Gmina organizuje konkurs pt. „Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Stanisława Moniuszki”

Gmina Konopiska organizuje konkurs pt. „Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Stanisława Moniuszki” przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Konopiska.

regulamin konkursu:

1. Celem Konkursu Wiedzy o Życiu i Twórczości Stanisława Moniuszki jest pogłębianie wiedzy o życiu i działalności kompozytora oraz popularyzowanie dorobku kompozytorskiego Moniuszki wśród młodzieży szkolnej. Konkurs organizowany jest w związku z obchodami Roku Stanisława Moniuszki, ogłoszonego z okazji 200-lecia urodzin kompozytora.

2. Organizatorem Konkursu jest Gmina Konopiska. Patronat nad Konkursem objął Wójt Gminy Konopiska Jerzy Żurek. Współorganizatorami Konkursu są: Gminne Centrum Kultury i Rekreacji w Konopiskach oraz Zespół Szkół Muzycznych im. Marcina Józefa Żebrowskiego w Częstochowie.

3. W Konkursie mogą brać udział uczniowie szkół podstawowych z terenu Gminy Konopiska. Konkurs ma charakter drużynowy, każda szkoła może być reprezentowana przez jedną lub dwie drużyny. Każda drużyna może liczyć nie więcej niż trzy osoby.

II

1. Szkoła może zorganizować wewnątrzszkolne eliminacje do Konkursu. Czas oraz formułę eliminacji określa szkoła.

2. Finał Konkursu ma formę otwartą (z udziałem publiczności) i przebiega w trzech etapach:

a) w I etapie wszystkie drużyny udzielają pisemnie odpowiedzi na takie same pytania oraz rozpoznają fragment trzech utworów muzycznych. Do drugiego etapu przechodzą drużyny, które uzyskały najwyższą punktację, jednak nie mniej niż 50% możliwych do zdobycia punktów.

b) w II etapie drużyny odpowiadają na wylosowane pytania. Drużyna zespołowo przygotowuje odpowiedź­ na pytanie, odpowiedzi udziela ustnie reprezentant drużyny. Pytania mogą być ilustrowane przykładem muzycznym.

c) w III etapie drużyny rozpoznają fragmenty utworów muzycznych i odpowiadają na związane z nimi pytania. Fragmenty prezentowane są wszystkim drużynom jednocześnie, odpowiedzi są zapisywane na kartkach.

3. Odpowiedzi oceniało będzie trzyosobowe jury złożone z muzyków – pedagogów, pracowników Zespołu Szkół Muzycznych im. Marcina Józefa Żebrowskiego w Częstochowie. O kolejności miejsc decydowała będzie suma zdobytych punktów. Decyzje jury i podział nagród są niepodważalne.

III

1. Finał konkursu odbędzie się w czerwcu 2019 r. Zgłoszenia drużyn, zawierające imiona i nazwiska uczestników, imię i nazwisko nauczyciela przygotowującego drużynę oraz nazwę szkoły należy nadesłać do dnia 17 maja 2019 r. do Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji w Konopiskach, ul. Sportowa 60 na adres mailowy gckir@konopiska.pl

2. Rozdanie nagród będzie miało miejsce podczas Koncertu z okazji 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki, który odbędzie się w kościele pw.św. Walentego w Konopiskach.

3. Do niniejszego regulaminu dołączony jest załącznik nr 1, zawierający informacje o obowiązującej uczestników bibliografii oraz tytuły utworów, których fragmenty będą prezentowane podczas Konkursu.

4. Osoba podająca swoje dane osobowe celem uczestnictwa w Konkursie, zgodnie z art. 6 ust.1 lit.a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – RODO /Dz.Urz. UE L 119, s.1/, wyraża wyraźną i dobrowolną zgodę (art.7) na przetwarzanie swoich danych osobowych w niej zawartych, przez Gminę Konopiska z siedzibą 42-274 Konopiska, ul. Lipowa 5 (Administrator danych), na potrzeby uczestnictwa w Konkursie. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do uczestnictwa w Konkursie. Konsekwencją ich niepodania będzie brak możliwości udziału w Konkursie. Klauzula informacyjna Administratora zgodna z art.13 ust.1 i 2 RODO dostępna jest na stronie konopiska.pl oraz w siedzibie Organizatora.Kategorie:

27 odpowiedzi na “Gmina organizuje konkurs pt. „Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Stanisława Moniuszki””

 1. Fred Flinston pisze:

  Może lepie zrobic konkurs o przekrętach w gminie. Chętni napewno sie znajda! A do JURY zaprosić Żurka i Bałdyge oni najlepiej znają odpowiedzi 😂

  21
  2
 2. Rybiarz pisze:

  Ja jestem chętny. Codziennie słucham muzyki klasycznej na toalecie w rybiarnii

  7
  2
 3. Obserwator centrum pisze:

  Jak bym zrobił konkurs wiedzy na temat: „Kto posprząta śmieci z centrum”

  11
  0
  • Obsztyfikiewicz pisze:

   Idąc tym tropem przydałby się konkurs wiedzy o przekrętach, oszustwach i machlojkach Sochy :)

   7
   8
 4. młody pisze:

  Kiedy pozbędziemy się tych dwóch , Żurka i Bałdygi w gminie? Referendum natychmiast!

