Ktoś wylewa ścieki rybne na pola lub do rzeki w Hutkach

Anna Suchecka – sołtys Hutek poinformowała w mediach społecznościowych, że ktoś w Hutkach wylewa ścieki o odorze rybnym do rzeki lub na pola. Jeżeli zauważycie lub gorzej, poczujecie smród rybny, szczególnie w nocy, powiadomcie sołtysa.

Poniżej apel Anny Sucheckiej.

Szanowni Mieszkańcy
Wczoraj w nocy cześć z Was poczuła odór rybny w okolicach rzeczki – ten problem powraca do nas ! Proszę o powiadamianie sołtysa o przypadkach wylewania ścieków do rzeki lub na pola – będę interweniować w Inspektoracie Ochrony Środowiska . Pozdrawiam serdecznie.
Sołtys Hutek

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

22 odpowiedzi na “Ktoś wylewa ścieki rybne na pola lub do rzeki w Hutkach”

 1. Obserwator pisze:

  cóż, jeśli jest odór rybny to wiadomo kto… Trzeba by zgłosić policji i ochronie środowiska, ale… policja zarabia na bezzasadnych mandatach żeby mieć pensje, więc nie przyjdą, a ochrona środowiska siedzi w domach… Zresztą jeśli są z pis (.)-u to zajęci „wyborami”.

  8
  5
 2. Nn pisze:

  Nie wiem czemu waleczna Pani sołtys tak przyczepila się tych ryb. Ja osobiście (mieszkam w tej miejscowości) ani razu na oczy nie widzialem tej Pani. Moim osobistym zdaniem ta kobieta to taka awanturująca się kwoka. Dużo gdacze, mało robi, a zasługi kogoś przypisuje sobie. Wiwat sołtys. Może czas zacząć naprawdę coś robić, a nie tylko udawać? Droga Pani sołtys – skoro przeszkadza Pani przetwórstwo rybne i ma Pani na to dowody – proszę zgłosić to do odpowiednich organów, ale jeśli zaś Pani i inne kobiety walczące z tej wsi chcą pogrążyć tylko tego człowieka to życzę, aby było odwrotnie. Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt i mniej zawisci Pani sołtys !

  13
  25
  • Obywatel pisze:

   Nn – Ty jesteś albo „wielbiciel” Inwestora, w co wątpię, jako jeden z ostatnich jacy pozostali, albo jesteś zwyczajny i do tego głupi HEJTER, zaślepiony nienawiścią do p. sołtys Hutek, Wygląda na to że to drugie, pytanie dlaczego ?
   Ze sposobu pisania wychodzi że jesteś tym który się ujawnił na tym portalu pod koniec ubiegłego roku, tylko ukryłeś się pod inicjałami. Żenada i tchórzostwo pomieszane z totalnym chamstwem.

   13
   6
  • Obywatel pisze:

   Obywatel nie podszywaj się pod mój nick bo po Twoim IP zablokuje Ci płytę główną.

   0
   5
  • Nn pisze:

   Drogi Obywatelu sam ukryles się pod pewnym określeniem, więc nie oczekuj ode mnie, że ujawnie swoje dane personalne. Po pierwsze nie jestem wielbicielem Pana inwestora, a więcej nawet go nie znam ! Hejterem Pani sołtys – to za dużo powiedziane. Ja tylko krytykuje jej postępowanie jako funkcjonariusza publicznego. Nie podoba mi się to, że owa Pani zamiast zająć się swoimi obowiązkami zrzuca je na gminę – przy czym mówi, że nie może się dogadać z Panem wojtem co jest dla mnie absurdem. Czemu skoro wszystko robi nie ma chodnika do miejscowego sklepu? Kolejny nieudolny sołtys i tyle – bardzo chce – nic jej nie wychodzi. I nie, nie jestem osoba piszaca pod koniec ubiegłego roku. To mój 1(teraz 2) komentarz na tej stronie. I drogi Obywatelu zdejmij różowe okulary i obiektywnie oceń działania Pani sołtys. Prawie nic nie robi dla wspólnoty, a jeszcze rezygnuje ze zwyczajnych i powszechnych obowiązków inkasenta, a więc po co ona jest na tej wsi? Aby zajmować się tym, co da jej medialny rozgłos? Fakt zatrzymali Pana inwestora – wielkie brawa, ale to nie tylko ta Pani, a na nia spadły laury wdzięczności. Tyle w temacie . Jeśli uważasz to za hejt to wyjaśnij mi definicję tego słowa według Ciebie. Ps. Jeśli chcesz wmówić mi, że hejtuje to mnie nie obrażaj od głupich. Pozdrawiam

   10
   13
  • Z Hutek pisze:

   Albo jesteś idiota albo czerpiesz korzyści z tego smrodu? Czep się tranwaja nie kobiet w Hutkach mają więcej j…. niż Ty. Ponadto pamiętajmy ze pozwolenia na budowę oczyszczalni są cofnięte a ścieków do rzek i pół to nie można wylewać jest to przestępstwo. Dość mamy zabawy w ciuciu babkę inwestor niech spada wylewać ścieki do swojej gminy. Egzekujmy prawo! Gdzie organy ścigania!

