LOT chce 10 000 zł na obejrzenie meczu na telebimie!

Gminny Ludowy Klub Sportowy „LOT” złożył wniosek do gminy o dofinansowanie w wysokości 10 000 zł na wspólne obejrzenie meczu Polska vs Kolumbia, który odbędzie się 24 czerwca 2018 roku. Całość ma kosztować 12 000 zł, z czego 2000 zł na catering przeznaczy LOT Konopiska.

W mojej ocenie, zamiast „dawać” pieniądze na obejrzenie meczu, Wójt powinien te pieniądze przeznaczyć na szkolenie LOT-u. Wydawanie 10 000 zł na 90-minutowy mecz przed dużym telebimem, w tym wypadku, nie ma sensu. Za te pieniądze można przez kilka miesięcy wyszkolić młodych piłkarzy.

Jeżeli Wójt przeznaczy te pieniądze na to wydarzenie, będzie poddany dużej krytyce przez społeczeństwo.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

70 odpowiedzi na “LOT chce 10 000 zł na obejrzenie meczu na telebimie!”

 1. Wyborca napisał(a):

  A ja chcę 25000 PLN na strefę kibica dla wszystkich mieszkańców na wszystkie mecze!

  16
  5
  • Tiks24 napisał(a):

   Jesteś podmiotem gospodarczym? , Stowarzyszeniem? Fundacja? Klubem sportowym? Nie? – to zacznij coś robić, działać, pozyskiwać srodki, udzielac się społeczne, szkolic młodzież. Wtedy z przyjemnością dam część z moich podatków na Twoją działalność dla Gminy. Na razie to co napisałeś to delikatnie mówiąc – ” sloma z butów „

   5
   4
 2. mieszkaniec napisał(a):

  jak wójt rozdaje kasę lekką ręką, to my chcemy w każdym sołectwie taką kasę na nasze widzi mi się!
  Wójcie do roboty, dawac kasę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  6
  11
 3. on napisał(a):

  TO jest nie tylko dla Lotu tylko dla wszystkich mieszkańców

  11
  3
 4. Paweł Nowak napisał(a):

  Jak lot chce kasę na mecz to niech idą wszyscy na piwo. Dlaczego ja mam z moich podatków za to płacić?

  4
  8
 5. Pan Pająk napisał(a):

  Jak już się może coś fajnego wydarzyć w gminie to wy już, że bee. A ja tam trzymam kciuki, aby się udało. Sam chętnie wybrałbym się na taką strefę kibica. Nic tak nie łączy społeczeństwa, jak wspólne przeżywanie emocji podczas polskich meczów MŚ.

  19
  5
 6. Gracz napisał(a):

  Działacze Lotu nie chcą tylko dla siebie telebimu ale żeby jak najwięcej mieszkańców gminy razem obejrzało mecz na Pajaku

  9
  6
 7. Wyborca napisał(a):

  Znów kupowanie. Rozliczone zostanie wszystko.

  4
  3
 8. kopacz napisał(a):

  Dla Alkasu też 12000 złotych. My tez chcemy oglądać polską druzyne .

  6
  6
  • Obserwator napisał(a):

   I tak wieczorami przesiadujecie w parku w Konopiskach to po co wam mecz na alkasie ,przejdziecie się na stadion, będziecie mieć bliżej 😊

   6
   1
  • The napisał(a):

   Czym Alkas może się pochwalić ?
   Drużyna seniorską, która prawdopodobnie spadnie z ligi. Frekwencją na treningach w liczbie 5 osób?
   Grupą żaków ?

   Lot chce podziękować wszystkim rodzicom, zawodnikom,
   Kibicom za wspaniały sezon.

   Zobaczycie ile ludzi przyjdzie !

