Kolejne problemy z GTV BUS

Jedna z Mieszkanek przesłała mi wiadomość dotyczącą kolejnych problemów z funkcjonowaniem GTV BUS. Sytuacja miała miejsce wczoraj. A jak wygląda dziś?

Chciałabym zwrócić uwagę kolejny raz na nieudolną obsługę linii 101 przez gtv bus. Dziś ledwo pierwszy dzień szkoły, a już od Kopalni pasażerowie nie mieli możliwości wsiąść. Dużo osób na odcinku Kopalnia-Wygoda po prostu się nie zabrało. Kurs 6:45 z Aleksandrii. Znowu się obudzili po fakcie. Nikt nie wiedział, że pojadą podwójne roczniki, a do tego zwykli ludzie do pracy, na zakupy. Obsługa linii 101 jest tragiczna. Tam w gtv nikt nie myśli. Autobus o godz. 15:40 z Focha do Aleksandrii oczywiście mały busik,a pełno ludzi. Jednym słowem tragedia!!!

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

28 odpowiedzi na “Kolejne problemy z GTV BUS”

 1. egon pisze:

  A to golfa na Focha nie podstawili zeby zebral wszystkich

  21
  0
 2. Mieszkanka pisze:

  Kto ma w stodołach jeszcze wozy drabiniaste to mile widziane na przystanku w Konopiskach bo nasze dzieci nie mają czym dojechac do szkoly do Czestochowy

  23
  1
 3. Mak pisze:

  Powtórka z rozrywki. W zeszłym roku szkolnym było dokładnie tak samo. W rynku Konopisk dzieci zostawały na przystanku bo się nie zmieściły do autobusu, albo wogóle nie jechał, ze sąsiednich wsi odjeżdżają do Konopisk, a dalej co?……. Bilet miesięczny wykupiony, a do szkoły własnym transportem, porażka 👎👎👎👎

  25
  2
 4. Delka pisze:

  Co roku to samo 😅😂

  22
  3
  • Górniak Stanisław pisze:

   Kochani, jesteście młodzi więc na pewno biegli w internecie, czytajcie ustawy dotyczące waszych problemów. W tym przypadku Ustawa Prawo przewozowe. Jadąc z Hutek czy Rększowic do Częst. wykupiliście bilet. Jest to dokument zawarcia umowy z przewoźnikiem, z komunikatu wynika że było Was dużo więc macie świadków, możecie wystąpić o odszkodowanie za nie wykonanie umowy( nie tylko za szkody materialne,ale również te niewymierne, np psychiczne lub przynajmniej zwrot kosztów transportu zastępczego, np taksówki. Walczcie o swoje prawa, jeśli sprawia Wam trudność zrozumienie języka urzędowego zgłoście się do prawników świadczących darmowe porady prawne ( Ustawa o darmowej pomocy prawnej) dostępnej dla wszystkich do 26 r. życia. Bo inaczej zawsze Was będą lekceważyć.

   9
   1
 5. To już przestaje byc śmieszne pisze:

  Oliwy do ognia dodaje fakt ze w tym roku dochodza dwa roczniki ktos ustalajac to chyba nie pomyslal…fajnie sie likwiduje gimnazja itd a dzieci potem do szkoly nie maja czym jezdzic dodatkowo dzis mialem niepowtarzalna okazje jechac o godz 6.50 najmlodsze osoby(pierwszoklasisci) siedza sobie beztrosko nad nimi stoja maturzysci I dorosli kierowca wyraznie rozbawiony cala sytuacja usmiechniety od ucha do ucha ludzie w srodku jak sardynki w srodku wali potem. Nie o taka Polske walczymy

  16
  1
 6. Jestem za zmianą. pisze:

  Wybierzcie zaufany zgrany zespół, zbierzcie podpisy i przekonajcie mieszkańców aby poszli na referendum. Pisanie nic nie da, trzeba się zaangażować i włożyć trochę pracy i wymienić ten zarząd
  na lepszy.

  19
  2
  • To już przestaje byc śmieszne pisze:

   Łatwo mowic trudno zrobic

   15
   1
  • Wiwi pisze:

   Cieszcie się wg że gtv podstawiaja kolejne busy na dana godzinę bo pks miał by to w dupie i ch*ja by zrobili :) pks miał by to w dupie czy jest miejsce czy nie, ile jest ludzi na przystanku i czy wg się mieszczą. W zimę gtv zawsze jeździł co prawda z opóźnieniem ale zawsze przyjeżdżał a za to pks wg by nie przyjechał więc cieszcie się to co macie!

