Koronawirus w szkole i w parafii w Konopiskach

Co najmniej jedna cała klasa i jeden nauczyciel Szkoły Podstawowej w Konopiskach zostali wysłani na przymusową kwarantannę. Wszystko przez to, że jeden z uczniów drugiej klasy miał pozytywny wynik na koronawirusa. Teraz ich nauka będzie odbywać się w sposób zdalny.

Podobnie sytuacja wygląda w Parafii św. Walentego KM w Konopiskach. Co najmniej u jednego księdza wykryto koronawirusa, drugi jest na kwarantannie. Parafia na facebooku prosi o modlitwę. Msze święte mają być prowadzone przez księdza z zewnątrz parafii.

Obecnie częstochowski sanepid prowadzi wywiady, z kim księża i uczeń ze Szkoły Podstawowej w Konopiskach mieli kontakt. Należy spodziewać się kolejnych decyzji o przymusowej kwarantannie.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

21 odpowiedzi na “Koronawirus w szkole i w parafii w Konopiskach”

 1. Fred Flinston pisze:

  Podobno dyrygent generalny parafi jest zakażony czy ktoś juz poinformował TVN ???😂😂😂

  5
  18
 2. Weronika pisze:

  A tak w ogóle to kto teraz w niedzielę msze prowadził?

  7
  5
 3. Marek pisze:

  No i teraz właśnie mamy całe kółko. Grabarz który pracuje przy księdzu i w branży pogrzebowej, a potem idzie do szkoły gdzie są dzieci.
  Ktoś się za to powinien wziąć!!!

  10
  6
 4. Drak pisze:

  Taka panika. Do sklepu w maseczkach,a w kościele po komunie każdy paszczę otwiera… Sanepid prowadzi wywiad z kim ksiądz miał kontakt, msze co niedzielę i ciekawe z kim miał….

  30
  2
 5. Mieszkaniec pisze:

  Ludzie, jacy wy jesteście poj….i. Napiszcie swoje posty na Fb, nie chowając się za nickiem.

  7
  3
  • glonojad pisze:

   Bardzo chętnie ziomal ale ja nie mam i nie będę miał konta na faceboku

   7
   0
  • Marysia pisze:

   mieszkaniec zacznij od siebie

   3
   0
  • Mieszkaniec pisze:

   Ja kogoś nie objeżdżam pod przykrywką. Wy piszecie, a 70 % z was w niedzielę do kościoła całować księdza po rękach.

   2
   2
  • Glonojad pisze:

   Mieszkaniec u mnie w domu nikt nie chodzi do kościoła. Tak że bez obaw. Żona z synem robili wymaz Prywatnie i wynik ujemny. A ja w domu nie byłem od 3 tygodni. Więc mów za siebie z tym całowaniem.

   2
   1
 6. Marta pisze:

  Ech, na samiutkim początku w styczniu było mówione, że pozytywny test wyjdzie każdemu, kto ma choroby współistniejące, bo taka to fantastyczna sprawa, aby za pacjenta z wirusem dostawać ładną kasę. Przypominam, że proboszcz w ubiegłym roku był poważnie chory, a wiele osób mówi, że ostatnio zachowywał się tak, jakby miał objawy udaru. Teraz powstanie milion teorii spiskowych.

  3
  6
  • KotKrystian pisze:

   Pani Marto gdzie to było podane hmm? Czekam na rzetelne źródła :) i ps tvp info nie jest rzetelnym źródłem. W styczniu to nawet nie było wiadomo czy to jest wyleczalne a co dopiero co komu wyjdzie w testach, więc proszę nie snuć teorii rodem z foliarskich blogów

   7
   1
  • KotKrystian pisze:

   Bo jedyna osoba która tutaj tworzy teorie spiskowe wyssane z palca jest pani :)

   7
   1
 7. marek pisze:

  W czasie odprawiania mszy cały czas są przy księdzu ministranci. Ministranci przecież są uczniami, które następnego dnia poszły uczyć się do szkoły. To się dopiero zacznie. Przez ministrantów cała szkoła w Konopiskach może być do zamknięcia.

  7
  1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).