   9
   5
  • Paweł Nowak napisał(a):

   nie obrażaj alkasu bo oni przynajmniej kasy tak z gminy nie ciągną

   5
   5
  • The napisał(a):

   No nie ciągną bo nie mają na co.
   Porównaj sobie ilość zawodników w locie a ilu jest w alkasie i przelicz sobie to na” dotację na jednego zawodnika „ jaką oba kluby dostały z gminy i

   7
   2
 9. Hubert napisał(a):

  Cóż za jednostronny materiał i jeszcze to stwierdzenie, że wójt będzie poddany krytyce. Skąd Gasowski może wiedzieć o tym? Przeprowadził jakąś sondę lub ankietę? Czuję że jeżeli ten telebim powstanie to pół gminy zejdzie się na stadion by obejrzeć mecz. A jeśli jeszcze nasi by wygrali to pewnie będziemy sami prosić by następne mecze obejrzeć w takich warunkach.

  11
  3
 10. piłkarz napisał(a):

  Pomysł naszego prezesa nie jest złe tylko rzeczywiście trochę dużo to kosztuje. Jeżeli pan Żurek chce naszych głosów to musi nam dać te pieniądze.

  5
  5
 11. kibic napisał(a):

  pewna propozycja dla pismaka z cisia jesli nie masz pojecia o pilce i o szkoleniu grup mlodziezowych w naszej gmine to niebiesz sie wogule za opisywanie czegos na czy sie nieznasz juz o buslach klamales daremny pisaku z cisia

  6
  3
  • Sportowiec napisał(a):

   kibic, jak nie potrafisz pisać po polsku to „niebiesz” się za pisanie. raczej zapisz się do szkoły…

   2
   0
 12. kibic napisał(a):

  czemu jak ktos chce zrobic cos dobrego dla ludzi w gminie to znajdzie sie jeden cymbal nie zwiazany z nasza gmina z naszym klubem i ma najwiecej do powiedzenia pisz sobie o cisu chetnie poczytamy

  9
  4
 13. Paweł Nowak napisał(a):

  ale walka o kasę, a macie jakieś argumenty? czy tylko grając w bklasie wam sie należy? 10000zł na ulicy nie leży i lepiej to mądrze spożytkować niż po prostu przepić przy telebimie. wygrajcie ligę i starajcie się o większe pieniądze ale nie na telebim tylko na większe szkolenie

  3
  7
 14. ten napisał(a):

  to nie dla lotu pieniadze na mecz a dla wszystkich z gminy tepaku…….

  7
  5
 15. Paweł Nowak napisał(a):

  czemu nie chcecie tych pieniędzy na szkolenie żeby były jakieś wyniki?

  4
  4
 16. Mariusz Walich wiceprezes LOT KONOPISKA napisał(a):

  Drodzy czytelnicy
  Chciałbym uspokoić te nie potrzebne emocje jakie wywołał ten artykuł choć ciężko nazwać to artykułem bo bardzo mało w nim jakiś konkretów. Nie mam pretensji o to że ktoś wyraża swoje poglądy w taki lub inny sposób. Proszę tylko o chwilę uwagi. LOT to klub z tradycją i cieszę się że mogę być częścią historii tego klubu. Prowadzenie klubu to nie jest łatwy kawałek chleba wiem to już z własnego doświadczenia. Czy coś robimy mam nadzieję że jest to widoczne i nie musimy się tego wstydzić. Mamy prawie 170 dzieci w różnym wieku. Mamy też drużynę seniorską która świetnie daje sobie radę w lidze i tu ogromne podziękowania dla Chłopaków i Trenera. O naszych młodych zawodników upominają się większe kluby nie tylko z Częstochowy to fakty. Mamy trenerów których zazdroszczą nam inne kluby i to większe niż nasz. Licencje jakie posiadają to UEFA A,B nie muszę tego tłumaczyć. Trenerzy cały czas inwestują w swój rozwój i wkładają ogromne serce w szkolenie naszych dzieci o czym można usłyszeć w całej Częstochowie i okolicach. LOT ma dobrą opinię w środowisku piłkarskim. Co do pieniędzy to jak najbardziej inwestujemy je w nasze dzieci w naszą przyszłość nasz klub. Każdy klub lub stowarzyszenie może starać się o pieniądze, może organizować różnego rodzaju wydarzenia dla dzieci i mieszkańców, aby jednoczyć naszą wspaniałą społeczność a SPORT powinien nas jednoczyć nie dzielić. Mamy ogromy szacunek dla ludzi którzy prowadzą Kluby i Stowarzyszenia. Bo wiemy że nie jest łatwo!.
  Proszę nie dzielmy się na zwolenników ALKASU czy LOTU wszyscy jesteśmy z tej samej gminy. Wszyscy chcemy aby nasze dzieci i młodzież miały zapewnione godne warunki do rozwijania swoich pasji swoich zainteresowań.
  Proszę Wszystkich zaszczyćcie nas swoją obecnością 24 czerwca. Razem bawmy się i kibicujmy Biało Czerwonym. Bo SPORT ma jednoczyć nie dzielić.
  Dajmy dobry przykład naszym dzieciom i młodzieży zainwestujmy ten czas w naszą przyszłość

