Mają już ponad 100 podpisów na listach ws. odwołania Wójta Jerzego Żurka

Dziś rano pełnomocnik komitetu referendalnego Robert Wielgosz poinformował mnie, że od wtorku komitet zebrał już 101 podpisów pod inicjatywą przeprowadzenia referendum w sprawie odwołania Jerzego Żurka z funkcji Wójta Gminy Konopiska.

Do zebrania 872 podpisów pozostało 58 dni, ale patrząc na tempo i chęć wpisywania się przez mieszkańców na listy popierające inicjatywę, zebranie takiej ilości podpisów nie zajmie więcej niż kilka tygodni.

W najbliższych dniach komitet referendalny poinformuje mieszkańców o miejscach i godzinach, w których mieszkańcy będą mogli składać poparcie dla tej inicjatywy.

Wygląda na to, że w Konopiskach odbędzie się referendum w sprawie odwołania Wójta Gminy Konopiska.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

43 odpowiedzi na “Mają już ponad 100 podpisów na listach ws. odwołania Wójta Jerzego Żurka”

 1. Fred Flinston pisze:

  A gdzie zbierają ? Bo nie widać nikogo

  16
  4
  • Maria pisze:

   U mnie był dzisiaj Mariusz. Podpisałem. Dziwne rzeczy dzieją się w Gminie, zwłaszcza przy sprawach przetargów : Zawsze wygrywa Firma Strach i następnie podwyżki opłat, aneksy do umów, GTV – ciężka kasa dla kiepskiego usługodawcy ( przypadkiem nie bierze więcej niż chciał PKS )? ,. Działki, ekologia, przetargi, zadłużenie Gminy – jest multum do prześwietlenia…

   6
   3
  • Mieszkaniec pisze:

   Pani Mario jeśli pani nie zauważyła to ostatnimi czasy zbiera śmieci PBI, a GTV miały być zamiennikami za MPK przez nieumówiony proceder z przewoźnikami. Ekologia no cóż ……. ,przetargi proszę do radnych, zadłużenie może jeszcze jedną bezsensowną imprezę? Mariusz był w niedzielę ? Zasłużony pracownik gminy albo badziewne plotki o których nie ma się pojęcia.

   1
   2
 2. Paweł Nowak pisze:

  Kiedy będzie ktoś na Opolskiej?

  10
  8
  • Mieszkanka pisze:

   ach! do jaśnie pana na Opolską muszą przyjść! a zagłosować kto pójdzie? ot , takich mamy ludzi. Niech do mnie przyjdą! niech zrobią, niech „oni” załatwią”. Nie wstyd ci?

   8
   5
 3. punisher pisze:

  Witam,
  Proponuję zorganizować punkty w których będą zbierane podpisy, muszą to być miejsca uczęszczane przez ludzi , a poprzedzić to trzeba solidną kampanią informacyjną.
  Ponadto zorganizować wolontariuszy, którzy zapukają do każdego domu w gminie.
  Pozdrawiam

  19
  9
  • Mieszkaniec pisze:

   Oby odwołać wójta i wybrać nowego który rozliczy ostatnie 3 lata działalności wójta Zurka i rozliczy co do złotówki.
   Trzeba wybrać takiego wójta co przeanalizuje kazda wydna złotówkę na edukację infrastrukturę transport to przede wszystkim.

   15
   5
 4. Marysia pisze:

  cóż….jeszcze tylko z 800! albo i więcej….przydało by się. Żureczek z przyjaciółmi „redaktorkami” wyda jednego kłamliwego szmatławca, i będzie po podpisach. I po referendum. Obym się myliła!

  4
  11
  • Obywatel pisze:

   Marysia – 19 lutego dałaś taki komentarz : „o ho,ho! gratulacje! To teraz jeszcze zebrać podpisy i…ZAGŁOSOWAĆ!!!”
   To który jest właściwy ?

