Hutki to nie szambo!

W sobotę w Hutkach odbył się protest przeciw budowie oczyszczalni ścieków rybnych w Hutkach. W proteście wzięło udział kilkaset osób, w tym Wójt, Przewodniczący Rady i przedstawiciel starostwa. Niestety, Wójt nie jest w stanie pomóc mieszkańcom, a starostwo umywa od tej sprawy ręce. Inwestycja budowy oczyszczalni rozpoczęła się dzień po zwycięskich wyborach przez Jerzego Żurka.

Najbardziej bulwersujący fakt jest taki, według waszych informacji, że tego samego dnia Przewodniczący Bałdyga organizował Bal Prometeusa – w remizie obok z udziałem pana Hurasa /inwestora oczyszczalni/ w roli sponsora.

Poniżej znajdziecie kilka zdjęć i film z protestu.

PAWEŁ GĄSIORSKI

 Kategorie:

58 odpowiedzi na “Hutki to nie szambo!”

 1. Fred Flinston pisze:

  Pani na filmie przywitała wyborców Żurka: Hutki, Rększowice i Łaziec to teraz Pan Żurek dziękuje swoim wyborcom grą na dwa fronty . Chcieliście to macie😂

  14
  9
  • Obywatel pisze:

   Fred nie wszyscy chcieli, a wszyscy mają, tak zorganizowana jest procedura wyborów, a na to nakłada się buraczane towarzystwo mamione darmową gorzałą i wiaderkiem śledzi.
   A jak tam Wilma, dalej bije Cię po łbie, „rycerz” z Ciebie, bo masz zakuty łeb.

   3
   0
 2. Rybiarz pisze:

  O nawet ja się załapalem na filmie. Ciekawe czy redaktor ma zgodę na publikację mego wizerunku.

  5
  18
  • GOŚĆ9 pisze:

   Rybiarz ty jesteś jakiś nie normalny protest był publiczny zgłoszony w miejscu publicznym w takim miejscu każdy reduktor media mogą Cię nagrać i nie muszą prosić o cie o żadną zgodę nie chciałeś być nagrany mogłeś siedzieć w swoim zapchlonym domu

   11
   3
  • Obywatel pisze:

   Rybiarz, ale Ty głupi jesteś, poczytaj o RODO zanim coś napiszesz, a za pokazywanie Twojej gęby to powinieneś płacić.

   9
   1
  • Thor pisze:

   Rybiarz zgłoś się do pana redaktora to Ci wypikseluje buźkę. A sorry, nie zgłosisz się, bo nie masz na tyle odwagi, aby się ujawnić w jakikolwiek sposób. A miałeś być z transparentami z kontrmanifestacją. Nie ma co,Ty to jestes wiarygodny partner do dyskusji…I jaki słowny! hahaha!

   12
   4
  • Stop manipulacji pisze:

   Tylko z Gąsiorskiego żadne media. Gąsiorku pochwal się wyrokiem w Poraju:)

   1
   5
 3. Rybiarz pisze:

  Swoją drogą szkoda że tych ludzi nie znam bo chyba nie są mieszkańcami Hutek.

  2
  21
  • Marek pisze:

   To słuchaj uważnie choćby kogo witają mieszkańców starczy rekszowic
   Weź się człowieku ogarni i pomyśl zanim coś napiszesz

   13
   2
 4. Zadymiarz pisze:

  Na filmie są ludzie również z gminy Starcza, którzy nie chcą żeby była w Hutkach oczyszczalnia, bo wiąże się to z dostawami które będą przejeżdżaly przez ich gmine. Zastanawia mnie dlaczego redaktor nie napisał za kogo kadencji została podpisana inwestycja i dlaczego nikt nie został wtedy poinformowany o takiej budowie, ktora odbędzie się za płotem mieszkańców okolic ulicy Przyrodniczej. Kilka lat temu można było coś zrobić z tym, a teraz gdy już budowa wystartowała można tylko rozkładać ręce.

