Mają już ćwierć tysiąca podpisów. Referendum coraz bliżej!

Już ponad 250 podpisów zebrali organizatorzy inicjatywy, dzięki której ma dojść do referendum w sprawie odwołania Jerzego Żurka z funkcji Wójta. Każdego dnia podpisują się nowe osoby, a w najbliższym czasie ma ruszyć kampania informacyjna o możliwym referendum, dzięki której znacznie przyśpieszy zbieranie podpisów.

Z uwagi na docierające do mnie informacje w sprawie straszenia mieszkańców, chcących się podpisać na liście popierającej inicjatywę przeprowadzenia referendum, pragnę rozwiać wszelkie wątpliwości.

Ani Wójt, ani Przewodniczący, ani radni nie mają wglądu do list.
Ani Wójt, ani Przewodniczący, ani radni nie wiedzą, kto podpisał się na liście popierającej referendum.
Ani Wójt, ani Przewodniczący, ani radni nie mają dostępu do waszych danych osobowych.
Ani Wójt, ani Przewodniczący, ani radni nie mają kontaktu z członkami „grupy referendalnej”.
Ani Wójt, ani Przewodniczący, ani radni po złożeniu list z podpisani do Komisarza Wyborczego, nie będą mieli wglądu do list i nie zobaczą, kto poparł inicjatywę przeprowadzenia referendum w sprawie odwołania Wójta.

Nie bójcie się o siebie, swoje rodziny, ani o urzędników. Wójt nic im nie zrobi.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

14 odpowiedzi na “Mają już ćwierć tysiąca podpisów. Referendum coraz bliżej!”

 1. Czarek pisze:

  ile trzeba miec podpisow aby referendum sie odbylo

  21
  1
 2. Żur pisze:

  Jesteśmy na dobrej drodze aby pozbyć się tego szkodnika gminy. Nic nie robi tylko rujnuje dorobek nas-mieszkancow! Najwyższa pora skończyć ten chocholi taniec w jego aranżacji!

  27
  4
 3. PA pisze:

  Referendum przeprowadza się na wniosek co najmniej 10% uprawnionych do głosowania mieszkańców gminy.
  Art. 4, pkt 1 ustawy z dnia 15 września 2000 r. o referendum lokalnym (Dz.U. z 2019 r., poz. 741)

  W wyborach samorządowych 2018 było 8807 wyborców. Zakładając niezmienność tej liczby, potrzeba co najmniej 881 podpisów. W praktyce jest niezbędne ok. 100 więcej, ponieważ część z nich bywa kwestionowana.

  Jeżeli nauczyciele gminni i strażacy-ochotnicy podpiszą się – ta sztuka się uda.

  20
  1
  • Fredek pisze:

   Kupił im wóz strażacki. Mieszkają z nim w jednej wsi myślicie że się podpiszą ? Zapomnijcie.

   0
   0
  • Obywatel pisze:

   To prawda, może w końcu dyrekcje szkół, grona pedagogiczne, przestaną się bać Przewodniczącego, może w końcu strażacy też zrozumieją że pora skończyć z tym trzęsieniem portek galowych mundurów przez byłą już kliką gminną.
   Może rodziny urzędników gminnych i tych co są tak powiązani na różne sposoby z tą „bandą” trzęsącą gminą, że pora spojrzeć z odwagą w lustro i pokazać że macie honor, „jaja” i że już nie musicie się wstydzić za dotychczasowe zachowania.
   Ludzie, będzie dobrze, uwierzcie w siebie i w te zmiany które idą, bo warto !

