Gmina umywa ręce ws. oczyszczalni w Hutkach. Mieszkańcy chcą referendum!

Wczoraj do Hutek przyjechała telewizja TVP INFO, by w programie „To jest temat” porozmawiać o budowie oczyszczalni ścieków rybnych w Hutkach. Będący od blisko pięciu lat Wójtem Jerzy Żurek, twierdzi, że przez ostatnie lata nic o tej inwestycji nie wiedział. A inwestycja według protestujących jest za kilkanaście milionów złotych (największa w gminie). Mimo iż jednym ze sponsorów imprez organizowanych przez gminie był inwestor oczyszczalni, to rzekomo włodarze gminy nic na temat budowy oczyszczalni ścieków rybnych nic nie wiedzieli.

Starostwo umywa ręce, gmina umywa ręce, a inwestycja rozpoczęła się 5 listopada 2018 roku – dzień po zeszłorocznych wyborach na Wójta.

Mieszkańcy stawiają sprawę wprost. Chcą referendum, by odwołać Jerzego Żurka z funkcji Wójta. Ale na to trzeba poczekać jeszcze pół roku. Na razie mają nadzieję, że do tego czasu inwestycja na dobre nie ruszy. Jak ruszy, będą starać się o odszkodowania od gminy i o odwołania Wójta.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

21 odpowiedzi na “Gmina umywa ręce ws. oczyszczalni w Hutkach. Mieszkańcy chcą referendum!”

 1. Wyborca pisze:

  Czy to nie Edek sprowadził Hurasa do Huras? Czy to nie Huras sponsorował imprezki Żurka? A wszystko za naszym przyzwoleniem!!!!!

  46
  1
 2. z Hutek pisze:

  Prawdopodobnie sprowadził Pana inwestora baluje z nim to fakt ale zgody mieszkańców nie ma na taka prywatę. Mieszkańcy razem stanęli murem będą bronić swoich praw a inwestor niech sobie weźmie Edka do siebie do gminy i tam sie z nim bawi. Dość dziadostwa kumoterstwa i korupcji dość sponsoringu kosztem zdrowia mieszkańców.

  41
  2
 3. Pomidorix pisze:

  Wójt miał największe poparcie w wyborach w miejscowościach tj. : Hutki, Ręszkowice , Łaziec. Teraz wielce Ci ludzie przejrzeli na oczy ? Chyba trochę za późno..

  29
  4
  • Rybiarz pisze:

   Zgadza się, stąd nie wiem dlaczego protesty.

   2
   17
  • Obywatel pisze:

   Pomidorix, dobrze piszesz że MIAŁ, tak, miał, bo razem z przewodniczącym otumanili ludzi.
   Ludzie którzy teraz przejrzeli na oczy i nie odpuszczą im obu, a na zmiany nigdy nie jest za późno.

   18
   3
 4. Rybiarz pisze:

  Przykre że sami na niego głosowali a teraz stawiają się okoniem. Ja jestem zadowolony z Pana Edwarda oraz Wójta Jerzego. Dzięki oczyszczalni będą nowe miejsca pracy chyba że nadal chcecie być pokoleniem 500+.

  7
  32
  • Mieszkanka pisze:

   Co ma wspólnego budowa oczyszczalni z programem rządowym??? Puknij się „rybiarz” w głowę! A 500+ się należy dzieciom jak psu buda i nie ma tu znaczenia czy rodzice pracują, czy nie!
   A tak a propos ludzie w wyborach chyba pomylili Jurków☺ Z całego serca kibicuję tym, co są za referendum. Może w końcu ludziom oczy się otwierają na cały ten bajzel i dziadostwo w gminie!

   24
   6
  • Rybiarz pisze:

   Widać twoje roszczeniowe podejście, my uczciwie pracujący musimy pracować na takich jak ty !! Czy sie stoi czy sie leży 500+ sie należy.

   4
   19
  • Obywatel pisze:

   Mieszkanka, Rybiarzowi się nie odpisuje tylko go ignoruje.

   19
   1
  • Kandahar pisze:

   Mieszkanka, 500 plus to kłamstwo wyborcze PIS. Każdy z tych klamcow, Szydlo i jej podobni mówili o 500 zł na każde dziecko i co???? Nagrania są z ich obietnic a wprowadzili gówno nic nie warte. Skandal! Bogaci co stać ich na więcej niż jedno biorą a normalni ludzie co mają rodzinę 2 plus 2 i zarabiają łącznie we dwójkę 3300 już nie dostaną na 1, bo trzeba na główkę mieć poniżej 800 zl. Skandal.