  Pozdrawiam
  Mariusz Walich
  LOT KONOPISKA

  22
  3
  • Paweł Nowak napisał(a):

   Panie Mariuszu ale czemu za takie pieniądze, czemu z moich podatków macie oglądać mecz? skoro wójt nie zrobił strefy kibica to widział w tym jakiś problem , wole dać te pieniądze na dzieci a jak nie na dzieci to na załatanie dziur w drogach bo tych nie brakuje !

   4
   10
  • gracz napisał(a):

   Wspominacie jakich wspaniałych macie młodych piłkarzy, tylko przyklasnąć. Skąd się to wzięło?
   Ano był wspaniały trener i organizator zajmujący się maluchami, lecz wójt go pogonił. To Arek Szymanek stworzył podwaliny grupy młodzieżowej, jego praca teraz procentuje. Szkoda ,że przez takiego wójta musiał odejść z Konopisk. Teraz pracuje dla innych i ma super warunki stworzone przez tamtejsze władze samorządowe. Ten wójt tylko pracuje pod publike, niszczy sport. Teraz obudził sie przed wyborami i nasze pieniadze zamiast na swzkolenie chce wydac na swoja promocje wyborcza. To jest żałosne!

   6
   13
 17. Sportowiec napisał(a):

  „LOT chce podziękować”… za cudze pieniądze?! Ja tam nie oglądam meczu i nie chcę żeby moje podatki, i to tyle!!!,wydawać na takie bzdury! Mimo całych zasług LOT-u takie żądania są nieprzyzwoite!

  4
  6
 18. ten napisał(a):

  dziury to sobie w tym malym mozgu zalataj

  8
  5
 19. Tylko alkas napisał(a):

  Tylko alkas

  1
  2
 20. Apollo11 napisał(a):

  Udowodnij Prezesie Walichu ze masz 170 dzieci w szkolce Lot-u, ale nie na papierze, lecz pokaz ich na boisku. A tak na marginesie: Zapomnial Pan sie pochwalic ostatnim wynikiem podopiecznych i swoich trenerow 0:17 z GKS-em. Bravo!!!

  2
  12
  • Ostry123 napisał(a):

   Wynik Alkasu ze zniczem Kłobuck 0-11 bravo Alkas a jak wam idzie z żakami ? Trenerami ? Trener dzieci bez uprawnień UEFA ? Dziękuję pozdrawiam jaka Alkas ma tradycje pić do nieprzytomności w metro po zakończonym sezonie . Szkoda czasu . Dobranoc pozdrawiam

   9
   3
 21. Ostry123 napisał(a):

  Przestań

  2
  0
 22. Lotnik napisał(a):

  Panowie! Ten watek nie dotyczy Alkasu lecz Lotu Konopiska, wiec komentujmy klub z Konopisk. Pewne jest jedno, sa oni oczkiem w glowie wojta Zurka i pieniadze dla nich musza sie znalezc. Inne stowarzyszenia niech sobie jakos radza.

  6
  5
 23. Ostrybohdan1956 napisał(a):

  Żartowałem kochajmy się ! Derby już w przyszłym roku wtedy obie drużyny będą mogły udowodnić swoją wyższość na boisku !