  13
  1
 5. Strażak pisze:

  Obsztyfikiewicz, podaj przykłady. Trzeba to pewnie zgłosić, I wszystkie możliwe kontrole również te zlecone przez żurka, jeśli to takie „przekręty”. Czekamy na twoje „fakty”.

  10
  1
  • Obsztyfikiewicz pisze:

   Przykładów chcesz. ? Mieszkasz w gminie i nic nie wiesz.? Gdybyś patrzył obiektywnie na całokształt co zrobił
   Tamten i obecny wójt i wiedział kto jakie przekrety robil to Żurek jest aniołkiem… Dlaczego Socha chce teraz za granice uciec, unikając wymiaru sprawiedliwości.? Bez powodu nikt nie ucieka… Strażak fala goryczy wobec obecnego wójta jest nie przez to co robi tylko dla tego że zajął stołek tamtemu

   5
   7
 6. z Hutek pisze:

  W dniu 29 września 2018 r, w remizie OSP Wąsosz – Łaziec odbyły się „Warsztaty ze znajomości lokalnych tradycji”, będące jednocześnie podsumowaniem projektu „Inicjatywy Lokalne 2018 r.”. Wydarzenie zorganizowało Gminne Centrum Kultury i Rekreacji w Konopiskach we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną.

  Na sobotnie spotkanie przybyli: Wójt Gminy Konopiska Jerzy Żurek, Przewodniczący Rady Gminy Edward Bałdyga, sekretarz Barbara Ankowska – Lis, sołtysi, członkinie gminnych kół gosp…
  Fajne te warsztaty były ciekawe kto za nie i ile zapłacił. Już wiemy, że wygrała tradycja „Lokalna popijawa przedwyborcza!
  Panie wójcie trzeba mieć tupet.

  14
  1
  • z Hutek pisze:

   Krótko z którego budżetu sfinansiwano imprezkę Pani Lisek GOSIR biblioteki czy może innego? Za co pili uprzywulejowani w tej gminie

   2
   0
 7. z Hutek pisze:

  Jak to Socha za granicę? Natychmiast złapać zakuć i niech zapłaci za swoje.

  7
  6
  • Obsztyfikiewicz pisze:

   z Hutek, zobaczysz ze zaraz sie znajdą adwokaci jego, i beda go oczyszczać z zarzutów a oczerniać Żurka… tylko niech wyjdą ze zmiany od Hurasa :P

   4
   5
  • Hutka pisze:

   Wójt i przewodniczący powinni opuscic urząd i podac się do dymisji za oszukiwanie mieszkańców Hutek! Wstyd za takich ludzi! Sieja tylko jadem i kłamstwami. Odpowiednie służby zajmą się tym!

   15
   0
 8. Obsztyfikiewicz pisze:

  Hutka, ale przecież ci co oszukali już nie są u władzy? Teraz czeka ich tylko wymiar sprawiedliwości, więc o co chodzi?

  0
  5
  • Nowy pisze:

   Obsztyfikant,nie zapominaj, że wymiar sprawiedliwości to czeka na obecnego za przekręt stulecia : 1,2 miliona złotych za około 200 m chodnika w centrum Konopisk! Będzie się działo.

   13
   1
 9. Hutecka pisze:

  Obecnemu to gacie spadają na wieść o referendum. Pogonić i wybrać młodych, którym jeszcze chce się coś dla mieszkanców zrobic.

  15
  1
 10. z Hutek pisze:

  Panie wojcie co PAN zatrudniasz do wybielania tych paprokow dziennikarzy wpowiecie.pl oni już z jednego powiatu kłobucki ego wyciągi kasę i wyleciEli na zbity pysk w Pankach dużo się o nich mówi a w sądzie szykuje postępowanie. Panie Wojcie warto takie kanalie opłacać

  8
  0
 11. Strażak pisze:

  Obsztyfikiewicz, a faktów dalej zero. Dalej tylko nadajesz na Sochę ale faktów? ni ma. Czyżbyś się nazywał Żurek? Konkret! Jakie „przekręty” zrobił? Nie wiem czy wyjeżdża za granicę czy nie, ale nawet gdyby jechał, to nie przekręt.