   7
   2
  • Nn pisze:

   Z Hutek – mogę być i idota według Twojej opinii, ale nie znając mnie i określając takim rzeczownikiem ukazujesz swój poziom intelektualny. Większe co ? Jaja ? Owszem mogą mieć te potoczne jaja i chwała im za to. Już pisałem, że wielkie brawa się należą tym Pania za powstrzymanie Pana inwestora w tej kwestii, a więc polecam czytać że zrozumieniem. Do egzekwowania prawa potrzebne są dowody, masz je? Wszyscy wiedzą, że ten Pan to robi, ale nikt nie ma dowodów- a bez dowodów nie ma winy. Pozdrawiam

   2
   4
 3. Obserwator pisze:

  do Nn – szanowny(a) Panie/Pani – nie znam ani tego co podpisuje się Nn, ani Obywatela, ani Pani sołtys Hutek. Jak mój nick stanowi – obserwuję. I choć nie mieszkam w samych Hutkach to są to sprawy ważne dla całej gminy. Zarzucasz Pani sołtys, że „nie ma drogi do sklepu”. Dlaczego nie zapyta Pan/Pani r ad n e go z Hutek? To on przede wszystkim ma na to wpływ, na ujęcie tego zadania w budżecie. A tego pana, z tego co tu wielu pisało, interesuje tylko OSP i własne interesy?
  Stawia Pan/Pani jako zarzut, że Pani sołtys nawet zrezygnowała z funkcji inkasenta. To chwała Jej za to!! Inkaso, ileś tam procent od zebranych podatków, zostaje w kasie gminy! a nie wpływa do kieszeni prywatnej Pani sołtys!
  A co wg ciebie zrobili poprzednicy? Pani sołtys z poprzedniej kadencji nagle opowiedziała się za protestującymi przeciw budowie oczyszczalni, choć to za jej! kadencji to wszystko się zadziało! gdzie wtedy była? gdzie był radny?! Nie wiem czy jest pan/pani hejterem czy tylko zagorzałym zwolennikiem wójta, ale nie ma pan/pani pojęcia o sprawie o której tu ludzie piszą.
  Zdrowia życzę-

  12
  2
  • Nn pisze:

   Dobrze Panie/Pani Obserwator zakoncze tę dyskusję na tym forum, bo to nie ma najmniejszego sensu wdawać się w taka polemikę. Każdy ma swoją rację i niech tak pozostanie. Jednak podsumowując – droga do sklepu nie jest droga gminna i niestety to nie podlega pod budżet gminy, więc tak to Pani Sołtys powinna o to walczyć. Co do Pana radnego zgodzę się w 100 %. Chwała jej za to, że zostawiła ludzi przyzwyczajonych (przeważnie starszych i schorowanych) płacić sołtysowi podatki i otrzymywać od swojego podkreślam S W O J E G O przedstawiciela władzy kwestionariusze podatkowe? Proszę mi powiedzieć na co zostaną przeznaczone te pieniądze które „oddala” Pani sołtys? Na „waciki” dla radnego, albo wójta? Osobiście uważam, że nie powinna z tej funkcji rezygnować przez wzgląd na niektóre osoby że wsi. Co do poprzedników jasno napisałem, że jest kolejnym nieudolnym sołtysem- a więc nic, lub tyle co ta Pani. Gdzie były wymienione osoby ? Zapewne tam gdzie ówczesna wice wójt, która również brała udział w tej szopce. Może i nie mam pojęcia i niech tak pozostanie będzie mi się lepiej żyło.
   Również życzę dużo Zdrowia

   3
   6
 4. Mieszkanka pisze:

  Panie Obserwator – w punkt!