  6
  3
 24. piłkarz napisał(a):

  Czy to prawda, że prezesi Lotu mają karty do bankomatu wydane na klub. Jezeli to jest prawda to tylko pogratulowac jak rozpierdziala sie kasę. Czy Wójt nie panuje nad gminna kasa?

  4
  8
 25. Anonimowy napisał(a):

  Ino Ruch Hutki

  7
  2
 26. Gar napisał(a):

  Jezier na wojta!!! Bedzie sie dzialo.
  Bedzie strefa kibica przez caly rok!!!

  1
  14
 27. Ano napisał(a):

  Na takie inicjatywy czeka sie czasami całe życie, doping i emocje na DUŻYM ekranie super sprawa!!!

  9
  5
 28. Konopiska napisał(a):

  Nie mogę się zgodzić z autorem powyższego tekstu. Możliwość obejrzenia wspólnie – wraz z innymi mieszkańcami gminy, meczu naszej reprezntacji to świetny pomysł. Tym bardziej, że jest to niedziela bez handlu i z pewnością wiele osób, zarówno młodych, jak i starszych wybrałoby się na mecz, aby razem w naszym „konopiszczańskim” gronie kibicować naszym :) Pieniądze nie powinny być tutaj kryterium przemawiającym za lub przeciw, a autor tekstu ZAWSZE powinien brać wszystkie za i przeciw takiemu przedsięwzięciu lub stworzyć ankietę, by inni mogli wyrazić swoje zdanie, zamiast z góry zakładać, że jest to zły pomysł.

  20
  4
  • ktoś napisał(a):

   …”pieniądze nie powinny być kryterium…” !HA,ha! ale jak byś podniósł podatki bo trzeba dać dla LOT-u to dopiero by był krzyk!!!

   3
   2
 29. Wyborca napisał(a):

  Głupi pomysł i wyrzucenie pieniędzy w błoto.

  4
  15
 30. Andrzej Szymanek napisał(a):

  Jest fajny pomysł,będą ludzie,będzie fajna zabawa .
  Tego jeszcze w Konopiskach nie było.Powodzenia.

  21
  5
  • Wyborca napisał(a):

   Jednorazowe wydanie 10000 zł na mecz jest fajne? Co w tym takiego fajnego? Za darmo strefa kibica i wspólne oglądanie meczu będzie w metro w Aleksandrii, tutaj trzeba wyciągnąć 10000 zł. Fajnie

   3
   13
 31. on napisał(a):

  Uważam takie oglądanie meczu za świetny pomysł i warte tych pieniędzy . To nie tylko telebim a wiele atrakcji

  8
  3
 32. Ciekawy napisał(a):

  Czy jest co w tej gminie oprócz tej głupiej piłki ??????

  2
  14
 33. rada napisał(a):

  panowie wójt i przewodniczący z gminnej kasy zrobili sobie prywate. dlaczego w ten bajzel wpisują sport i miwszkańców?
  Aleksandria potrafi w metro zrobićfajną strefe kibica. Od wójta nie żebrają zadnej kasy.

  5
  9
  • Pol napisał(a):

   Metro chyba jest prywatnym lokalem więc z tego korzyści czerpie właściciel, który organizuje strefę kibica.

   W strefie kibica w konopiskach każdy będzie mógł obejrzeć sobie mecz za darmo, nikt nie będzie nikogo zmuszał żeby zamówić pizzę albo jakiś napój.
   Bo przecież do lokalu nie wypada przychodzić z własnym wyżywieniem 🤔

   8
   3
 34. kibic napisał(a):

  W Aleksandrii właściciel metra płaci podatki a wy chcecie tylko żerować z podatków bo wam sie nalezy. Zero kasy dla takich co na kimś chcą żerować.

