Koronawirus w szkole i w parafii w Konopiskach

Co najmniej jedna cała klasa i jeden nauczyciel Szkoły Podstawowej w Konopiskach zostali wysłani na przymusową kwarantannę. Wszystko przez to, że jeden z uczniów drugiej klasy miał pozytywny wynik na koronawirusa. Teraz ich nauka będzie odbywać się w sposób zdalny.

Podobnie sytuacja wygląda w Parafii św. Walentego KM w Konopiskach. Co najmniej u jednego księdza wykryto koronawirusa, drugi jest na kwarantannie. Parafia na facebooku prosi o modlitwę. Msze święte mają być prowadzone przez księdza z zewnątrz parafii.

Obecnie częstochowski sanepid prowadzi wywiady, z kim księża i uczeń ze Szkoły Podstawowej w Konopiskach mieli kontakt. Należy spodziewać się kolejnych decyzji o przymusowej kwarantannie.

21 odpowiedzi na “Koronawirus w szkole i w parafii w Konopiskach”

1. Fred Flinston pisze:

Podobno dyrygent generalny parafi jest zakażony czy ktoś juz poinformował TVN ???😂😂😂

2. Weronika pisze:

A tak w ogóle to kto teraz w niedzielę msze prowadził?

3. Marek pisze:

No i teraz właśnie mamy całe kółko. Grabarz który pracuje przy księdzu i w branży pogrzebowej, a potem idzie do szkoły gdzie są dzieci.
    Ktoś się za to powinien wziąć!!!

4. Drak pisze:

Taka panika. Do sklepu w maseczkach,a w kościele po komunie każdy paszczę otwiera… Sanepid prowadzi wywiad z kim ksiądz miał kontakt, msze co niedzielę i ciekawe z kim miał….

5. Mieszkaniec pisze:

Ludzie, jacy wy jesteście poj….i. Napiszcie swoje posty na Fb, nie chowając się za nickiem.

• glonojad pisze:

Bardzo chętnie ziomal ale ja nie mam i nie będę miał konta na faceboku

• Marysia pisze:

mieszkaniec zacznij od siebie

• Mieszkaniec pisze:

Ja kogoś nie objeżdżam pod przykrywką. Wy piszecie, a 70 % z was w niedzielę do kościoła całować księdza po rękach.

• Glonojad pisze:

Mieszkaniec u mnie w domu nikt nie chodzi do kościoła. Tak że bez obaw. Żona z synem robili wymaz Prywatnie i wynik ujemny. A ja w domu nie byłem od 3 tygodni. Więc mów za siebie z tym całowaniem.

6. Marta pisze:

Ech, na samiutkim początku w styczniu było mówione, że pozytywny test wyjdzie każdemu, kto ma choroby współistniejące, bo taka to fantastyczna sprawa, aby za pacjenta z wirusem dostawać ładną kasę. Przypominam, że proboszcz w ubiegłym roku był poważnie chory, a wiele osób mówi, że ostatnio zachowywał się tak, jakby miał objawy udaru. Teraz powstanie milion teorii spiskowych.

• KotKrystian pisze:

Pani Marto gdzie to było podane hmm? Czekam na rzetelne źródła :) i ps tvp info nie jest rzetelnym źródłem. W styczniu to nawet nie było wiadomo czy to jest wyleczalne a co dopiero co komu wyjdzie w testach, więc proszę nie snuć teorii rodem z foliarskich blogów

• KotKrystian pisze:

Bo jedyna osoba która tutaj tworzy teorie spiskowe wyssane z palca jest pani :)

7. marek pisze:

W czasie odprawiania mszy cały czas są przy księdzu ministranci. Ministranci przecież są uczniami, które następnego dnia poszły uczyć się do szkoły. To się dopiero zacznie. Przez ministrantów cała szkoła w Konopiskach może być do zamknięcia.