Karambol na DW904 w Konopiskach. Droga jest całkowicie zablokowana!

Dziś w ok. godz. 6:30 na drodze wojewódzkiej nr 904 pomiędzy Rększowicami a Konopiskami, doszło do do wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów ciężarowych oraz trzech samochodów osobowych. Na miejscu pracują służby, mogą być osoby ranne.

Droga w obu kierunkach jest zablokowana.

PAWEŁ GĄSIORSKI

fot. facebook.com/AutoCentrumPomocDrogowa

fot. facebook.com/AutoCentrumPomocDrogowa

 Kategorie:

19 odpowiedzi na “Karambol na DW904 w Konopiskach. Droga jest całkowicie zablokowana!”

 1. Mak pisze:

  Służby drogowe jak zwykle zaspały, a tyle było chwalenia się, jakie to są przygotowane do zimy, może tylko do odśnieżania, reszta ich nie obchodzi 😔😔😔

  12
  3
  • jacol pisze:

   Jechałem też o tej godzinie i popatrzeć jak kierowcy sobie nic z tego nie robią to szok wyprzedzanie i siedzenie komuś na dupie .Trochę rozumu ludzie przy takiej pogodzie.

   28
   1
 2. Edyta pisze:

  Wiadukt na Wąsoszu, jedyna droga wyjazdu dla mieszkańców odciętych autostradą – jedno wielkie lodowisko!. Jest połowa grudnia, to chyba naturalne że oblodzenia i śnieg mogą się zdarzyć a do obowiązków gminy należy utrzymać drogę przejedną i bezpieczną. Jak zwykle o tym nikt nie pamięta – WSTYD!

  15
  3
 3. flash pisze:

  Quasi redaktorze, zdarzenie miało miejsce duuużo wcześniej.
  A co sytuacji – jak zwykle musi się coś wydarzyć, żeby drogowcy się obudzili. Gospodarz dróg i służby odpowiedzialne za ich zimowe utrzymanie powinni być w takich wypadkach z urzędu pociągnięci do odpowiedzialności za niedopełnienie obowiązków, oraz surowo i dotkliwie karani. Przez takie zaniedbania ludzie tracą życie i mienie.
  Osobna sprawa to rozsądek kierowców i dostosowanie prędkości do warunków.

  15
  2
  • Marysia pisze:

   Jak sama nazwa wskazuje ( pomimo błędu -raz 904 raz 908!!!) oznaczenie DW!!! czyli Droga Wojewódzka! A jaśnie sołtys interweniował?

   2
   2
 4. peter2116115 pisze:

  Jeśli ktoś bierze pieniądze za odśnieżanie to może w końcu powinien zostać ukarany?!a gmina jak zawsze na wyje… Każdemu kasa się zgadza w kieszeni to siedzą cicho żeby czasem nie stracić stołka

  12
  5
  • Luka pisze:

   Jeśli chodzi o te drogę na Konopiska to za nią odpowiada rejon drogowy w Poczesnej. A z poczesnej dzwoli do firmy która zajmuje się utrzymaniem zimowym dopiero po fakcie jak już była kolizja a ta firma sama od siebie nie może wysłać piaskarke dopóki nie otrzyma telefonu z rejonu w Poczesnej jak nie macie pojęcia jak to funkcjonuje to najlepiej się nie udzielajcie. POZDRAWIAM WSZYSTKICH

   5
   3
 5. Redaktor Moderuje pisze:

  Czekałem na takie komentarze ❤️
  To, że ludzie nie potrafią dostosować prędkości do warunkow to wina Wójta 🤭

  Jak ktoś kiedyś powiedział „Taki mamy klimat”

  14
  4
  • Peter2116115 pisze:

   Heh żałosne jak by jeden z drugim baran jechał rano to ciekawe jak by dostosował prędkość na szklance..jakoś wystarczyło wyjechać z Konopisk i droga była normalna..więc jakoś miasto normalnie podchodzi do sprawy a tutaj dość że ludzie odpowiedzialni za dopilnowanie tego kładą lache to jeszcze jacyś idioci ich bronią

   8
   7
  • Redaktor Moderuje pisze:

   Proszę pamiętać, że im wiekszy ruch to tarcie powodowane przez opony jest większe i szybciej sie topi lód na drodze

   4
   0
 6. Max pisze:

  Dobrze powiedziane! To że idioci jadą jak wariaci i nie potrafią myśleć to wszystkich wina tylko nie ich.. Żałosne komentarze pewnie jakby droga była sucha i wypadek zdarzył się w nocy to byłyby komentarze typu „władza gucio robi, brak oświetlenia drogi doprowadzi do tragedii…”

  7
  1
 7. Benek pisze:

  To zdarzenie miało miejsce o 5:30.