   4
   1
  • Z Hutek pisze:

   Nie ma takiej opcji Pan wójt skutecznie przekonał nas do swojego odwolania

   10
   2
  • Marysia pisze:

   Obywatel, gdybyś trochę pomyślał (?) to wiedziałbyś, że obydwa. Gratulacje, że udało się powołać i zarejestrować komitet referendalny. A 100 podpisów przy ok.800 wymaganych to dopiero kropelka. I na tym nie koniec. Trzeba będzie jeszcze ruszyć d… i pójść zagłosować i… zagłosować właściwie. A jak to wygląda już wiemy. Przecież Żurek jest drugą kadencję. To wiedzieliście jaki z niego „gospodarz”, wójt, człowiek?! a i tak zamydlił ludziom oczy! Czy masz Obywatelu świadomość jak będzie się puszył i jaki poczuje się ważny!! jeśli nie uda się go odwołać? I jego metody robienia brudnej kampanii też już były i są znane. Czego tu nie rozumiesz? myślenie wyłączone?

   9
   2
 5. obywatel pisze:

  Co wy od tego Pana chcecie , przecież to dobry gospodarz, takiej komunikacji jak w gminie Konopiska to nie ma nigdzie indziej , do tego racjonalnie zarządza budżetem gminnym .

  9
  9
  • Obywatel pisze:

   W sprawie finansów to gminę kontroluje RIO, która do tej pory nie miała zastrzeżeń do finansów zatem argument o złym zarządzaniu i upadku do bankructwa upada. Były skargi do SKO oraz uwagi do kilku uchwał podjęty przed Radę Gminy ale takie uwagi są kierowane do każdego samorządu. Takie coś było, jest i będzie. Komitet referendalny myśli i uważam że niesłusznie, że nowy wójt unieważni budowę na ovzyszcalnie i nakaze jej rozbiórkę co według mnie uważam że nieosiągalne. Taka decyzja to najszybsza droga do bankructwa i podział terenów do okolicznych gmin. Podstawowe pytanie powinien sobie zadać każdy – gdzie nam się poprawi i co to nam da w dłuższej perspektywie. Jeśli uważacie ze 3 miesiące po wyborze nowego od razu 5 nowych inwestorów pojawi się w gminie lub nagle wzrośnie dochód gminy na mieszkańca o 500zeta to chyba nie tędy droga. Jakie są merytoryczne argumenty poza krzykami które póki co są wznoszone.

   14
   12
  • Kamil pisze:

   Wójt , który za ponad 1,2 miliona buduje około 200 metrów chodnika i Ty chcesz mi wmówić , że wszystko jest ok!
   Nie dziwie się, że gmina jest zadłużona po pas, a wójt dalej chce robić nowe inwestycje za grube miliony z zaciągniętych kredytów i łupić gminę. Skończyć natychmiast z tym cwaniakiem . REFERENDUM !!!!!!

   12
   7
  • Mieszkaniec pisze:

   No masz rację takiej komunikacji nie ma w żadnej innej gminie w Polsce. Ale nikt tyle pieniędzy nie pobiera z gminy jak ten przewoznik.
   Ludzie ogarnijcie się w końcu. Za chwilę gminy nie będzie stać na naprawienie powierzchni drogi bitumicznej. A wy jak zawsze zadowoleni bo wójt dal Wam darmową komunikację. Za KTORA WY My i nasze dzieci tez Płacić będą !!!!!!!!

   NIKT NIC WAM NIE DAJE ZA DARMO
   KTOS TO MUSI OPLACAC WSZYSTKO
   PODATNICY GMINY

   9
   6
 6. Obywatel pisze:

  Trole z wściekłości podszywają się pod czyjeś nicki, tak jak ten powyżej.
  Panie Gąsiorski jak to jest, można tak ?

  9
  2
  • Kuba pisze:

   Jednym głównie chodzi o oczyszczalnie i prawidłowo bo mają prawo walczyć o swoje zdrowie i życie kolejni chcą kanalizacji inni nie chcą aby ich prawa były łamane np myjka całodobowa pod oknem kolejni mają dość kolesiostwa wszystkich natomiast denerwuje jakanie wójta jego prostactwo i brak kasy w gminie to tak w skrócie Wójt tylko bierze kredyty i podnosi opłaty dla mieszkańców Nawet ktoś co zupełnie nie interesuje się gmina zauważył że tak naprawdę nic się tutaj nie dzieje 0 rozwoju Ludzie wójt jest zmęczony Pomóżmy mu przejść na emeryturę trawę wykosimy plaże wyrównamy posprzątamy śmieci rozbierzemy oczyszczalnie by mógł resztę życia spędzić w spokoju Dość tego cyrku

   21
   3
  • Obywatel pisze:

   Można bo ten portal na to pozwala.