  7
  2
 5. Buba pisze:

  Nn to taki skrót nic nie wie i nic nie widzi pisze co mu każą

  7
  4
 6. Last Samurai pisze:

  Wiadomo dobrze kto to wylewa tylko, czy pani „sołtys” chce walczyć dalej jak niby lew albo inna perliczka czy zostawi to w stanie takim jakim jest…. To pytanie poddaje pod odpowiedź tutaj piszącym, a zarazem wszech wiedzącym użytkowników tej jakże zacnej strony prowadzącej przez jakże wierzytelnego redaktora….

  3
  4
 7. Obywatel pisze:

  Czytelnicy tej strony wiedzą doskonale kim jest Nn, last samurai czy podobne indywidua. Szkoda im odpisywać więcej niż jeden raz, toż to dno intelektualne, chamstwo i prostactwo, co doskonale widać po ich wpisach oraz ilości – i +. Mienią się mieszkańcami Hutek a nimi nie są lub są czasowo, był już znawca historii Hutek, teraz objawili się znawcy zakresu działań sołtysa, a w szczególności zakresu ich obowiązków.
  Czepiacie się p. Sołtys dla samego faktu czepiania się i obrażania jej (epitety typu: …awanturująca się kwoka…, …niby lew albo inna perliczka..) z nadania, podszczuwania przez innych lub z własnej nienawiści, a jednocześnie wielce urażeni epitetem ..głupi hejter..
  Gdyby którykolwiek z was był na jakimkolwiek zebraniu wiejskim w Hutkach, to wiedziałby doskonale że droga do sklepu p. Bakoty to od lat kwestia zadań i kompetencji wojewódzkich, ani gminnych, ani powiatowych tym bardziej wiejskich, wiedziałby też że Inwestor od lat wylewa swoje ścieki na pola za co był wielokrotnie karany mandatami z Sanepidu, ale władze gminy nie robią z tym nic, choć powinny zgodnie z prawem tym się zająć, wprost przeciwnie, kryją go, dlaczego ???
  Poczytaj jeden z drugim trochę więcej zanim się odważysz tu pisać cokolwiek, zwłaszcza jeżeli chcesz krytykować, bo krytyka ma być oparta na wiedzy i rzetelnej informacji oraz konstruktywna, a jeżeli opiera się na pomówieniach to jest zwykłym krytykanctwem, do tego chamskim.

  10
  2
  • Jasnowidz pisze:

   Brawo Obywatel, tępić chamstwo.

   7
   2
  • Nn pisze:

   Panie Obywatelu z milosci do Pani soltys Pan prezentuje jeszcze wieksze dno intelektualne. Proszę przeczytać najpierw definicję słów które sam Pan uzywa (chamstwo, prostactwo etc), a następnie przeanalizowac i używać w poprawnym kontekście, bo wyrażanie swojej opinii w sposób kulturalny nie ma nic wspólnego z ww słowami. Nie byłem urażony zwrotem głupi hejter, naprawdę czytanie ze zrozumieniem nie boli.
   Co do drogi do sklepu – Owszem dlatego to właśnie Pani sołtys powinna walczyc onten chodnik u odpowiednich wladz – od czegoś w końcu jest i ma ten zaszczytny tytuł, nieprasdaz? Na tej wsi mój drogi Obywatelu zakladam, że mieszkam dłużej niż Ty, a i pragnę przypomnieć o fakcie, że to Pani sołtys od kilku lat mieszka na naszej wsi i to ona „uciekała” z poprzednich miejsc zamieszkania o czym większość z nas wie. I tak moja krytyka jest oparta na wiedzy- PANI SOLTYS PRAWIE NIC NIE ROBI -jeśli sądzisz inaczej podaj przykłady co zrobiła? Odnowila plac zabaw przy szkole ? Dzięki pani dyrektor, a więc sama tego nie zrobiła. Zatrzmala pana inwestora? Dzięki mieszkańca wsi, a więc to nie ona. Proszę podaj mi przykład, gdzie coś SAMA wywalczyła. Więc jeśli chcecie tepic chamstwo zacznijcie od siebie.

