Kierowcy i pasażerowie GTV BUS jeżdżą bez maseczek!

Coraz więcej zachorowań koronawirusa w naszym regionie. Mimo opanowania pandemii, zakażeń z każdym tygodniem jest coraz więcej. Na skrzynkę redakcyjna otrzymałem maila z informacją, że kierowcy firmy GTV BUS nie przestrzegają przepisów i rozporządzeń, które nakazują im noszenia maseczek. Podobnie pasażerowie tej zielonej linii. Niestety, to nie jedyny sygnał w tej sprawie. Podobne otrzymujemy z gminy Konopiska oraz z gminy Przystajń.

Zobaczcie maila jednego z naszych Czytelników.

Witam,
piszę do Pana z prośbą o pomoc. Od dwóch tygodni walczę z GTV aby ich kierowcy pilnowali przestrzegania zasady noszenia maseczek. Jest to ich prawny obowiązek. Niestety tak nie jest, kierowcy mają to gdzieś i 3/4 autobusu jeździ bez maseczek.

Jestem ciężko schorowaną osoba, która dojeżdża autobusami do pracy i martwię się o swoje życie.
Pisałam do GTV i odpowiedzieli mi cytuję:

Niestety kwestia egzekwowania maseczek nie jest w gestii kierowcy autobusu, którego zadaniem jest bezpieczny przewóz osób. Nie wyobrażalna jest sytuacja kiedy kierowca wykłóca się z osobami bez maseczek, a potem w emocjach ma prowadzić autobus. Każdy z nas obywateli ma takie samo prawo zwrócenia uwagi nieodpowiedzialnym podróżnym, ale….. wszyscy chcemy uniknąć sytuacji konfrontacji ponieważ nie wiemy na kogo trafimy…. kółko się zamyka. Kierowca nie ma żadnych dodatkowych narzędzi-uprawnień by upominać przez cały dzień nieodpowiedzialnych podróżnych.

Co jest oczywiście nie prawdą. To na kierowcach autobusu jest ten obowiązek.

Gmina na ten temat:

W nawiązaniu do maila z dnia 11 lipca 2020 roku informuję, że kierowcy autobusów firmy GTVBUS, zostali poinformowani odnośnie konieczności informowania pasażerów o obowiązku zakrywania ust oraz nosa w autobusach miejskich. Po kontakcie z firmą GTVBUS otrzymałem także informację, że każdy z autobusów posiada odpowiednie tablice oraz piktogramy informujące o ww. obowiązku. Organami uprawnionymi do egzekwowania tegoż obowiązku jest m. innymi Policja. W związku z powyższym w przypadku ponownego zaobserwowania niezakrywania nosa oraz ust wśród współpasażerów korzystających z komunikacji miejskiej, proszę o zawiadomienia funkcjonariuszy Policji.

Sanepid:

W związku z otrzymaną przez Pana interwencją, pracownicy tutejszej Stacji podjęli czynności profilaktyczne zmierzające do wzmożenia rygoru sanitarnego w autobusach GTV w Blachowni.

Niestety to wszystko na nic. Dzisiaj byłem jednym jedynym z 11 pasażerów autobusu w maseczce.

Żaden z pracowników GTV BUS z oddziału w Częstochowie nie był upoważniony do skomentowania tej sytuacji. O sprawie zawiadomiliśmy Komendę Miejską Policji w Częstochowie. Najprawdopodobniej w najbliższych dniach można spodziewać się wyrywkowych kontroli w tym zakresie.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

12 odpowiedzi na “Kierowcy i pasażerowie GTV BUS jeżdżą bez maseczek!”

 1. Pasażerka pisze:

  Co do pasażerów to jechałam kilkakrotnie i tylko 1-2 osoby na samym tyle przy bardzo dużej liczbie osób nie miały maseczki, a co do kierowców to się nie dziwię bo w tej maseczce (która i tak nic nie daje) nie da się długo wytrzymać, ale chociaż tą przyłbice powinni mieć.

  9
  5
  • Krystian pisze:

   To niech pani spróbuje prowadzić pojazd w parującej przylbicy która ogranicza pole widzenia. Powodzenia. Juz sie czytać nie da

   5
   2
 2. Maciek pisze:

  Skończcie już z tą pseudopandemią.

  10
  5
 3. Maseczka pisze:

  Kierowcy jego maseczka faktycznie nic nie daje, ale daje jego pasażerom na których nie leci wydzielina z jego ust. Nosząc maseczkę chronicie innych. Nie nosząc maseczki, pokazujecie że maci innych gdzieś!!!

  6
  11
 4. Pasażerka pisze:

  O ile w ogóle ta cała ”pandemia” jest prawdą, a maseczki może i coś dają ale tylko takie z apteki. I tak jak juz wcześniej pisałam nie da się wytrzymać 10h w maseczce, jak juz to przyłbica (ale tylko dlatego żeby kierowca nie miał problemów). A poza tym jakoś na wiecach prezydenckich nie było widać maseczek

  5
  3
  • Krystian pisze:

   Teraz to poleciałaś po bandzie hahah tylko te same maseczki co w aptece możesz kupić wszędzie dosłownie taniej :D niczym się one nie różnią i dają dokładnie tyle samo

   7
   0
  • Pasażerka pisze:

   Krystian. Bardziej chodziło mi o takie maseczki jakby specjalistyczne a nie z materiału, a z przyłbica to w sumie masz rację. Tylko co oni mają nosić dla tych wszystkich ludzi co im to przeszkadza, bo dla mnie jest to zrozumiałe.

   0
   2
 5. Pasażer pisze:

  Błagam Was – GTV to nie firma posiadająca autobusy miejskie, ktoś tu myli pojęcia. Z resztą od marca na terenie Konopisk na wszystkich liniach jeżdżą same busy- no może oni to nazywają „autobusami”, ale te gruchoty raczej tego nie przypominają.

  9
  4
 6. Pasażerka pisze:

  Kierowcy są zwolnieni z obowiązku noszenia maseczki więc nie róbmy sensacji

  5
  4
  • Krystian pisze:

   Ludzie a co może mają astmę? Albo inna chorobę?że nie nosza? Nie przyszło wam to do głowy? Odstępu też nie ma w autobusie i nikt nie płacze.

   2
   5
  • Krystian pisze:

   Ma pani racje potrafią zrobić sensacje z niczego

   2
   5
 7. Krystian pisze:

  Ludzie a co może mają astmę? Albo inna chorobę?że nie nosza? Nie przyszło wam to do głowy? Odstępu też nie ma w autobusie i nikt nie płacze.

  1
  7

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).