  10
  1
 12. Obserwator centrum pisze:

  Bycie wójtem nie jest takie łatwe.
  Zwłaszcza jeżeli na to stanowisko weszła by osoba po władzy, która narobiła długów, niejasności w papierach. Wyprostować całą sytuację gminy to minimum pierwszy rok kadencji. Można robić dużo, ale o podstawowych rzeczach należy też pamiętać takich jak dbanie o ład i porządek gminy, terenów, boisk.
  Sam urząd w moim odczuciu wygląda jak kurnik.
  Tereny chociażby przy samej gminie wyglądają tak jak plac budowy pomieszany w małym stopniu.
  Za gminą kruszywo z dróg, które mogło by być użyte w jednym miejscu, leży. Trawy wokół wyglądają jak na wsi w polu.
  Zero pielęgnacji zieleni, do tego gdzie kroku ze zwierzęciem nie zrobisz to trzeba uważać, żeby psiak w szkło nie wszedł.
  Zacznijmy od podstaw.
  Łyżeczką, nie od razu chochlą.
  Pewnego dnia znowu przyjedzie telewizja, ale z innym reportażem. Mogę to obiecać Wójtowi, który przez dwie kadencję doprowadził to mini wysypiska śmieci w centrum nadzorowanego przez żuli i meneli.

  10
  0
  • z Hutek pisze:

   Obserwator właśnie pierwszy rok a co z kolejnymi po co taki wojt który 5 lat prawie i nic nie moze

   11
   0
  • frytka pisze:

   Dlaczego bycie wójtem nie jest łatwe? Dlaczego aż rok na wyprostowanie, był już zastępcą, zna specyfikę urzędu, ma armię pracowników, wystarczy chcieć. Jak ktoś wspominał że trzeba postawić na młodych i wykształconych, na młodych tak ale wykształciuchów niekoniecznie, wybraliście wykształconego i co? Barachło. Trzeba wybrać gospodarza
   z wizją i dobrymi pomysłami a nie zarządcę, lekkoducha rzucającego kasę na lewo i prawo. Konieczne referendum, bo inaczej nie będzie z czym zaczynać następnej kadencji.

   14
   0
 13. Uważny pisze:

  Wójt aby zapewnić płynność finansowa gminy wziął kredyt w banku w Poczesnej na 2 miliony złotych w tej kadencji! Ale w czasie kampanii wyborczej kase wojt wydawal bez zadnego ograniczenia, aby tylko wygrac wybory. Rozpierdziucha na całego, dziada baby brak a wszystko to ponoć wina Tuska ( czytaj poprzedniego wojta). Ten wójt nie ma pojęcia o zarządzaniu gmina i jej finansach! Komu daliśmy władzę- osobie dążącej do zniszczenia gminy! Referendum choćby dzisiaj to już za późno, gmina dużo straciła! Zacznijmy ratować gminę!

  12
  1
 14. Mieszkanka pisze:

  Źle dzieje się w gminie! A co robią nasi wybrańcy radni Janik, Dyner , Cichoń, Szczerbak, Parandyk! To oni tego wójta w wyborach promowali i wszystko robili aby wygrał! Nie można zapomnieć o Bernardzie z Radomia i ubeku zbierającym kasę z podatków!

  13
  0
  • vvv pisze:

   a co z innymi radnymi, emerytowanymi nauczycielkami uconymi i pozostałymi??????? do wymiany natychmiast!!!!!!!!

   14
   1
  • punisher pisze:

   No jak co robią nasi radni – robią sobie na rękę 😀. A tak na poważnie to należy zwrócić uwagę na powiązania radnych z osobami zatrudnionymi w gminnych jednostkach organizacyjnych – żony, mężowie, córki, synowie itd. Większość z nich jest uzależniona od urzędu gminy jak narkoman od narkotyków, więc nawet palcem nie kiwną. Poza tym widać bardzo wyraźnie,że prochu to oni nie wymyślą, fajerwerków żadnych nie będzie. No i jeszcze jedną ważną rzecz robią, inkasują co miesiąc diety.

   1
   0
  • punisher pisze:

   Analiza powyższego wpisu rzuca snop światła na decyzję, postawę oraz „bezradność” niektórych radnych, muszą być karni, lojalni i zdyscyplinowani, w przeciwnym razie ktoś może pokazać skąd im nogi wyrastają, a dokładniej członkom rodzin zatrudnionych w gminnych jednostkach organizacyjnych.

   1
   0
 15. vvv pisze:

  Mleko się rozlało, kto wybierał tych radnych? Sami się nie wybrali. 2/3 radych uzależnionych, co miesiąc ponad 8 tys nas kosztują a efektów zero. Jacy wyborcy tacy radni, co chcieli to mają.

  3
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).