Gmina podpisała umowę na transport o wartości 4,1 mln zł ze spółką z kapitałem zakładowym 5000 zł!

Po cichu, bez zbędnych informacji, gmina rozstrzygnęła przetarg na świadczenie usługi przewozowych w gminnej komunikacji publicznego transportu zbiorowego dla Gminy Konopiska. Do przetargu zgłosiły się dwie firmy: GTVBUS Polska Sp. z o.o. z kapitałem zakładowym 5000 zł (!!!!!) oraz Zajazd Sp. z o.o. z kapitałem zakładowym 50 000 zł.

Przedmiotem przetargu było świadczenie usług transportowych na terenie gminy w ilości ok. 1.000.126 wozokilometrów. Na następujących trasach:
a) Nr 101 trasa: Konopiska – Kopalnia – Aleksandria – 370.138 wozokilometrów,
b) Nr 102 trasa: Konopiska – Leśniaki – Jamki – 207.826 wozokilometrów,
c) Nr 103 trasa: Konopiska – Wygoda – Rększowice – Hutki – Jamki – Leśniaki – Konopiska – 132.728 wozokilometrów
d) Nr 104 trasa: Konopiska – Wygoda – Rększowice – Hutki – 242.729 wozokilometrów,
e) Nr 105 trasa: Konopiska – Walaszczyki – 35.251 wozokilometrów,
f) Nr 106 trasa: Aleksandria – Aleksandria – 11.454 wozokilometrów.

Biorąc pod uwagę, że do tej pory GTV BUS wyjeżdżał ok. 60 000 wozokilometrów miesięcznie, umowa wystarczy na 17 miesięcy.

W przetargu obie firmy zaoferowały odpowiednio: GTV – 4 104 000 zł, Zajazd – 7 020 884,52 zł. Przetarg wygrała oczywiście firma GTVBUS i to ona od tego roku ponownie świadczy usługi na rzecz gminy.

Kwota ta od 2021 roku będzie zwiększona o przychody z biletów. Obecnie za bilety do końca roku jest pobierana opłata na rzecz gminy w wysokości 2 zł na terenie gminy Konopiska. Gmina w przetargu nie narzuciła GTV żadnej ustalonej ceny przejazdów do i z Częstochowy. Umowa ta musi być wykonana do 31 grudnia 2022 roku. Ale patrząc na liczbę przejeżdżanych kilometrów w skali miesiąca, najprawdopodobniej zakończy się w połowie przyszłego roku.

Wójtowi Jerzemu Żurkowi za podpisanie takiej umowy należy się rózga.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

14 odpowiedzi na “Gmina podpisała umowę na transport o wartości 4,1 mln zł ze spółką z kapitałem zakładowym 5000 zł!”

 1. Mieszkaniec pisze:

  Prawdziwy ekonomista z tego redaktorka 😆 skąd on takie mądrości bierze 😆😆😆😆

  12
  4
  • On pisze:

   Redaktor ma rqcje przeczytaj na BIP Konopiska Warunki przetargu. Przewoźnik po roku czasu może podnieść stawki za wykonywanie usługi przewozowej.

   Płacimy za to A wy dalej Glosujecie na Wójta Żureka i popieracie go i całe to GTV. Kto rozliczy GTV i Wójta za nie realizowaniu umowy przetargowej od 01.01.2020 r.

   Gdzie jest RIO i Prokuratura.
   Czas chyba skończyć z tym w naszej gminie.
   Gdzie są komitety które chcą organizować referendum

   5
   1
 2. Paweł Nowak pisze:

  Tylko REFERENDUM!!!

  29
  2
 3. MieszkaniecKopalni pisze:

  Zobaczcie to warte uwagi.
  Przedmiotem przetargu było świadczenie usług transportowych na terenie gminy od 01.01.2020 na rożnych trasach.
  Jedna z tras: Nr 105 trasa: Konopiska – Walaszczyki – 35.251 wozokilometrów za które gmina Konopiska z naszym Wójtem Żurkiem płacą. Do dnia 07.02.2020 nie została uruchomiona trasa nr 105 na Walaszczyki, a pewnie przelew robiony.
  REFERENDUM i jeszcze RAZ REFERENDUM

  27
  2
 4. AleksandraW pisze:

  Czy ktoś z naszych radnych, sołtysów, a także czy Wójt Gminy Konopiska kontroluje przewoźnika GTV, pod względem realizacji kursów płatnych. Nie raz zdarzają się sytuacje, iż dany kurs jest nie realizowany. Czy wtedy gmina płaci za nie zrealizowany kurs czy faktura jest pomniejszana o karę finansową lub pomniejszana o mniejszą liczbę kilometrów.
  Panie Redaktorze prosimy o artykuł na ww temat z Wójtem jak sprawuje kontrolę nad przewoźnikiem….

  25
  1
 5. Sławomirrrr pisze:

  Fajnie fajnie…..
  Wczoraj pisał mieszkaniec kopalni o nie realizowaniu umowy przetargowej w 100 % przez przewoźnika GTV.
  Dzisiaj na Facebook około godziny 13.00 na profilu Komunikacja Lokalna GTV BUS pojawia się post informacyjny iz w dniu 12.02.2020r. Będzie funkcjonowała nowa linia nr 105.