  1
  1
 8. nieważne pisze:

  Znam jednego drogowca który mówi że to nie drogowcy zaspali tylko kierowcy i niestety muszę mu przyznać rację.
  Służby drogowe zazwyczaj – bo to zależy jak mają umowę podpisaną – ale zazwyczaj wyjeżdżają gdy od osoby odpowiedzialnej za nadzór ( z gminy ) dostaną informację że mają ruszać, bez takiego nakazu nie wyjadą bo nie dostaną zapłacone. Gdyby w gminie zarządzał tym ktoś naprawdę ogarnięty – zleciłby to na czas ale…. nawet gdyby ów człowiek wyszedł i zobaczył że marznie i nakazał sypać solą – potrzeba kilku godzin nierzadko i 6 aby ogarnąć cały teren. Tak więc jak ktoś sie roz… bo jest ślisko w ciągu pierwszych 6 godzin winić może wyłącznie siebie. WBIJCIE TO SOBIE DO GŁÓW – JAK JEST LÓD A NIE MACIE ŁYŻEW NIE MACIE SZANS NA SZYBKIE ZATRZYMANIE ALBO ZWROTY AKCJI.

  3
  0
  • Marysia pisze:

   dlatego się pytam czy jaśnie pan/pani sołtys interweniowali? Przecież pracownik z urzędu nie może być jednocześnie wszędzie! i to o godzinie np.5:30! To sołtysi powinni doglądać i dzwonić gdzie potrzeba, oni mają do tego prawo ale i obowiązek! I wiedza gdzie! Ale sołtysom się wydaje, że mają tylko podatek zbierać bo od tego mają procent!

   4
   9
  • Obywatel pisze:

   Co roku to samo, obwinianie drogowców, czasami słusznie, ale może by tak kierowcy włączyli myślenie wsiadając rano do auta przy zerowych i niższych temperaturach. Dopiero widok wypadku powoduje wolniejsza jazdę, przynajmniej przez jakiś czas.
   Marysia – Tobie to się całkiem pokiełbasiło w głowie, pretensje do sołtysów, he, he, he, że nie wychodzą na drogę o 05:30, albo i wcześniej i nie sypią solą.
   Tak, to skandal, że takie durne pały są na tym świecie jak Ty, urzędnik nie może, ale sołtys musi, ot błysnęłaś inteligencją.
   A tak apro po, kiedyś przy Urzędach Gminnych byli powoływani tak zwani dróżnicy, którzy mieli pod opieką odcinek drogi gminnej, powiatowej – pozostałość po carskich ukazach.

   5
   1
 9. Marysia pisze:

  Obywatelu, a jak ci sie wydaje? urzędnik ma sprawdzić jaka droga jest w Konopiskach i w Walaszczykach i w Aleksandrii i wszystkich innych, jednocześnie? A sołtys wyjdzie na drogę w swojej wsi i już wie, że u nas ślisko! i posiada telefon do odpowiednich służb żeby interweniować! Nawet o 5:30! ty widać jesteś sołtys i nie chce się dooopy ruszyć! I niestety nie masz racji. A o tzw.dróżnikach zapomnij, świat idzie naprzód. Jest taki portal „kiedyś było jakoś fajniej” to tam sobie poczytaj. Było. Nie było piaskarek, komórek, firm odśnieżających. Każdy przed chałupą odgarnął i do sąsiada na pół drogi. Dzisiaj by mu „żyłka w d…e pękła” Pozdro

  2
  1
  • Obywatel pisze:

   Marysia – nadal błyszczysz swoim intelektem, tylko czemu Ci się tak żółć ulewa ? Może chciałaś być sołtysem i nie udało się ? Zawiść to grzech !
   Zadzwoń do sołtysa w swojej wsi i powiedz mu że o 05:00 to ma wyjść spod pierzyny, lecieć na drogę (drogi) biegnącą przez wieś, sprawdzić czy jest ślisko i ewentualnie dzwonić gdzie potrzeba.
   Aha nie zapomnij się przedstawić, żeby miał komu dziękować.
   A od mojej dupy to wara !!!

   1
   2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).