Gmina Konopiska kolejny raz przegrała ze mną w Sądzie!

Nie wiem, ile jeszcze pieniędzy musi wydać na rozprawy sądowe Wójt Jerzy Żurek, by zrozumieć, że nie ma racji. Wczoraj przed Sądem Okręgowym w Częstochowie odbyła się rozprawa sądowa z powództwa Gminy Konopiska przeciwko mojej osobie. Gmina pozwała mnie, że rzekomo nie opublikowałem sprostowania, które zostało opublikowane 8 lutego.

Kompromitujący jest fakt, że nawet podczas rozprawy, radca prawna gminy – Wiesława Rodak twierdziła, że to „sprostowanie” zostało przeze mnie ukryte. Gmina żądała ode mnie publikacji sprostowania i zwrotu kosztów sądowych. Niestety, gmina kolejny raz bardzo mocno przeliczyła się. Po merytorycznym wysłuchaniu stron, Sąd oddalił powództwo i obarczył gminę kosztami sądowymi w wysokości 737 zł.

Nie dość, że gmina zapłaciła 600 zł za pozew, to jeszcze będzie musiała mi zwrócić koszty adwokackie w w/w wysokości.

Poprzednia przegrana przez gminę rozprawa z moją osobą kosztowała gminę ponad 3000 zł. Przegrana Żurka ze mną w Sądzie Okręgowym w Częstochowie z tzw. prywatki, kosztowała Żurka 1230 zł (plus opłata za pozew i koszty adwokackie – radca był z gminy). Teraz gmina zapłaci dodatkowo co najmniej 1337 zł.

Wyrok jest nieprawomocny. Liczę na to, że gmina złoży odwołanie. A to kolejne kilkaset złotych kosztów administracyjnych i ok. 1000 zł kosztów adwokackich, które może ponieść gmina w tej sprawie.

Panie Żurek, czy warto jest ze mną chodzić po sądach? Nie lepiej zrezygnować z funkcji Wójta i odcinać kupony na emeryturze?

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

13 odpowiedzi na “Gmina Konopiska kolejny raz przegrała ze mną w Sądzie!”

 1. Hutki pisze:

  Referendum Referendum

  43
  7
 2. M.P{•.•} pisze:

  Dobrze mu tak kłamca lampy miały być założone i obiecane a tu dowiedziałam się że nie będzie lampy miały być trzy zgodził się tylko na jedną tam gdzie nie potrzeba za pewnie znajomości co kasa nie robi

  16
  1
 3. Pytanie pisze:

  Co z odpadami w maju?

  18
  2
  • Górniak Stanisław pisze:

   Z tym pytaniem do państwa Radnych i Przewodniczącego. Należałoby uściślić: co z opłatami za II i III kwartał, oraz
   jak wygląda bilans opłat za I kwartał. Szanowni mieszkańcy 11 kwietnia szczegółowo opisałem na jakiej podstawie uchwalono podwyżkę opłat za śmieci. 02 kwietnia rozstrzygnięto przetarg na odbiór odpadów w Gminie Konopiska.
   Z porównania kwot za I kwartał i kwoty powyższego przetargu różnica wynosi ponad 41%. O tyle powinna być obniżona opłata za śmieci. Panie Wójcie ile wynosi nadwyżka w opłatach za kwiecień, przecież z założenia system powinien się bilansować. Już połowa maja, następnego miesiąca w którym powinny być obniżone opłaty za śmieci.
   Zamiast zająć się sprawami mieszkańców Pan zajmuje się duperelami marnotrawiąc nasze podatki. A pro po podatków opłaty za śmieci to nie podatek, który może Pan przeznaczyć na jakieś swoje mrzonki. Ustawodawca zakazał jednocześnie wykorzystywania tych środków na inne cele, niezwiązane z pokrywaniem kosztów funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami komunalnymi.

   26
   2
 4. Obsztyfikiewicz pisze:

  Ale mimo wszystko sprostowania nie było lub było ukryte…. czego kolwiek mogło dotyczyć to sprostowanie

  4
  15
 5. Redaktor Moderuje pisze:

  Niech redaktor napisze ile podobno płacą mu inne gminy za przychylne artykuły ?

  14
  17
 6. Paweł Nowak pisze:

  Czy Żuras zwróci te pieniądze z własnej kieszeni? NIECH ZWRACA !!!!

  42
  6
 7. Izak pisze:

  Jestem za referendum

  41
  5
 8. Konopiska pisze:

  Pieniądze w błoto umią wydać ale na to co oczekują ludzkie to nie ile podań się pisało i co baran zrobił odrzucił

  22
  3
 9. Z Hutek pisze:

  Hutki docenia niegospodarnosc wójta podwójnie a i rozlicza Panią radce za jej rzetelność i wiedzę Referendum to już mało dorzucimy coś od Hutech gratis. Obrazone niedojrzale dzieci kaprysy niedowartosciowanie brak słów mali ludzie marnotrawia środki publiczne.

  19
  1
 10. Obywatel pisze:

  No co się Pan dziwisz, że p. Wiesława Rodak tak radzi ?
  Kto jej płaci tego broni, od lat zasiedziała się jako radczyni, a to w 2007 w Starostwie Powiatowym, a to w 2011 w Gminie Poczesna, teraz w Konopiskach.
  Pytanie jest inne, kto ją polecił Żurkowi, może wieloletni Radni powiatowi, jeden to już 6 kadencji obleciał, a to z listy SLD, a to Samorządni, taki fachowiec, a co.

  23
  1
 11. grosz pisze:

  Wójt winien płacić z własnej kieszeni koszty sądowe.

  16
  1
 12. Z Hutek pisze:

  A dzisiaj szukałem oświadczenia majatkowego Pani Lisek na rozpoczęcie kadencji i o dziwo jeszcze w BIP UG Konopiska nie opublikowano słyszałem że Pani wice jest z Rudnik Wielkiego czyli z miejscowości naszego inwestora? Ciekawe czy się znają? A z drugiej strony jest stare oświadczenie z Gminy Kamienica Polska kiedy jeszcze była dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury…. Ze tez Kamienica pozbył się tak dobrego fachowca

  18
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).