  Gdzie jest prokuratura !!!!!

  Czy ktoś to w ogóle kontroluje pod względem realizacji i pod względem finansowym. Gmina przez tego przewoźnika i wójta będzie najbardziej zadłużoną w Województwie Śląskim jak nie w całej Polsce.

  Panie Redaktorze popieram komentarz Pani AleksandraW.

  14
  1
 6. Pasażerka pisze:

  Proponuję, żeby Gmina zajęła się tym w jakich warunkach nas wożą. Bardzo często o 15:20 puszczają busa i wyliczają kto ma jechać. To jest komunikacja? Żebym dwa dni pod rząd nie mogła jechać, bo kierowca mi nie pozwala? A potem jechać następnym gdzie jest tyle ludzi, że nawet nie ma gdzie stać. SKANDAL. Wstyd dla Gminy bo ta firma ją reprezentuje!

  17
  1
 7. PasazerGTV pisze:

  Mowili na spotkaniach w solectwach i w Gminie ze beda nas wozic nowymi autobusami.
  A tu co? Firma oferuje nam jedynie nowy kolor na starym taborze.
  Nie wazne o ktorej pojedziesz godzinie trzeba byc cieplo ubranym. Ogrzewania w autobusach nie dzialaja, jak sie zwroci kierowcy uwage to kierowca mowi iz takie maja autobusy i nie w kazdym dziala ogrzewanie. Zimno nawet niektorzy kierowcy jezdza w czapach i rekawiczkach. Co ta firma oferuj? To ma byc reklama naszej gminy. Mamy 21 wiek, to nawet w PKS bylo ogrzewanie.

  20
  0
  • Pasażerka pisze:

   Do tego znowu zmieniają rozkład już 4 raz odkąd jeżdżą. Odnośnie autobusów to najlepiej jak na Przystajń jeżdżą nowe, a na Aleksandrię ponad 20 letnie lumpy. No przepraszam jednego nowego puścili, na pocieszenie. Ciekawe jak długo pojeździ. Z resztą po co puszczać nowe i duże autobusy jak można wszystkich do starego ciasnego busa poupychać. Ale GTV nie jest firmą busiarską ani kogucik zapamiętajcie to sobie :P

   16
   0
 8. Arek pisze:

  Zastanawia mnie duży autobus, który często widzę na linii 102/104. Jedzie kilka osób, podczas gdy faktycznie na linii 101 wielokrotnie był BUS na kursie o godzinie 15:20. Czy tam ktokolwiek myśli? Na jednej linii kursującej do Częstochowy wypuszczać BUSa- śmiech na sali :)

  15
  0
  • Wlodek pisze:

   Czy ktokowiek mysli ?
   Wystarczy ze pojedzie sie do biura w Blachowni hahaha dno i zenada zero merytorycznych odpowiedzi. Gosciu zamyka biuro i idzie palic fajke z tylu budynku kit tam z pasazerami ktorzy chca uzyskac informacji na temat komunikacji. To biuro czesciej zamkniete niz otwarte. W Czestochowie na PKP dziadki z wasami samce alfa hahah.
   Czy na blachowni czy w czestochowie traktuja Cie jak po co wogole Pan tu przyszedł.

   8
   0
 9. obywatel pisze:

  Przecież gmina KONOPISKA jest bardzo bogata, stać Was na taką stawkę ,polaki robaki zawsze wybierali obcego niż swojego wspierać jakim był jeszcze PKS który obsługiwał ten rejon.Jak PKS chciał więcej to wójtowie narzekali że nigdy nie dopłacali i nie będą dopłacać bo nie mają a teraz nagle pieniądze się znajdują bo lepiej obcego niż swojego !!!!Z tego wychodzi że doszła Wam kolejna linia i kolejna przesiadka w Aleksandrii

  9
  0
  • Mieszkaniec pisze:

   Doszla kolejna linia i kolejna przesiadka. Masakra trasa z Czestochowy do Aleksandrii 26 km a 3 przesiadki beda.
   Kto na takie rzeczy pozwala. Referendum i jeszcze raz referendum i zrobic porzadek z tym druciarzem i firma kogucik.
   Mialy byc nowe autobusy gdzie one sa ja sie pytam ?
   Nowy to jest Ale lakier na nich a takto stare lumpy i nic wiecej.
   Niemiec plakal jak sprzedawał, zalowal ze sprzedaje ale kupil nowke więc starocia sie pozbyw. hihihi

   11
   0
 10. On pisze:

  Redaktor ma rqcje przeczytaj na BIP Konopiska Warunki przetargu. Przewoźnik po roku czasu może podnieść stawki za wykonywanie usługi przewozowej.

  Płacimy za to A wy dalej Glosujecie na Wójta Żureka i popieracie go i całe to GTV. Kto rozliczy GTV i Wójta za nie realizowaniu umowy przetargowej od 01.01.2020 r.

  Gdzie jest RIO i Prokuratura.
  Czas chyba skończyć z tym w naszej gminie.
  Gdzie są komitety które chcą organizować referendum

  6
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).