Inwestor oczyszczalni ścieków rybnych pozwał mieszkańców. Pierwsza rozprawa już 15 lipca!

W poniedziałek 15 lipca o godz. 9:00 w sali nr 54 Sądu Okręgowego w Częstochowie odbędzie się pierwszy cywilny proces wytoczony przez inwestora budowanej oczyszczalni ścieków rybnych w Hutkach przeciw mieszkańcom protestującym w obronie tej inwestycji.

Przypominam, że Hur-Pol żąda przeprosin na antenie TVP, na łamach Gazety Wyborczej i zadośćuczynienia w wysokości po 6000 zł co najmniej od trzech osób. Inwestora reprezentuje kancelaria radcowska z Częstochowy.

Do sprawy na pewno wrócimy.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

12 odpowiedzi na “Inwestor oczyszczalni ścieków rybnych pozwał mieszkańców. Pierwsza rozprawa już 15 lipca!”

 1. Konopielka pisze:

  No i niech płacą. Bo myśleli że oczerniając inwestora zatrzymają budowę.

  4
  14
  • Meg pisze:

   A kim ty jestes konopielka ze odbierasz Hucianom prawo do obrony swoich interesów???Maja prawo mówić prawdę!!!Jak uważasz inaczej, to zaproś inwestora na swoje podwórko.

   16
   1
 2. zbulwersowany pisze:

  No…byloby ciekawie,gdyby protestujący
  w obronie swoich praw mieszkancy musieli zapłacić po 6 000 zl !!!

  11
  2
  • bez sensu pisze:

   Nie chce bronic nikogo ale jeśli pozwane osoby maja dowody na to co mówili o inwestorze to wygrana maja w kieszeni ale z 2 strony jeśli nie to nikt nawet szaraczek na rencie za 800zl poszedł by z tym do sądu jeśli by go zniesławili w telewizji takie moje zdanie

   5
   2
 3. Nie dla strajku pisze:

  I bardzo dobrze wieśniakom już się w dupach poprzerwacało!!!

  5
  16
 4. Mieszkaniec pisze:

  Ciekawe czy wygra sprawiedliwość czy pieniądze…

  14
  1
 5. z Hutek pisze:

  Sądy też dla ludzi prawda się obroni Hutki murem Nie dla przemysłowej oczyszczalni ścieków w Hutkach!

  14
  1
 6. Sledzik-edzik pisze:

  Zaczął się 1-etap zniechęcenia mieszkańców przez wójta za pośrednictwem rybiarza do walki o swoje prawa! Wójt w temacie dla hutek nic nie zrobił. Prawie 5 lat mija i w gminie tylko dziadostwo widać. Kasa płynie strumieniem ale tylko dla wójta, a mieszkańcy jagody zbierać! Jedyne rozsądne rozwiązanie problemu to REFERENDUM! Raz na zawsze skończyć z tym dziadostwem!

  49
  3
  • Paweł Nowak pisze:

   Referendum !!!!

   23
   2
  • punisher pisze:

   Szanowni mieszkańcy Hutek pozwani przez inwestora. To standardowy krok prawny mający na celu zniechęcenie osób aktywnie walczących z inwestycją oraz mający na celu zapobieżenie włączenia kolejnych aktywów społeczeństwa do działań przeciwko niemu. To zapewne początek Waszej batalii prawnej, pewnie przed obliczem sprawiedliwości będziecie się jeszcze konfrontować z w.w. To było do przewidzenia. Myślę, że w tym wypadku Sąd oddali powództwo inwestora. Walczycie o swoje być albo nie być, do czego macie pełne prawo. Taki ruch że strony Hur-Pol-u pokazuje, że inwestor czuje się zagrożony Waszymi działaniami, które to zapewne okażą się w końcowej fazie skuteczne. Mam nadzieję, że po wydaniu i uprawomocnieniu się decyzji administracyjnych, korzystnych dla mieszkańców Gminy, ruszycie z ofensywą prawną. Apel do Urzędu Gminy oraz Rady Gminy, inwestor pozwał mieszkańców, prawdopodobnie pozwie i Was ! Czas najwyższy załatwić ten problem, bo ” korzyści” z tego przybytku już płyną a będzie tego coraz więcej i będzie coraz gorzej. Pozdrawiam.

   17
   1
 7. Z Hutek pisze:

  Mądrze mówisz czas ruszyć d… y i zrobić co do urzędników należy Dość samowoli i panoszenia się śledzia w Hutkach wywiesc nad morze itam gospodarkę skedziowa niech sobie rozwija

  7
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).