Gmina weźmie kredyt dla przyszłych pokoleń

Urząd Gminy Konopiska ogłosił przetarg na kolejny kredyt. Tym razem chodzi o kredyt w wysokości 1 660 000,00 PLN. Spłata kredytu nastąpi w latach 2025 – 2028, czyli jak obecny Wójt Jerzy Żurek skończy 75 lat.

Spłata nastąpi w ratach płatnych w następujących terminach i wysokościach:
31.12.2025 6 486,00 PLN
31.03.2026 150 000,00 PLN
30.06.2026 150 000,00 PLN
30.09.2026 150 000,00 PLN
31.12.2026 150 000,00 PLN
31.03.2027 150 000,00 PLN
30.06.2027 150 000,00 PLN
30.09.2027 150 000,00 PLN
31.12.2027 195 485,00 PLN
31.03.2028 150 000,00 PLN
30.06.2028 150 000,00 PLN
30.09.2028 108 029,00 PLN

Rozstrzygnięcie przetargu nastąpi w najbliższych tygodniach.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

15 odpowiedzi na “Gmina weźmie kredyt dla przyszłych pokoleń”

 1. Rybiarz 2 pisze:

  Z jakiej opcji politycznej jest redaktor tego portalu ?

  3
  13
 2. Mieszkaniec pisze:

  Fantastycznie

  1
  3
  • wolny pisze:

   Wybraliście na wójta aferzystę i mamy najgorsze co mogło nas spotkać. Dziwne rzeczy dzieją się z budową oczyszczalni, myjnią samochodow, budową 200 metrów chodnika za ponad 1,2 miliona złotych. Im wcześniej przegonimy tego aferzyste to możemy jeszcze ocalić gminę od katastrofy. To powinni zrobić mieszkancy Hutek którzy dali mu wygrac wybory na wójta, a na drugi dzien po wyborach ruszyła budowa oczyszczalni. Tak podziekował wyborcom z Hutek i Rększowic za posade wójta.

   12
   1
  • Glonojad pisze:

   Z tym chodnikiem to na bank jest jakiś wałek bo burmistrz jednej z okolicznych gmin załatwił dotacje z unii na montaz 4 instalacji fotowoltaicznych (łącznie 700 paneli) za 1100000 zł!!!! A tu osrany chodnik 200m za 1,2 mln.

   3
   0
 3. Paweł Nowak pisze:

  Referendum Referendum Referendum Referendum

  38
  3
 4. punisher pisze:

  Jak to powiedziała faworyta Ludwika XV Madame de Pompadour :”Po nas choćby potop”.

  9
  0
 5. Obserwator pisze:

  cóż, żadnych pieniędzy nie potrafił zdobyć dla gminy. Jedyne co potrafił to negować osiągnięcia swojego poprzednika, wykłócać się o kwotę jaką ten zdobył dla ludzi. Najważniejsze było ( i jest!) tylko umniejszać zasługi poprzedniego wójta i kontrkandydata. Sam nie potrafił zrobić nic, a chce się czymś wykazać. To bierze kredyty. Poprzednik też pożyczał, to normalne. Ale nawet swojemu następcy zostawił planowane, zabezpieczone dochody umożliwiające spłacenie pożyczek. Ten zostawi tylko długi.

  10
  2
 6. punisher pisze:

  Szanowny Obserwatorze,
  Pan Jerzy Socha , przypominam aniołem też nie był.
  Kto podpisał oczyszczani papiery???
  Ten Pan prawdopodobnie wraz z Panią Magdaleną J.-W. odpowiada za obecny stan rzeczy. W tych programach tv On wraz z zastępczynią powinien także się tłumaczyć.

  9
  6
  • Obserwator pisze:

   Panie(Pani) punisher – poprzedni wójt wydał decyzję zgodnie z obowiązującym prawem w tym zakresie. Aktualny wójt wydał TAKĄ SAMĄ decyzję (przepisał z poprzedniej), bo również nie mógł wydać innej. Teraz jest winien wydania decyzji takiej, jakby wydał niezgodną z prawem też byłby winien. I być może tylko Sąd może te decyzje zmienić. Oby na korzyść mieszkańców i bez szalonych odszkodowań, bo te przecież też wypłacane są z pieniędzy mieszkańców.
   Najbardziej zastanawiające jest rozpoczęcie budowy dzień po wyborach… czyżby jakiś „układ”? Nie wiem tego oczywiście, ale może jakieś służby powinny to sprawdzić?

   10
   1
  • punisher pisze:

   Witam Szanowny Obserwatorze,
   No cóż, prawdopodobnie jak napisałeś, o zgodności wydanych decyzji zadecydują prawomocne wyroki sądu.
   W pełni się z Panem/ Panią zgadzam w kwestii dobra mieszkańców, oby prawomocne wyroki przede wszystkim ten aspekt uwzględniały.
   Natomiast cała ta sprawa z oczyszczalnią, prawdopodobnie zbyt transparentna nie była. Bo jak było tak dobrze, to dlaczego teraz jest tak źle? Tutaj kontrole stosownych organów państwa tak czy owak będą zasadne. Należy wyjaśnić od początku do końca kto jest winien tej sytuacji i w jakie ma w niej udziały. Nieubłaganym palcem sprawiedliwości wskazać winnego/winnych.
   Co do roszczeń odszkodowawczych, to jeszcze poczekajmy, jakieś pewnie będą, zależy tylko w jakiej kwocie. Niestety osobę/osoby odpowiedzialne za ewentualny błąd, roszczenia odszkodowawcze finansowe, personalnie nie dotkną( ale może inne już tak).
   Zapłacimy zapewne my mieszkańcy, ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, jak to mawiają.
   Niech to będzie dobra nauczka na przyszłość, Wójta oraz radnych – wybierać z większą rozwagą!

   8
   1
 7. grosz pisze:

  A gdzie radni ??

  8
  0
 8. wszystko fajnie pisze:

  Wszystko fajnie pięknie, tylko kto za to zapłaci może pani Szwyngiel czy jak jej tam bo jak będą mieli płacić za to mieszkańcy to będzie to najwyższy czas się wymeldować z tej gminy bo normalny obywatel za błędy ludzi o małym rozumie płacił nie będzie….

  4
  5
  • punisher pisze:

   Szanowny ps. wszystkofajnie,
   Kogo uważasz za ludzi o małym rozumie?
   Władze UG ówczesne i obecne czy mieszkańców Hutek???
   Wolny kraj, opuszczaj gminę, nikt Ci nie zabrania.
   A Panią, którą wymieniłeś, to twarzy, jej nazwiskiem sobie nie wycieraj!

   8
   0
 9. Z Hutek pisze:

  Wszystko fajnie czemu wywolujesz nazwisko mieszkańca co niby powinniśmy się zgodzić na smród i choroby bo kolesiostwo się poukladalo i kasę nabija chce co niby mieszkańcy narażają biedna gminę co to za gmina której wójt nie potrafi obronić? Czego boi się ta władza że będzie musiała coś zwracać że swojego portfela Przypilnujemy naszych spraw winni poniosą karę nie ważne jakiej rangi są urzędnicy. Sprawiedliwośc się obroni

  4
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).