  19
  4
  • z Hutek pisze:

   Szkoda zadymiarz ze jak obejmowaliscie tron to nie zauważyliście inwestycji za 15 baniek i szkoda ze zleconych audyt za 12 tys was o tym nie poinformował a ogólnie szkoda na Was słów poczekamy na odpowiednie sluzby i na efekt domino

   14
   5
  • Zadymiarz pisze:

   O jaki tron chodzi? Nie rozumiem przesłania wypowiedzi ;) mieszkańcy Hutek zostali poinformowani o planowanej budowie w bodajże listopadzie ubiegłego roku, ale skoro ta inwestycja była dla ciebie tak oczywista że każdy o niej wiedział to dlaczego dopiero teraz ludzie nie wyszli protestować wcześniej? Bo może nie wiedzieli? Bo może poprzedni wójt podpisał te inwestycje za plecami? A przed wyborami jeździł po całej gminie i rozmawiał z wyborcami, więc dlaczego teraz się nie zjawił? Skoro tak go obchodzi życie gminy to mógł się zjawić i odpowiedziec na zarzuty jakie kierowali w niego mieszkańcy gminy ;)

   14
   5
  • Obywatel pisze:

   Zadymiarz, zanim coś napiszesz, poczytaj, jak ci się uda to ze zrozumieniem.
   Jest kilka pozycji dotyczących oczyszczalni na tym portalu i pod nimi po kilkanaście do kilkudziesięciu postów, o różnej treści i różnym ładunku emocjonalnym.
   Pomijając ewidentnych hejterów, piszących w prymitywny sposób na zlecenie, to reszta wypowiedzi skupia się na problemie, jak zatrzymać budowę i dlaczego powstała dopiero w dzień po wyborach.
   Oczywiście są też „wielbiciele” Przewodniczącego i Wójta, piszący ze strachu, z lizusostwa i liczący na jakieś obrywy przy tej inwestycji, a Ty należysz do których, bo Ci biznesy się nie udały, padły z braku głowy na karku, z przechwałek itd.
   Popatrz ile biznesów pada w Hutkach, począwszy od sklepów, poprzez wynajem pokoi, na różnych prywatnych inicjatywach warsztatów kończąc, obietnice przedwyborcze Przewodniczącego zakrapiane darmowym alkoholem to te hurasowe, a za nim przyjdą inni „wspaniali” ?
   Poczynając od Wójta, poprze innych apologetów naczelnego cwaniaka gminy, ciągle słychać straszenie „Ty nie wiesz kto za Hurasem stoi”, no i co że stoi, postoi i pójdzie gdzie indziej widząc determinację ludzi, chyba że wcześniej ich namierzą i wsadzą, tak jak grupę ich popleczników w gminie, tych byłych i obecnych, a kogo to zobaczysz, za dużo byś chciał teraz wiedzieć.
   Zemsta smakuje na zimno !

   11
   1
 5. Jan Paweł ll pisze:

  Rybka lubi pływać jak to mówią hehe

  7
  0
 6. Górniak Stanisław pisze:

  Szanowni mieszkańcy w sobotę na manifestacji dowiedzieliśmy się że że za błędy i niedociągnięcia władzy próbuje się obwiniać mieszkańców. Naczelnik Wydz. Ochr. Środowiska Starostwa powiatowego pan Marcin Stępień powiedział że w ten sposób nie rozwiązuje się problemów , może Pan nas uświadomi jak należy rozwiązywać problemy kiedy ludzie powołani do tego lekceważą je.. Natomiast Wójt wykręcał się tym że oceniane to było przez Gminę, Ochronę Środowiska i Sanepid,wobec tego kto popełnił błąd lub nie dopełnił obowiązku. Moim zdaniem to wójt w pierwszej kolejności powinien głęboko przeanalizować Raport o Oddziaływaniu na środowiskoi we wszystkich jego aspektach oraz oceny w/w instytucj. Szanowni państwo, dokumenty tworzą ludzie, i decyzje podejmują ludzie. Dobrze jeśli odpowiedzialni. W moim przekonaniu wielu decydentów wydaje decyzje na podstawie dokumentów (poprzednich decyzji) nie analizując ich. Myślę że w przypadku tej inwestycji wiele decyzji podjęto w taki sposób. Gdyby Wójt dogłębnie przeanalizował Raport o Oddziaływaniu na Środowisko, powinien mieć wątpliwości dotyczące tej inwestycji. Bezkarność za podejmowanie błędnych decyzji doprowadza do takich kłopotów. Panie Wójcie i Panie Starosto piłeczka po Waszej stronie aby ten problem rozwiązać na korzyść mieszkańców Hutek i całej gminy Konopiska ale też Gmin sąsiednich.

