dźbowa przeszkadza fetor ze składowiska w Konopiskach”

 1. Fred Flinston pisze:

  Ci z dźbowa to niech wpierw sami zaczną sie myć . To im nic nie bedzie przeszkadzać poprostu zazdroszczą ze Konopiska maja wysypisko które tak naprawdę ma segregacje wiec co im śmierdzi ?

  7
  25
  • Alice pisze:

   Przyjdź Czyścioszku na spacer po Leśnej, zobaczymy jak długo wytrzymasz i czy nadal będziesz uważać, że mieszkańcy zazdroszczą Konopiskom wysypiska i segregacji.

   21
   3
  • Parafianin pisze:

   Polecam przejść się w upalny dzień Przemysłową i końcem Leśnej. Mocne wrażenia gwarantowane.

   17
   0
  • Robokoops pisze:

   Dokładnie, ale ten fetor ciągnie od zachodu od składowiska i sortowni Strachów. A z komina dym jak z krematorium

   0
   0
 2. punisher pisze:

  Witam serdecznie,
  jakoś dziwnym trafem tej gminy trzymają się śmierdzące biznesy, jak nie oczyszczalnia, to wysypisko, czy tez inne kontrowersyjne biznesy. Prawdopodobnie tylko na to jest zapotrzebowanie, bo szuka się miejsc utylizacji i przetwarzania, czy tez miejsc na działalność uciążliwą. Każdy kto ma trochę rozumu, ucieka od tego bo to smród i choroby dla mieszkańców. No ale jak w budżecie pustka i brak perspektyw…
  Bardzo ciekawe, a podobno Gmina promuje zdrowie…
  Pozdrawiam

  19
  0
 3. punisher pisze:

  Natomiast co do oburzenia mieszkańców Dzbowa, w pełni mają rację, nikt nie chce żyć w smrodzie.
  Brawa dla p. Sowy za postawę.

  19
  1
 4. Z Hutek pisze:

  Dlatego Nie dla oczyszczalni w Hutkach! Dość smrodu i nieudolnego zarządzania odpadami w gminie. Na zebraniu soleckim Pan wójt znowu straszył mieszkańców ile to odszkodowań gminie grozi że inwestor wydał już 15 czy 20 milionów znawca się odezwał 5 mln w te czy w te nie ma różnicy. Sam inwestor póki co wykazuje ok 10 mln z czego większość to takie tam wydatki głęboko nie z weryfikowane Panie wójt coś Pan swoją prowizję od biznesu doliczył? Powoli nie tak szybko inwestor ma papier że buduje na swoją odpowiedzialność z województwa a my swoją droga przypominamy Panie wojcie Nie dla oczyszczalni ścieków w Hutkach

  9
  0
  • Jasnowidz pisze:

   Brawo Hutki! Reszta uczyć się od Hutek i nie gadać po kątach że nas to nie dotyczy. Zawsze w jakimś stopniu dotyczy.
   Pewni mądrale gadali że Chiny daleko to Wirus nie dotrze. I co?

   6
   0
  • punisher pisze:

   Witam serdecznie,
   pisałem już kiedyś, że jeżeli zawierasz pakt z Diabłem, to bezwzględnie trzeba się wywiązać, bo on nie żartuje.
   Stąd prawdopodobnie strach Wójta ale raczej o własne cztery litery niż finanse gminy.
   Z resztą na zebraniu w remizie w Hutkach publicznie to potwierdził, że się boi stracić dom itd., tak powiedział, wszyscy słyszeli, trochę to dziwnie zabrzmiało…
   Wracając do tematu to mam nadzieje, że kolejne śmierdzące inwestycje nie zawitają do gminy, ale jak widać wszystko może się zdarzyć.
   Oczyszczalnia, wysypisko, może jeszcze spalarnia śmieci, może inne niebezpieczne odpady???, Ktoś konkretną kasę na tym może zbić! No to Gmina będzie bardzo musiała za niedługo dbać o podupadłe zdrowie mieszkańców! Wcale nie zdziwie sie jak posypią się pozwy przeciwko Gminie w niedługim czasie!
   Zastanawiające jest wydawanie pozwoleń przez Gminę na inwestycje uciążliwe, bardzo zle to wygląda, jakaś niemoc jeśli chodzi o kontrole tego pozniej.
   No cóż, następcy obecnego Wójta i radnych będą musieli wykonać bardzo trudne zadanie polegające na posprzątaniu tej „Stajni Augiasza”. W przeciwnym wypadku Gmina przestanie istnieć i przyłączą nas do innych jednostek samorządu terytorialnego. Emerytowani radni, co Wy po sobie zostawicie, POTOP? Młodzi radni : „Nie idzcie tą drogą”! (Rozumiem ,że rodzina pozatrudniana, no ale macie dzieci, co im fundujecie , jaką przyszłość?)
   Po zakończeniu tej kadencji solidna, kompleksowa kontrola będzie bardzo zasadna.
   Tak w ogóle potrzebna jest naszej jakże nieszczęśliwej Gminie długofalowa , rozsądna polityka , ale czy mamy odpowiednich ludzi ? Proszę o odrobinę refleksji przed kolejnymi wyborami i rozliczenie obecnych radnych i Wójta z ich dokonań.
   Pozdrawiam.

   7
   1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).