  6
  9
 35. Robert Lewandowski napisał(a):

  kto chce strefę plusik, 20 plusików i strzelam im w niedziele hattricka

  13
  2
 36. Kamil Glik napisał(a):

  10 plusików i strzelam dzisiaj z przewroty

  10
  1
 37. Essa napisał(a):

  PODSUMOWUJĄĆ :
  LOT dostał pieniądze na to wydarzenie! Teraz wam łyso cebulaczki- płaczki ?
  Zamiast narzekać na Gminę to ruszcie swoje cztery litery i przyjdźcie na strefę kibica, bo w końcu po 12 latach nasza Reprezentacja znowu gra na Mistrzostwach.
  Essa

  9
  6
 38. Michał napisał(a):

  Bardzo dużo czasu powstrzymywałem się od komentowania wypocin tego marnego redaktorzyny. Tym razem jednak ciężko przejść obojętnie obok kolejnego artykułu który jest zwykłym szukaniem sensacji. Coś pisać trzeba aby strona istniała, ale zupełny brak w tym sensu i konstruktywności. Może czas aby wreszcie redkatorzyna zajął się sprawami swojej gminy i odczepił się w końcu od formy spędzania czasu ludzi z Konopisk? Lot właśnie udostępnił na facebooku plakat wydarzenia. Mecz Lotu, piknik rodzinny, dmuchańce wiele atrakcji dla dzieci na koniec wspólne oglądanie meczu reprezentacji. Wydarzenie zapewne zgromadzi wiele osób rodzin z dziećmi.

  13
  6
 39. z boku napisał(a):

  Jak to mozliwe aby tak wydawać pieniądze , nie majac umiaru , bo to kasa która ma zapewnic zwyciestwo wójta.
  Lot dostał dofinansowanie na sezon 2018r. 120 tysięcy złotych, jak na B klase to ogromne pieniądze, a teraz jeszcze dokłada 12 tys. złotych. Tak w naszej gminie wygląda działalnośc wojta. Z kasą nie liczy sie, zaciąga kredyty na działalnosc gminy, żadnych srodków unijnych nie pozyskał, jedynie wydaje dużą kasę w roku wyborczym aby przypodobać się mieszkańcom. GMINA STACZA SIĘ Z LIDEROWANIA W POWIECIE. KATASTROFA!!!!!!!

  7
  8
  • On napisał(a):

   Nie mozna tego czytac. Wojt jest wtwoja porAdku chce aby w gminie bylo bardzo dobrze a od Lotu wara. Lot dostal taka dotacje ale ile ma dzieciakow. 7 druzyn zgloszonych do rozgrywek ozpn

   5
   4
  • Piki napisał(a):

   Prezes wcześniej wspominał w Locie Konopiska jest ponad 170 zawodników. Od grupy 4 latków do drużyny seniorskiej.
   Na jednego zawodnika przypada na cały rok około 700 zł. Czy to odpowiednia kwota ? Na pewno nie !
   Na szkolenie dzieci i młodzieży powinno dawać się więcej pieniędzy zdecydowanie.

   Jak to się ma do tego ze gra w B klasie ?
   Nie rozumiem aluzji

   4
   4
  • Andy napisał(a):

   Lider kto tu jest liderem chyba kolejnym Amperem dla mieszkańców. Lider a mianowicie Liderkę dopiero wybierzemy.

   2
   5
  • Lolo napisał(a):

   Długi. Długi i same długi. Współczuję następcy. Ale na nierobów nie będę głosować. Pensja jak u prezydenta a efektów zero.

   5
   6
 40. kibic napisał(a):

  komu chcecie kibicować , zostały 2 mecze i lipa.

  6
  1
 41. Oni napisał(a):

  Mamy nadzieję że ta pala z cisia gąsiorki czy jak go tam zwa ma choć trochę ogłady i nie pojawi się w strefie kibica na pająku na której tak psy wiesza

  8
  3
 42. Piki napisał(a):

  Lot Konopiska awansował do „A” klasy !

  Gratulacje !!

  5
  0
 43. Andrzej Szymanek napisał(a):

  WIELKIE GRATULACJE !!!!!!!!
  JEST AWANS TAK DALEJ TRZYMAĆ .

  5
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).