  58
  2
  • Gosc pisze:

   Po przemówienie Naczelnika wiem jedno słusznie mówią zlikwidować powiaty co my z nich mamy przechowywanie takich Naczelnikow którzy podejmują decyzję dla ludzi bez żadnej wiedzy i taki pseudo wyrocznia potem przed kamerą szybki z ludzi integracja medialność ble ble Marian nie rozmysłem problemu a ośmieszyć siebie i swój poziom pokazałeś chłopie w tej swojej czapeczce No cóż jacy ludzie takie decyzje gęsi pas a zresztą szkoda gęsi

   2
   0
 7. Gość pisze:

  To niech daja instrukcje jak działać żeby tego u nas nie było sa strefy przemysłowe z przeznaczeniem na takie biznesy niech tam sobie działa

  17
  0
 8. Lol pisze:

  Gmina to jest z nim ciągle ich wspiera finasowo tylko głośno nie powiedzą tego bo by im ludzie żyć nie dali

  16
  0
  • Thor pisze:

   Lol, ludzie to widzą. Tego się nie da nie zauważyć. Tak jak i dziwnych zbiegów okoliczności, których zdecydowanie za dużo. Ale spokojnie-nadejdzie czas rozliczeń, mieszkańcy Hutek już tego dopilnują. NIE DLA OCZYSZCZALNI W Hutkach!!!!

   22
   1
 9. Hutki pisze:

  Lata temu przy tej drodze był znak ustawiony 2,5 tony nie dotyczył maszyn rolniczych ciekawe jak to wygląda teraz bo cysterna z odpadam nie jest pojazdem rolniczym raczej ciekawe kto tez zdioł ograniczenie z tej drogi teraz by sie przydało l

  17
  0
  • Obywatel pisze:

   Zdjęto jak „hasiówkę” robiono na drogę asfaltową z osławionymi pniakami nad rowami. Teraz jest ograniczenie do 10 ton ze względu na drewniany mostek od strony Rększowic, a i tak jeżdżą nią ciężkie wozy, tak jak jechały te dla Hurasa.

   8
   0
 10. Hutki pisze:

  Jestem ciekawy co na to wodociągi w Częstochowie bo z tego co kojarzę to studnia głębinowa ujęcie wody jest opodal tej rzeki i czy to nie wpłynie na skarzenie wody

  19
  0
  • Obywatel pisze:

   Robią swoje, mają dość hurasowych ścieków, dlatego zamurowali mu odpływ, badają próbki ścieków które co jakiś czas biorą, bo już w pompach w Rększowicach mają problem z „rybkami”.
   Przywalą mu administracyjnie i sądownie, oni się nie pierdzielą z takimi i nie boją jak niektórzy w naszej gminie, a tym bardziej nie biorą w łapę, tym bardziej teraz.

   7
   0
 11. z Hutek pisze:

  Ciekawe jak inwestor funkcjonuje prowadzi swoją małą fabryczne śmierdzące skoro wodociągi mu podziękowała wystarczy jeden mały kwiatek a reszta byle gdzie a nie prościej było nakazać wY budowanie przy zakładzie oczyszczalni tylko do potrzeb inwestora a nie bo na komercji to jeszcze inni zarobią lepiej pozwolić na hektarze i za 15 baniek zawsze to na bale zostanie a ze smród to tak jak naczelnikt mówił nie ma przeciwwskazań niech se smierdzi

  9
  0
 12. Górniak Stanisław pisze:

  Radni ,Wójt ,Starosta na co czekacie aż ta chluba Gminy Konopiska urośnie pod dach? Wtedy rozłożycie ręce. że teraz to już nic nie da się zrobić. Czy oto chodzi????????? A może co niektórym nie wypada być przeciwko budowie?????