   4
   1
 7. BABEL pisze:

  wójt przede wszystkim ślubował dbać o dobro i bezpieczeństwo mieszkańców i kierować gminą zgodnie z ich interesem a nie mających w nosie całą miejscowość inwestorów ,proponuję też wyluzować z tym dziwnym pędem do inwestycji przemysłowych bo mnie pomiędzy domami nie marzą się żadne zakłady i fabryki choćby nie wiadomo jakie zyski miały przynosić

  17
  1
  • Franek pisze:

   BABEL, chciałoby się kliknąć jak na facebooku – ha,ha,ha! tu juz pisali, że on chciał mieć tylko władzę, tytuł wójta i kasę! Reszta dla niego za trudna!

   12
   3
 8. Obserwator pisze:

  jak widać po nicku, obserwuję. Cieszę się, że mimo mojego sceptycyzmu, komitet jednak powstał i się zarejestrował. jednak, jak pisze Marysia,to dopiero początek trudnej drogi, a już są i tacy jak Obywatel, zwolennicy kolesiostwa (kolega?) wójta, lenistwa, niszczenia dorobku wypracowanego w gminie, ogromnego zadłużania gminy (gdzie są ci krzykacze, co tak wrzeszczeli jak wójt Socha brał kredyt np. na drogi w Aleksandrii na udział gminy do środków z unii?), na brak pozyskania jakichkolwiek istotnych pieniędzy nie pochodzących z podatków? Choć z jednym wpisem, chyba też Obywatela, wypada mi się zgodzić.
  Żurek tak zaniedbał gminę, zadłużył maksymalnie (RIO wydało opinie „z uwagami”!!), nie zostawi po sobie żadnych pieniędzy, a tylko poniszczone to co było. Nie pozyskał inwestorów i tez jakoś ci sami krzykacze siedzą cichutko.
  I z pewnością do tak zubożałej i nielubianej gminy nie przyjadą inwestorzy, gmina ich niczym nie wesprze, bo sama nie ma nic poza długami.
  Nie zazdroszczę następcy! Nie ma co liczyć jak Żurek, na spływ środków z zakończonych i rozliczanych projektów czy innych pozyskanych przez poprzedników, ale odbierał je już Żurek! Nowy włodarz gminy praktycznie niewiele będzie mógł zrobić poza wyprowadzaniem gminy z zapaści. Obym był złym prorokiem.

  14
  2
  • Oooo pisze:

   Yhm gminę Konopiska znam tylko z dobrej strony ale … To chyba był o za czasów Sochy bo od kilku lat o waszej gminie nic nie słychać, nic tam się nie dzieje tzn nic chyba… Gdzie mogliby uczestniczyć mieszkańcy.. no chyba że…

   11
   2
 9. ruda pisze:

  Przyjedzie Gąsiorski na wójta to dopiero będzie wesoło w konopiskach. Ludzie nie dajcie się nabrać na podwyżkę śmieci wszystkie gminy podniosły i będą podnosić bo to jest zagrywka PiS chcą swoich ludzi wprowadzić liczą na referenda a wy daje cię nabrać Kto wierzy gąsiorskiemu ten jest niepoważny facet cygani ile wlezie by mieć z tego korzyść. Panie Żurek daj jakieś pieniądze temu z Blachowni a będziesz miał pan spokój. A jak nie wiesz jak to się robi to zapytaj innych wójtów których dziwnym trafem nie czepia się Gąsiorski