   4
   7
 8. Nn pisze:

  Panie Obywatelu z milosci do Pani soltys Pan prezentuje jeszcze wieksze dno intelektualne. Proszę przeczytać najpierw definicję słów które sam Pan uzywa (chamstwo, prostactwo etc), a następnie przeanalizowac i używać w poprawnym kontekście, bo wyrażanie swojej opinii w sposób kulturalny nie ma nic wspólnego z ww słowami. Nie byłem urażony zwrotem głupi hejter, naprawdę czytanie ze zrozumieniem nie boli.
  Co do drogi do sklepu – Owszem dlatego to właśnie Pani sołtys powinna walczyc onten chodnik u odpowiednich wladz – od czegoś w końcu jest i ma ten zaszczytny tytuł, nieprasdaz? Na tej wsi mój drogi Obywatelu zakladam, że mieszkam dłużej niż Ty, a i pragnę przypomnieć o fakcie, że to Pani sołtys od kilku lat mieszka na naszej wsi i to ona „uciekała” z poprzednich miejsc zamieszkania o czym większość z nas wie. I tak moja krytyka jest oparta na wiedzy- PANI SOLTYS PRAWIE NIC NIE ROBI -jeśli sądzisz inaczej podaj przykłady co zrobiła? Odnowila plac zabaw przy szkole ? Dzięki pani dyrektor, a więc sama tego nie zrobiła. Zatrzmala pana inwestora? Dzięki mieszkańca wsi, a więc to nie ona. Proszę podaj mi przykład, gdzie coś SAMA wywalczyła. Więc jeśli chcecie tepic chamstwo zacznijcie od siebie.

  3
  7
  • Obywatel pisze:

   Nn – zagotowałeś się w swej wściekłości i nadal się pienisz, a więc zacznij od kilku oddechów i wizyty u psychologa, może masz takiego blisko siebie, koło siebie, a może napiszesz czemu uciekłeś z Katowic, a teraz z Hutek ???
   Cytat z twojej pisaniny:… Nie byłem urażony zwrotem głupi hejter, naprawdę czytanie ze zrozumieniem nie boli… i kolejny: … Jeśli chcesz wmówić mi, że hejtuje to mnie nie obrażaj od głupich…
   Zdecyduj się …

   7
   3
 9. Nn pisze:

  Panie Obywatelu, aby Pan zrozumiał moje słowa widzę, że muszę się zniżyć do Pana poziomu wypowiedzi. Może polecisz mi jakiegoś psychologa, albo najlepiej jasnowidza/wróżkę skoro twierdzisz, że ucieklem z Katowic. Po co miałem uciekać skądś gdzie nawet nie mieszkałem? Zmień swoich dostawców informacji/ uruchom myślenie i szare komórki odśwież. Obrażanie kogoś, a czucie się urażonym przez kogoś to dwie odrębne rzeczy drogi Obywatelu. Ps. Gdzie są dowody o które Cię zapytałem? Nie umiesz na nie odpowiedzieć, a więc wymyślasz bajki dla dzieci. Dobrze, że nie napisałeś o skokach i jednorozcach. Pps. Cytaty umieszczamy w cudzysłowie tak na przyszłość.

  3
  4
  • Obywatel pisze:

   Ups, przepraszam, czyżby grono pedagogiczne, tak żarliwie popierające budowę oczyszczalni ścieków przemysłowych w Hutkach uaktywniło się w przerwach nauki zdalnej ?
   Niektórzy oczywiście, żeby nie było.

   5
   3
  • Nn pisze:

   Pudło Obywatelu nie zgadles po raz kolejny, może nie jesteś tak inteligentny jak sądzisz? Nie masz argumentów do dyskusji i próbujesz na wszystkie sposoby zgadnąć kim jestem?

   4
   3
  • Obywatel pisze:

   Mam gdzieś kim jesteś, mam gdzieś dyskusje z tobą i tobie podobnymi, mam gdzieś twoją inteligencję, bo każdy ma swoją, także tę emocjonalną i społeczną. Masz pytania to zadaj je na zebraniu wiejskim, tam też zobaczysz samą p. Sołtys i grupę ludzi, w tym te kobiety które walczą w imieniu mieszkańców Hutek (pewnie nie wszystkich), przeciwko degradacji wsi, a twarzą tej walki jest właśnie p. Sołtys, za to dostaje nie tylko brawa ale i cięgi (widziałeś Jej dom w grudniu ub.r. polany farbą ?) od takich jak ty.
   To Jej i im się należy choćby szacunek za to robią i dostają to od wielu ludzi, może nie wykształconych może mniej inteligentnych, ale mądrych życiowo.
   Nie zrobisz tego, nie wstaniesz i nie zadasz pytań bo się boisz tchórzu, bo musiałbyś się ujawnić i obecni zobaczyliby twoją „gębę” i wtedy byś poznał co to jest ostracyzm społeczny.
   Czepiasz się kogo możesz i jak możesz, nadal jesteś głupim hejterem bez względu na płeć, wiek i poziom intelektualny, karmisz się hejtem i nienawiścią, ok twój problem, żyj z tym. KONIEC.

   6
   1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).