  29
  2
 13. z Hutek pisze:

  Nie dla smrodu Hutki to nie szambo dość kolesiostwo oczyści my Hutki nie tylko ze ścieków rybnych

  15
  0
 14. Hutki pisze:

  Coś mi sie zdaję że ta inwestycja jest już nie do zatrzymania nasza władza za długo milczała o planach na ten biznes i sa w to umoczeni

  11
  1
  • Obywatel pisze:

   To się okaże człowieku małej wiary, a że są umoczeni, to więcej niż pewne, kwestia tylko jak i za ile, ale tym zajmą się inni.

   15
   0
  • Juzia pisze:

   Coś mi się zdaje że jeszcze inne rzeczy się zatrzyma fakt szkoda że tak późno ale lepiej późno niż wcale

   7
   0
 15. ogół pisze:

  Dziwny jest ten Wójt i przewodniczacy. O godz 16 na wiecu byli obecni a wieczorem na balu w hutkach, gdzie prawdo[podobnie z nimi balował właściciel rybiarni. oby dwaj juz dawno sprzedali mieszkanców hutek na straty , teraz tylko pozory stwarzają , ze sa z ludzmi. Kawał drani, jedyna recepta to pogonic ich z gminy. Oszukali mieszkanców i teraz sobie robią z nich jaja.

  20
  2
 16. Rybiarz pisze:

  Jak tylko ruszy budowa to pójdę tam zapytać o pracę aby im pomóc budować.

  6
  10
  • Obywatel pisze:

   No i co, uśmiałeś się pisząc ten post ?

   9
   0
  • Bella pisze:

   Tak mi cos właśnie Rybiarz mówiło ze jestes bezrobotny i sfrustrowany. Szkoda mi Cie. Trzymam kciuki za Twoje uaktywnienie zawodowe, tylko potem sie pochwal, jak Cie pan H. ozłocił.

   8
   0
 17. Zofia pisze:

  Idz Rybiarz teraz bo za chwilę to i tutaj na starą fabryczkę sie nie załapiesz

  5
  0
 18. z Hutek pisze:

  Panie przewodniczący co pan udostępniamy Waldemara na osobowość roku 2018 madakra jakaś poziom dziennika zachodniego sięgnął dna jeśli takie osobowości uwzgledniaja Pan się lepiej zajmij robota Hutki trza ratować góry muszą poczekac

  10
  0
  • Bolo pisze:

   Wójt w plebiscycie na osobowośc roku 2018!!!???No wolne żarty. Jaka kategoria? „Nie chce, nie mogę, nie da sie, za późno, nie ma pieniędzy”???

   14
   1
  • Obywatel pisze:

   A kto pamięta jak2 lata temu w Filharmonii, Starosta Powiatowy Smela obdarowywał Wójta Żurka jako wspaniałego gospodarza Gminy Konopiska, a Bałdygę za działalność Prometeusa.
   „Grupa” trzyma się dalej, już niedługo.

   11
   0
  • Obywatel pisze:

   Tu go niema, poczytajcie niżej, więc gdzie, czy to tylko podpucha.

   Lista nominowanych do Statuetek Starosty Częstochowskiego „Za zasługi dla Powiatu” – 2018

   Edukacja i Kultura

   Orkiestra Dęta OSP Kłomnice
   Zespół Folklorystyczny Ziemi Lelowskiej z Lelowa
   Mariola Matysek – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Olsztynie
   Zespół Pieśni i Tańca „Przyrowskie Nutki” z Przyrowa

   Sport i turystyka

   Krystyna Bartocha – kierownik Oddziału Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego w Kalinie
   Jacek Chudy – prezes Ośrodka Sportu i Rekreacji w Blachowni
   Marcin Dziura – nauczyciel w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lelowie, trener, działacz sportowy