   6
   1
 5. Obserwator pisze:

  to co z niego za wójt!!! jesli nie wie nic o największej w gminie inwestycji?!?!

  26
  2
  • Obywatel pisze:

   Wiedział, tylko miał przykazane, siedź cicho, udawaj że nic nie wiesz (tak jak i paru innych urzędników w gminie), wygrałeś wybory to korzystaj z tego bo następnych już nie wygrasz, choć teoretycznie możesz startować.
   Obaj z przewodniczącym chcieli ukręcić ostatni biznes, a później w nogi, albo co gorsza, jest tylko trybikiem w machinie zmontowanej przez przewodniczącego, bo ten to „kręci lody” w Hutkach od lat, także za czasów Sochy to robił, ma chłop talent trzeba przyznać, ale teraz przesadził zaślepiony butą.
   Hutki nie będą jego ani jego popleczników, nie dotrwa do końca kadencji, bo albo go wywiozą, alb sam ucieknie.
   Może mu walnąć ciśnienie, wątroba, albo trzustka, mogą tego nie wytrzymać, no to złożymy się na wieniec, 100 zł dam (taki czarny humor).

   20
   2
 6. Mieszkanka pisze:

  Widzę”Rybiarz”, że masz z tym poważny problem. Pewnie nie masz dzieci ani wnuków, albo że nie korzystają z pomocy państwa. Albo po prostu nie w tych czasach się urodziłeś i już nie dane ci było skorzystać. Jeśli tak to rozumiem, skąd tyle jadu u ciebie. A wsparcie należy się wszystkim dzieciom rodzin, które spełniają określone kryterium. I nie ma tu znaczenia, czy rodzice pracują, czy nie. Jak pracują, to tym lepiej, bo lżej się żyje, a dzieciom można zapewnić lepszy start w przyszłość. Tak to już jest. Nie pomagało państwo-było źle, pomaga-jest jeszcze gorzej. I zawsze ktoś komuś będzie czegoś zazdrościł.
  Rozumiem, że według ciebie bardziej te pieniądze by się należały tym pijakom spod sklepu, bo oni są chorzy i nieporadni życiowo. No cóż, taka jest ludzka mentalność.

  11
  3
 7. z Hutek pisze:

  Dobiegła mnie dzisiaj wiadomość a może plotka ze żona p.o Dyrektora Tomka chce zostać soltysem i po co aby przytakiwac …a kiedy będzie konkurs na Dyrektora GCKR w Konopiskach bo P Lisek to już chyba nie wróci

  4
  2
  • Obywatel pisze:

   No pewnie że po to jest wystawiona (jeśli to prawda), ma klaskać i przytakiwać przewodniczącemu.
   Pora się zebrać i wybrać kogoś mądrzejszego i kto nie będzie „dywanikiem”, inaczej rzeczywiście trzeba będzie zmienić nazwę wsi na „…owo”.
   Pani Lisek nie wróci, nie po to ją Żurek przyjął, jakoś próbuje się łasić do PIS, chociaż tak.

   2
   0
 8. Gosc pisze:

  Ups jakie trzeba mieć kwalifikacje

  3
  0
 9. Konopiska pisze:

  Widac że rybiasz ma za grzany stołek w gminie z stąd jego opinie .. i nie ma co robić tylko śledzi co kto napisze i krytykuje zawsze wszystko mu pasuje i odpowiada weź się w końcu za robotę chłopie daj się wypowiadać innym

  10
  0
 10. Gość pisze:

  Rybiarz to zwykły głupek i hejter popiera rybirnie bo ma obiecane 11.50 teraz ma 10 i musi pić śląskie A jak dostanie ta podwyżkę to będzie Pan i kupi sobie żywca nareszcie

  4
  1
 11. Mieszkaniec pisze:

  Było by dobrze żeby nie było tego inwestora w hutkach firma jest nie uczciwa nic nie daje dla regionu tylko szkodzi raczej tylko wiem ze ciężko zatrzymać na tym poziomie

  4
  0
  • Obywatel pisze:

   Mieszkaniec, ciężko to jest żyć jak jest zatwardzenie albo w druga stronę (taki żart adekwatny do śmierdzącego tematu).
   Liczy się determinacja, zaangażowanie ludzi, wola działania – tego nam nie brakuje, więc proszę o wspieranie tych którzy to robią, społecznie, bez planów robienia kariery jak to niektórzy snują zazdrosne myśli, dla dobra wszystkich mieszkańców, z całych Hutek i nie tylko.

   8
   2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).