   1
   8
 7. Z Hutek pisze:

  Kurs 7.27 Hutki rozpoczęcie roku szkolnego bus z Hutek odjechał potem Wygoda no cóż tabor przepełniony młodzież w środku uradowana pokazuje tym co się nie zmieścili paluch Tak się uczy kultury Dramat Referendum

  15
  1
 8. To już przestaje byc śmieszne pisze:

  Cos tam wyslali bisowego po godzinie

  0
  7
  • Pasażer pisze:

   Tak trudno jest podstawić duży autobus w najbardziej obleganych godzinach 6-8 z konopisk i 14-16 z Częstochowy?
   Nie wiem co trzeba mieć w głowie zeby o takich godzinach puścić małego busika
   Patrząc na ilość mieszkańców w naszej gminie oczywiste jest to ze powinien jeździć duży autobus albo dwa bo takie jest zapotrzebowanie
   Firma kompletnie nie szanuje swoich klientów

   13
   1
  • To już przestaje byc śmieszne pisze:

   Hutki powinny miec swoj autobus prosto do Częstochowy!jamki tez! O kazdej godzinie koniec z tymi przesiadkami po pierwsze. Po drugie duze autobusy do Aleksandrii koniec zartow tej firmy I niewygody pasazerow

   13
   1
 9. Pasażer pisze:

  Dziś nie lepiej zarówno rano jak i po południu. 15:40 znowu busik, potem wielkie zdziwienie, że ludzie na nich wyzywają. I będą wyzywać, bo ta firma nie reprezentuje nic, dosłownie nic, poza arogancją. Z resztą tabor też o czymś świadczy- stare lumpy, za które od ITD dostają kary. Istny GRATOBUS.

  19
  0
 10. Irek pisze:

  Nie zapominajcie, tak jak podkreślał na zebraniach i w pismach szef tego całego gtv- to nie jest firma busiarska i nie jest firmą kogucik :)

  11
  0
 11. To już przestaje byc śmieszne pisze:

  Fakt ze jest ciasno czy niewygodnie daloby sie jeszcze usprawiedliwc wiadomo dwa roczniki duzo mlodziezy ale podejscie do pasazerow karygodne …kursy wykonywane z wielka łaska ale cieszcie sie bo w ogole raczy jechac to kazdy ma sie cieszyc…nie tedy droga …trzeba byc otwartym na prosby I propozycje pasazerow a nie ze ich firma jest najlepsza remedium na cale zlo swiata…bo tak nie jest znalazloby sie z 20 firm z leszym taborem ktorzy pojechaliby za mnejsze pienidze

  10
  1
  • Obserwator pisze:

   które firmy? Podaj proszę, bo jakoś w przetargu ich nie było?

   1
   4
  • To już przestaje byc śmieszne pisze:

   Nie mowie o przetargu zadnym tylko ogolem…ze znajdzie sie z 20 lepszych firm w tym wojdwidztwie

   2
   0
 12. pasazer pisze:

  Powtórka z rozrywki z udziałem nieudolnego wójta, który tak bardzo zabiegał razem z przewodniczącym aby ten prywatny przewoźnik woził mieszkanców do miasta. Obydwaj mieli w tym tylko jeden interes aby zasilic swoje kieszenie nie bacząc na poziom usług przewoźnika. Jak widac pewnie to osiagneli, bo przewoxnik po najmniejszej linii oporu realizuje umowe na jazde busami, a nadwyzka wiadomo z kim sie dzieli. Synalki wójta , wójt oraz przewodniczący kupili sobie super wypasione bryki a wy biedni mieszkańcy jak bydło musicie jechac do miasta busikami przepełnionymi. W poprzedniej kadencji był jeden radny co wytykał te nieprawidłowości, ale go zniszczyli i została wybrana na jego miejsce osoba nie mająca pojęcia byc radna niezalezna. Wójt cokolwiek próbuje zrobić to okazuje się wielkim niewypałem, nie mającym logicznego uzasadnienia. Mamy przykład z CUW-ami, wielkie posmiewisko, oddział przedszkolny zbudowany w bunkrach przy gimnazjum za ogromne pieniadze, wyprowadzenie agencji bankowej z starej gminy do budynku radnego powiatowego aby to on mógł zarabiac kasę z wynajmu a nie gmina i strażakom nie chce naprawic motopompy tłumacząc się brakiem kasy. Wywalcie tą marionetke , bo gmina tonie.

  22
  1
  • ITo już przestaje byc śmieszne pisze:

   Dzisiaj trzeba przynac ze firma sie postarala rano zabrali sie wszyscy ,fajnie ze ktos w koncu wzial odpowiedzialnosc I oby tak dluzej

   5
   7
  • B pisze:

   Najgorszy wójt od wielu kadencji. W gminie nie dzieje się nic, nie ma dróg, nie ma imprez, nie buduje się nic nowego. Oczywiście nie licząc przemysłowej oczyszczalni ścieków na Hutkach, która też pewnie była załatwiona przez lewe interesy. Wójt przez 5 lat urzędowania załatwił nam tragicznego przewoźnika i smierdzacą oczyszcalnię, a pomyśleć, że kiedyś byliśmy jedną z najlepiej zarządzanych gmin wiejskich w Polsce.

   16
   0
 13. Mieszkanka pisze:

  Oby tak bylo do 23 czerwca 2020r😘😘😘

  3
  2
 14. To już przestaje byc śmieszne pisze:

  Czemu tylko do tego czasu?

  6
  0
 15. obywatel pisze:

  Chcieliście cię GTV to macie, a to dużo połączeń a to taniej niż w PKS , a teraz znów narzekacie Dajcie te pieniądze PKS to będziecie mieć duże autobusy, chodź teraz to juz pewnie nie możliwe , bo kierowców brak !

  8
  2
  • To już przestaje byc śmieszne pisze:

   Dla mieszkancow Konopisk bilet jest drozszy niz w pks I polaczen tez mniej niz wtedy.to hutki chcialy gtv bus

   6
   1
 16. wawa pisze:

  …a był jakikolwiek przetarg???

  6
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).