   Polityka społeczna

   Spółdzielnia Socjalna Złota Jura w Złotym Potoku
   Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Wierzchowisko – Dlaczego nie?
   Mieczysława Michalik – prezes Koła Ziemskiego Polskiego Związku Niewidomych w Częstochowie
   Szpital im. dra Rudolfa Weigla w Blachowni prowadzony przez firmę SCANMED SA

   Samorządność i przedsiębiorczość

   Ryszard Suliga – burmistrz miasta i gminy Koniecpol
   Paweł Militowski – wójt gminy Rędziny
   Mariusz Dobrakowski – prezes Stowarzyszenia „Przyszłość jest w nas” w Widzowie gm. Kruszyna
   Krzysztof Krzyczmonik – prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Specjalistycznego „bocar” Sp. z o.o. w Korwinowie

   Osobowość roku

   Zbigniew Bigosiński – sołtys Mstowa, radny gminy Mstów
   Włodzimierz Nabiałek – prezes Wspólnoty Gruntowej w Olsztynie
   Małgorzata Majer – dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie
   Jerzy Kędziora – artysta, rzeźbiarz, pedagog z Poczesnej

   Wydarzenie roku

   „Balonowa Jura” Janów-Olsztyn 2018
   „100 lat. Zaśpiewajmy Tobie Polsko” w Starej Gorzelni, gm. Blachownia
   II Powiatowy Przegląd Kabaretowy KABA-RADO 2018 w Radostkowie, gm. Mykanów
   Kłomnicki Jarmark Bożonarodzeniowy

   0
   0
  • Bella pisze:

   Spójrzcie na stronę Plebiscyt Dziennika Zachodniego Osobowosc Roku 2018 kategoria Samorządność i społeczność lokalna – Częstochowa i Powiat Częstochowski. Albo lepiej nie patrzcie, bo skok ciśnienia murowany.

   6
   0
 19. prawda pisze:

  Ta osobowość roku to teraz nie wójt tylko Waldemar kolega Edzia z Prometeusa ten taki sliczny wypasiony działcz pracą się nie zajmujacy tylko dotacje i bale a do roboty temu tez ktos powinien sie przyjrzeć jak to działa sie na rzecz ludzi chorych. Drugi po Edziu bo ten to dopiero ma fuche prezes tu prezes tam przewodniczacy bankowiec zarządca i jeden ….wie kto jeszcze

  8
  0
 20. Bella pisze:

  A tak troche z innej beczki. Teraz na miejscu mieszkańcow gminy Wozniki nie spalabym spokojnie. A nuz cos pani sekretarz podpisze i przez długie lata nie puści pary z ust.

  11
  1
  • Obywatel pisze:

   A o co chodzi ?

   4
   0
  • Bella pisze:

   Obywatelu, odsyłam do strony bip.wozniki.pl -zakładka stanowiska. P.s.tak trzymaj🙂

   6
   4
  • Stokrotka pisze:

   Faktycznie , Woźniki strzeżcie się , nie wiecie , co Was czeka ……

   4
   3
  • Gosc pisze:

   No właśnie istnieje taka możliwość skoro jak twierdzi nie pamięta co podpisala amnezja ..

   6
   2
  • Obywatel pisze:

   No to nie uciekła daleko, przyjdzie pora to i Woźniki dowiedzą się co za „ziółko” mają, może tam przeniosą hurasowy biznes, najlepiej cały i zjazd z autostrady ma pod ręką i bliżej do Katowic.

   9
   1
  • Stokrotka pisze:

   Jestem ciekawa, czy teraz ta Pani ma odwagę na Hutki przyjechać i ludziom w oczy spojrzeć.Ale to chyba jest osobo z rodzaju „spluniesz jej w twarz a ona ci powie ,że deszcz pada….”

   7
   0
 21. Kamil pisze:

  Mam propozycję albo nasza władza upora sie z tą oczyszczalnią i zacznie żetelnie pracować w naszej gminie mogą zacząć np. od ulg podatkowych np dla nowych firm od zachęcania inwestorów na inwestowanie na naszym terenie A jesli im sie nie chce i mówią że się nie da to ich odwołajmy

  11
  0
 22. z Hutek pisze:

  Dzisiaj do Hutek inwestor sprowadza kolejny ciężki sprzęt z ogromnymi ciężkimi drynami i będzie sobie jechać w śniegu po naszych wąskich drogach i mostach drewnianych. Panie inwestor Pan się śpieszy a tu zima roboty miały byc wstrzymane! niech ktoś w końcu zatrzyma to szambo. Gdzie służby….