  10
  10
  • hela pisze:

   ruda nie siej fałszywej propagandy. Poszukaj w internecie i przekonasz się że nie wszystkie gminy podnoszą opłaty za śmieci. Już tu pisała igła że: gmina Poraj- 13,50 segregowane 30 niesegregowane. Gmina Starcza- 10,50 segregowane, 22 niesegregowane. I nie podniecaj się tym że u nas było do tej pory 14,50. Wejdź na bip gminy Starcza tam od lutego 2018 było 10zł segregowane i21 niesegregowane. W Chełmie obniżono stawkę o 10gr i od 01.01. 2020 segregowane stawka jest 10,90zł. Podaj przykład kłamstwa gdzie tu Pan Gąsiorski cygani.
   Twój wpis sugeruje że Pan Gąsiorski bierze w łapę za nie czepianie się innych wójtów. Z tego wynika że jesteś bardzo odważna i masz dowody albo bardzo niepoważna, lub na usługach wójta. Piszesz:Panie Żurek daj jakieś pieniądze temu z Blachowni a będziesz miał pan spokój. Czy wiesz co napisałaś?

   8
   5
  • Pola pisze:

   Nie chodzi o Gąsiorskiego to nie nasz mieszkaniec a wójt już płaci gruba kasę Adrianowi i temu drugiemu wpowiecie Ci dobrze mamią ludzi a z Żurka to już zrobili rawdziwego bohatera o śmieci też tak bardzo nie chodzi ale chodzi o posprzątanie gminy z nieudaczników

   10
   2
  • Mieszkanka pisze:

   ruda, i tu się mylisz. Pan Gąsiorski „czepia” się wszystkich w okolicznych gminach, jak tylko założy tam stronę. Widocznie nie czytasz uważnie, a ciekawe rzeczy opisuje np. w Pankach, w Blachowni, i innych. Więc nie pisz bzdur. Jedyne co piszesz prawdziwie, to że pis chce wcisnąć swoich na stołki w samorządach żeby i tam przejąć władzę. Ale to już zależy od nas wyborców. Jak będziecie wybierać tak jak Żurka, z klapkami na oczach…..

   2
   1
 10. Redaktor Moderuje pisze:

  Panie Gąsiorski ile kosztują pana usługi ? Chętnie zapłacę, mam plan.

  9
  5
 11. Pasażer pisze:

  Odwołanie Żurka powinno już dawno nastąpić przede wszystkim za :
  1. Transport jaki załatwił gminie- czyli GTV, pozbawiając mieszkańców znacznej części gminy dojazdu bezpośredniego do Częstochowy. Mam nadzieję, że wraz z Wójtem zniknie GTV. Dziwna polityka za „płotem” mamy MPK, a poszli dogadać się z tą beznadzieją firmą. Może będzie inny Wójt i dojdzie do porozumienia z Częstochową w zakresie obsługi naszej gminy przez MPK, bo tego chcą ludzie.
  2. Sytuację na Hutkach związaną z oczyszczalnią
  3. Podwyżkę śmieci.

  32
  4
  • Marysia pisze:

   Pasażer, do Twojej listy dołożyłabym zaniechanie inwestycji, doprowadzenie do ruiny tego, co już zrobiono w gminie, brak pozyskania jakichkolwiek sensownych środków spoza budzętu czyli nie z naszych podatków, kolesiostwo, ignorancję, arogancję wobec ludzi, zastraszanie pracowników, i…pewnie jeszcze sporo innych. Ktoś coś? to piszcie! chętnie doczytam!

   17
   1
 12. pola pisze:

  kto zaplaci za referendum mam nadzieje ze komitet referendalny ze swojej kieszeni nie zgadzam sie aby to byly pieniadze podatnikow

  4
  13
  • Obywatel pisze:

   pola – skąd się urwałaś ? Dopiero wytrzeźwiałaś ? Jakie pieniądze za referendum ?
   Kolejny hejter albo podpuszczacz.
   Napij się bimbru wiadomo od kogo to rozjaśni ci się w głowie, może …

   14
   3
 13. .... pisze:

  pola ma rację. Za referendum zapłaci gmina czyli My wszyscy. Pewnie będzie to kilka tys. zł. Pieniądze dla osób w komisjach wyborczych, karty do głosowania, obwieszczenia itd. z nieba nie spadną chyba że komitet referendalny wpłaci tę kasę do gminy ale tego z pewnością nie zrobią. Także kasa pójdzie z Naszych podatków panie/pani Obywatel

