To, o czym mówiło się od wielu tygodniu, stało się faktem. W gminie Konopiska zawiązał się komitet referendalny, który został zarejestrowany w Krajowym Biurze Wyborczym w Częstochowie. Wczoraj o tym fakcie został poinformowany Wójt Gminy Konopiska i rozpoczęła się procedura zbierania podpisów w sprawie odwołania z funkcji Wójta Jerzego Żurka.

Procedura ta potrwa 60 dni. Komitet musi zebrać ponad 872 podpisy, by można było rozpisać referendum. W komitecie znaleźli się mieszkańcy Konopisk, Aleksandrii i Hutek.

Z informacji jakie otrzymałem od członków komitetu, zbieranie podpisów trwa od wczoraj.

Gratuluję inicjatywy i na pewno będę Was wspierać. Gmina Konopiska zasługuje na znacznie lepszego włodarza niż Jerzy Żurek.

Mieszkańcy gminy Konopiska jako pierwsi w powiecie częstochowskim rozpoczęli procedurę referendalną.

12 odpowiedzi na “Komitet referendalny zarejestrowany. Zbierają podpisy i chcą odwołania Wójta Jerzego Żurka!”

1. Paweł Nowak pisze:

SUPER!!!!! Czy ktoś może podjechać na Opolską z listą? Moja rodzina i sąsiedzi wpiszemy się od razu!!!!!

2. Mieszkaniec pisze:

Puścić komitet na ulicę albo niech wyznaczają miejsca gdzie można oddać podpisy. Wspaniale brawo

3. WW pisze:

gdzie można się wpisać?

4. Komitet pisze:

Poinformujemy gdzie będą i kiedy zbierane podpisy ukażą się wkrótce stosowne obwieszczenia Zaczynamy! Dość!

• punisher pisze:

Witam serdecznie,
      Kogo Państwo proponujecie po ewentualnym sukcesie referendalnym na Wójta Gminy Konopiska?
      No i co ów kandydat/kandydatka proponuje ws. strategii rozwoju gminy.
      To bardzo ważne informacje i mogą mieć wpływ na powodzenie bądź fiasko Waszej inicjatywy.
      Pozdrawiam serdecznie.

5. obywatel pisze:

Prze ca to dobry gospodarz gminy dał wam darmową gminną komunikację a wy jeszcze narzekacie !!!

6. Alfa pisze:

W końcu zatrzymamy radosną twórczośc tego szkodnika. Koniec z oszukiwaniem gminy i dojeniem kasy ile się da.
    Przywrócmy normalnośc, a skończmy z chamstwem, obłudą i żerowaniem na gminnym majątku.

7. Marysia pisze:

o ho,ho! gratulacje! To teraz jeszcze zebrać podpisy i…ZAGŁOSOWAĆ!!!

8. Obywatel pisze:

No i co niedowiarki, a jednak REFERENDUM !!!!
    Ciekawe czy piszące tu różne pieski wójtowe”odszczekają” swoje wątpliwości, czy schowają się popijając darmowy bimber, wiadomo od kogo.
    BRAWO – odważni ludzie, którzy mają cywilną odwagę, pora ich poprzeć i odwołać Wójta i klaskającą na rozkaz Radę Gminy też, z jej Przewodniczącym na czele.
    Czas na zmiany, XXI wiek trwa już wokoło od 20 lat, a nasza gmina zatrzymała się na latach 90-tych.

• Basia pisze:

Konieczne wsparcie referendum czas ucieka podpisujmy i idziemy na głosowanie. Pytanie jest proste czy jesteś za odwołaniem Wójta Żurka mam nadzieję że większość zagłosuje na TAK Pan wójt musi przestać być wójtem nie daje sobie rady w gminie bałagan inwestycji brak zadłużenie wzrasta chamstwo prostactwo i nieudolnosc o prywacie nie wspominając. Zróbmy coś z tym dłużej tak nie można.

9. Ewa Tymińska pisze:

Z całego serca życzę Wam powodzenia, mieszkanka gminy Wręczyca Wielka