  3
  0
 23. Tera pisze:

  Ludzie tego sie już nie zatrzyma za daleko to zaszło teraz trzeba sie zabrać zo coś co możemy zrobić np.odwołac władzę gminy A co do ochrony środowiska ludzie co w tych piecach spalanie nie da sie oddychać rozumiem niskie zarobki itp ale palenie śmiećmi to żadna oszczędność A co z naszym zdrowiem tu idze na protest oczyszczalni do hutek wraca do domu i odpala spalarnia śmieci co do władzy wybieracie emerytów takich jak Socha czy zurek

  4
  2
 24. Dzis pisze:

  Dziś zaczęli zwozić materiał na budowę

  3
  1
 25. z Hutek pisze:

  Dziś ponoć inwestor ze swoimi był w gminie to znaczy ze juz mu się chce gadać z wojtem….
  Tylko ciekawe o czym ma ktoś może jakieś nagranie?

  6
  0
 26. On pisze:

  Dziwi mnie trochę wilki protest w hutkach przeciwko oczyszczalni dziś jechałem rowerem przez rekszowice hutki starcza nie da sie jechać i oddychać z kominów żółty gryzący dym maskra tu przeciwko oczyszczalni bo środowisko A sami trują jestem przeciwko takim inwestycja we wsiach ale te kominy są gorsze i nikt z tym nic nie robi A jest kilka domów co ciągle kopcą

  3
  0
 27. punisher pisze:

  Szanowny Panie Wójcie, Szanowni Państwo Radni z Hutek i Rększowic, obecnej i poprzednich kadencji, mam kilka pytań w związku z OCZYSZCZALNIĄ ŚCIEKÓW RYBNYCH, podobno działacie dla dobra mieszkańców, zbieraliście podpisy pod protestem, różne deklaracje wygłaszaliście, uczestniczyliście w pikiecie przeciw OCZYSZCZALNI, a zatem pytam w ramach dostępu do informacji publicznej:
  1. Od jak dawna weszliście w znajomość z Prezesem Hur-Pol?
  2. Czy prawdą jest, że w.w. sponsorował różne eventy gminne/sołeckie na przestrzeni kilku lat?
  3. Jaką kwotą całkowitą Prezes Hur-Pol wspomógł stowarzyszenie PROMETEUS, OSP HUTKI, KGW HUTKI i inne gminne organizacje?
  4. Czy prawdą jest ( wg artykułu z tej strony) ,że po pikiecie przeciwko OCZYSZCZALNI wspólnie z Prezesem Hur-Pol (JEDEN ZE SPONSORÓW) uczestniczyliście w Balu PROMETEUSA ?
  5. Czy jesteście „za a nawet przeciw”, w tym przypadku „przeciw a nawet za” OCZYSZCZALNIĄ ?
  6. Czy zatem aby na pewno nikt nie wiedział skąd tutaj wziął sie Pan Huras i co zamierza tutaj robić?
  7. Ile konsultacji społecznych ws. OCZYSZCZALNI zorganizowaliście(miejsca, daty)?
  8. Czy czołowi urzędnicy gminni, którzy piastowali swój urząd również za poprzedniego Wójta Jerzego SOCHY na pewno nic nie wiedzą, nic nie pamiętają( chodzi przecież o bardzo dużą ,kosztowną i kontrowersyjną inwestycję)???
  9. Czy Pan Jerzy SOCHA był uprawniony wówczas do wydania takiej decyzji?
  10. W końcu kto jest winny zaistniałej sytuacji?
  11. Czy zamierzacie z tą sprawa cokolwiek zrobić(cokolwiek dla dobra mieszkańców)?
  12. Czy widmo procedury REFERENDUM do Was przemawia?

  3
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).