   14
   2
  • Obcy pisze:

   Obywatel, już przed ostatnimi wyborami łudziliśmy się taką nadzieją, że nauczyciele, że strażacy, że…. Wszystkich omamił i przekupił. I co ? myślisz, że nagle zmądrzeli? poprzednie 4 lata im nie wystarczyły? a teraz po roku nagle zrozumieli? Chyba sam nie wierzysz w to co piszesz! choć oczywiście dobrze by było…

   12
   1
  • Obywatel pisze:

   Każde zdanie zaczynam od „może”, bo nadal wierzę w mądrość ludzi, także tych którzy boją się zmian, choć należy omijać takich hejterów jacy tu się pojawiają, także cynicznych kpiarzy, którzy dla beki tu piszą.
   Nie wszystkich omamił i nie wszystkich przekupił, choć dużo pomogła mu wredna kampania Przewodniczącego, pozostaje pytanie jaki cel miał w tym ten Pan ?
   Może ludziom potrzebny jest już nie zimny a lodowaty prysznic i wreszcie otrzeźwieją widząc jawne szachrajstwa gminnej kliki.
   Nadal wierzę że ludzie pójdą po rozum do głowy widząc co się z gminą dzieje i podejmą dobrą decyzję.

   10
   1
 4. Pan Robert pisze:

  Zbierajcie, ja chce być wójtem, bo bieda aż piszczy. Z zapomogi stać mnie tylko na furę za 80 000 :)

  9
  4
 5. Glonojad pisze:

  Przecież jeszcze rano było 10 postów, a teraz już 9? O co kaman? Ktoś chyba usuwa te „niechciane”.

  2
  0
  • Pan Robert pisze:

   Tak, naczelny usunął mój post, bo nie podobało mu się stwierdzenie o hejcie na polityczne zlecenie i stracie pieniędzy na ten cyrk. Panie redaktorze, Pan jest opłacany przez komitet referendalny za orędowanie w tym temacie?

   4
   5
 6. Obserwator pisze:

  Te kilka punktów uzasadnienia referendum, które zamieścił redaktor strony, rzeczywiście brzmi trochę infantylnie, ale jedno się w tych punktach powtarza – zła gospodarka finansowa. (choć jeszcze mieszcząca się w granicach przepisów i RIO się tylko „czepia”). Czy to należy rozumieć, że zły skarbnik? czy zły wójt? czy może oboje? Ale wcisnęli Wam do głowy, że poprzedni wójt, choć zdobywał pieniądze (duże!) dla gminy, inwestował, budował, organizował imprezy, dawał pieniądze dla szkół i przedszkoli, miał wizję rozwoju gminy! był zły!, bo złożył podobno nieprawdziwe oświadczenie , że pół wieku temu !! jako student coś tam gdzieś donosił (choć temu zaprzeczył). Ale wg wielu był złym gospodarzem…. Jak kiedyś napisałem : „no to masz to coś chciał”….
  Ludzie , to było widać już dawno, że ta „paczka” nic dla gminy nie zrobi a tylko dla siebie! ale daliście się omamić na kolejne lata!. Doprowadźcie to referendum do końca, bo zrujnują gminę całkiem! Choć następcy współczuję.

  9
  1
 7. AS pisze:

  Gminę zżera katastrofalne zarządzanie jej finansami. Wybrany wójt to osoba bez wyobraźni i motywacji w budowaniu silnej, nowoczesnej gminy. Uchwalony budżet gminy na 2020 rok zakłada zadłużenie gminy sięgające 20 milionów złotych. Żadna wladza do tej pory nie zadłużyła tak gminy jak obecna. Gminy wokół nas pozyskały kasę na fotovoltaikę i wymianę pieców co. a u nas nic się nie da zrobić! Centrum Konopisk wygląda na wielkie śmietnisko, nic się nie robi. Czas zmian zamknął się na 2014 roku, dopóki był poprzedni wójt. Do tego super pasują radni Konopisk: jeden mieszka w Częstochowie, na ul. Żareckiej, drugi widzi tylko budowę kortów tenisowych, trzeci z Walaszczyk, a ostatni jest z opozycji i wszystko co by chciał zrobić to trafia do kosza. Kiedyś ta gmina była jedną z najlepszych w kraju a obecnie stacza się w przepaść.
  Drodzy Mieszkańcy! Przed Wami jest decydująca chwila aby odmienić los naszej gminy i jej mieszkańców. Podpisując się pod referendum dajemy sobie nadzieję i szansę na lepsze jutro dla naszych najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Tylko Wy Drodzy Mieszkańcy jesteście w stanie to zmienić.

  13
  1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).