Gmina chce wybudować blok niedaleko sortowni śmieci

Gmina Konopiska w strefie przemysłowej chce wybudować budynek mieszkalny wielorodzinny, który będzie znajdować się przy ulicy Przemysłowej 16B w Konopiskach. To bardzo nie podoba się lokalnym przedsiębiorcom, ale również Częstochowie.

Strefa przemysłowa służy do przemysłu, a nie do mieszkania. Zresztą, kto chciałby mieszkać niedaleko sortowni śmieci?

Wójt Jerzy Żurek nic sobie z tego nie robi i ogłosił przetarg w tej sprawie. Budynek ma zostać wybudowany dzięki kredytowi, a według przetargu, jego budowa zakończy się 31 marca 2022 roku.

Ciekawe, kto i dlaczego zadecydował o wybudowaniu bloku mieszkalnego blisko sortowni śmieci? Jaki jest w tym interes?

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

10 odpowiedzi na “Gmina chce wybudować blok niedaleko sortowni śmieci”

 1. Zart pisze:

  Kto mu je kupi wystarczy latem przejechać koło smieciowiska smród że nos urywa.

  10
  1
  • Glonojad pisze:

   To ma być dla tych żyli co to w białym domu siedzieli a biały dom do rozbiórki. Chwała Bogu.

   17
   2
 2. Dajana pisze:

  A o oczyszczalni ścieków zapomniał?
  Czy zatęsknił za protestami potencjalnych mieszkańców w/w bloku? Może będzie uzdrowisko z aromaterapią, bo zapachów nie braknie.
  Brawo wójt, wspaniałe perspektywy rozwoju gminy.

  10
  5
  • Paweł pisze:

   Glonojad:
   Na jakich informacjach opierasz swoją tezę?
   Jakiś link do info poproszę.

   3
   0
  • Glonojad pisze:

   Słyszałem jeszcze w zeszłym roku że gmina ma budować właśnie jakiś socjal za pałyszem mają stawiać. Słyszałem od ludzi blisko gminy. Chodzi podobno o to że wizytówka gminy (skwer) z altanką kupują oszczymury.

   4
   0
  • Paweł pisze:

   Glonojad:
   Postawię kilka spraw, które są dość istotne:
   Sam coś słyszałem, że coś mają budować, ale żeby ludzi z Pałysza przesiedlić…
   Czyli oboje wiemy, że dzwoni, ale nie do końca w którym kościele.
   Drugą sprawą jest to, że „Żuli”w „Białym domu” możesz znaleźć w znikomej ilości, pamiętaj, że mieszkają w tym budynku też ludzie normalni, zwykli, nie „żule” jak to zepchnąłeś wszystkich pod jeden cudzysłów.
   Trzecią sprawą jest to, że „Żuli” głównie ściąga AS, gdzie cała śmietanka od lat tam przebywa, a gdy trzeba się załatwić to łażą za słynne kosze. Oficjalnie nie zostało przez gminę nic przedstawione jakie będą zmiany względem rzekomego: „Białego domu”. Tu nie ma problemu w budynku. Gmina sama nie potrafi sobie poradzić z bałaganem jaki jest wokół rynku, studni, wokół komórek, które wyglądają jak meliny. Gmina od wielu lat nawet nie chce ocieplić tego budynku nie podając powodu. Jedyne co zrobili to rynny wymienili. Prace powinny się zacząć od porządnego sprzątania terenów i dbania o te tereny. Ludzie śmiecą, wiadomo. Jeżeli na Pałyszu powstanie blok by ludzi przenieść z „Białego domu: to i tak to nie zmieni nic względem: „Żuli” w centrum. Oni tu mają do tego stworzone warunki by bytować całymi dniami. Nawet jeżeli mieszkali by na Pałyszu, a parę osób mieszka to i tak będą tu przychodzić, bo tu mają sklepy monopolowe. Na Pałyszu nie masz nic prócz zakładów. Stacja zawsze ma droższe ceny niż zwykły monopol, który na tym zarabia i nawet „Żule” mają gdzieś swój rozum i patrzą się nawalić jak najtańszym kosztem i jeżeli na przykład taniej by było na Kopalni to łazili by tam na cały dzień.
   Kończąc już, bo trochę się rozpisałem:
   Tu mają stworzone do tego warunki by wegetować cały dzień i bardziej bym się skupił na sklepach niż na budynku, w którym mieszkają jak to nazwałeś mieszkańców tego budynku hucznie pod jedną nazwą: „Żule”

   7
   2
 3. Daro pisze:

  Masakra kto na to pozwala socjal koło śmieciowiska to może odrazu ludzi wywiesc na śmieci Panie wójt co Panem kieruję przy podejmowaniu decyzji… Choroba jakąś?

  11
  4
 4. Kozak pisze:

  A ja bym tam te sortownie nieszczesnom zamknol a do tego bloku właścicieli tej sortowni niech straszą 🤣🤣🤣

  5
  0
 5. Obywatel pisze:

  Jak trzeba będzie się wypłacić Inwestorowi Oczyszczalni Przemysłowej w Hutkach, to akurat, jeden dom do sprzedania w Rększowicach blisko sklepu, drugi na krzyżówce w Hutkach, a tu będą mieszkania w spokojnej okolicy, tanio, bez sąsiadów buntujących innych, szum autostrady usypiający po znojnym dniu zbierania puszek.
  A może to jedna z inwestycji Wójta obiecywanych przed wyborami w X`2018 ustami Przewodniczącego.
  Dobry Pan, myśli o maluczkich.

  4
  1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).