  7
  8
 14. pola pisze:

  obywatelu hejtujesz a nie masz pojecia o referendum

  7
  3
 15. Hiei pisze:

  Pola i …, gdzie byliście, gdy wasz idol szastał publiczną kasą wydając ją na beznadziejne procesy z redaktorem, chodnik za 1,2 miliona złotych do całodobowej myjni i zrywanie dobrego styropianu ze szkoły w Konopiskach ? Koszt referendum to promil tych wątpliwych wydatków. Jeśli uważasz, że rządy miłościwie panującego nam „wujta” to złoty wiek gminy Konopiska to niech Ci będzie, ale nie blokuj demokratycznych inicjatyw żałosną propagandą o kolosalnych wydatkach na referendum. Podnieś rzucona rękawice i uzasadnij dlaczego Żurek powinien zostać na swoim stanowisku.

  10
  1
  • .... pisze:

   A kto gdzieś napisała o Żurku, czy ma zostać czy odejść? Jest dyskusja kto zapłaci za referendum i tyle!! Hiei czytaj ze zrozumieniem tekstu!!!!!

   2
   0
 16. Franek pisze:

  Pieniążki na referendum są z Krajowego Biura Wyborczego

  5
  2
  • .... pisze:

   no no w art. 40 ustawy o referendum lokalnym jest napisane że za referendum płaci jednostka samorządu terytorialnego na terenie której przeprowadzane jest referendum. Jak Krajowe biuro wyborcze do jst to gratuluję znajomości podziału terytorialnego Polski

   4
   1
 17. fury pisze:

  ……pisze napisz ile to ciebie skrobnie po kieszeni zrobimy zrzutkę i ci oddamy (pod warunkiem że płacisz podatki) daj się każdemu spokojnie zastanowić co jest lepszym wyborem dla mieszkańców dalsze ,,rządy,,wójta czy wymiana na takiego któremu zależy na mieszkańcach i gminie,bardziej mnie interesują Hutki bez ,,smrodowni,, niż koszta referendum najwyżej braknie na nagrody dla urzędników w gminie

  8
  2
 18. Andrzej Kadłubek pisze:

  Gratuluje naszym mieszkańcom że dają się wodzić za noc takiemu Gąsiorkowi łykają wszystko co ten z Cisia napisze. Ludzie nie bądźcie jak Gąsiorski szczujący przeciw drugiemu człowiekowi. Nie dajmy się skłócić bo we wszystkich gminach dzisiaj podnoszą koszty śmieci. Dla mnie pisanie przez tego z Cisia to wymioty i same kłamstwa. Tylko spojrzę na tego gościa to chce mi się…

  5
  6
  • hela pisze:

   Andrzeju, sugerujesz że Gąsiorski pisze nieprawdę? Gdyby nie Gąsiorski wiele spraw nie wyszłoby na jaw. Podaj przykład kłamstwa. Skłócić chcą tacy jak ty (określ się sam, nie będę się zniżała do twego poziomu), bo piszesz o kłamstwach bez poparcia faktami w przeciwieństwie do Pana Gąsiorskiego. Na tej stronie już odpowiadałam rudej i gdybyś przeczytał nie pisałbyś takich farmazonów a może jesteś tą samą osobą tylko zmieniłeś nicka i hejtujesz tu jak Judasz. Tylko takie gnidy jak ty mogą pisać o wymiotach w stosunku do innych osób. Jak myślisz że jak inni źle się gospodarzą to my tęż musimy? Zawsze mnie uczono że należy równać do najlepszych.

   5
   3
  • Glonojad pisze:

   Ty Hela to jesteś gnida.

   0
   0
 19. Obcy pisze:

  To ile już macie tych podpisów? bo artykuł stary chwali że JUŻ! 100 podpisów? a dyskusja się zrobiła na inny temat. Może redaktor wie ile JUŻ podpisów?

  3
  0
  • Obywatel pisze:

   Obcy – ciekawość cię zżera czy strach ?
   Dowiesz się jak my wszyscy, gdy ogłoszona zostanie data referendum.

   3
   0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).