„Elitarna” grupa przedszkolna w Konopiskach?

Jedna z matek dziecka, które uczęszcza do przedszkola w Konopiska, przesłał mi list na temat „elitarnej grupy przedszkolnej w Szkole Podstawowej w Konopiskach„.

Treść listu w oryginale znajdziecie poniżej.

Szanowny Panie Redaktorze !

Piszę do Pana w bardzo ważnej sprawie, bo wierzę że tylko Pan może dowiedzieć się konkretów w tej kwestii.
Jestem mamą dziecka, które niestety ,,nie dostało” się do elitarnej grupy przedszkolnej w Szkole Podstawowej w Konopiskach. Kiedy zapytałam Panią Dyrektor jakie były kryteria przyjęć to ona z głupim, sztucznym uśmiechem zaczęła coś mówić o procedurach i niejasnych kryteriach. Uważam, że kryteria były bardzo ,,wysokie” bo do tej elitarnej grupy dostały się wnuki naszych pseudorządzących. Są to: wnuczka wójta Żurka, wnuk Haliny, która w gminie zajmuje się oświatą, wnuczka Janusza – byłego rzecznika gminy.Nadmienię również, że rodzice tej ,,elitarnej” grupy za nic nie płacą, ponieważ jest to projekt unijny. Pani Halina W. napisała projekt, aby swoje wnuki umieścić w nowiutkich pomieszczeniach przedszkola, za nic nie płacąc. A tak na marginesie, czy osoba po technikum ogrodniczym może mieć wpływ na oświatę w naszej gminie?????????????
Żenada i wstyd. Sprowdza sie dyrektorów z innych gmin tylko po to, aby nimi manipulować, a oni z wdzięcznością są wiernymi pieskami.
Wracając do elitarnego oddziału, to pragnę nadmienić, że jest otwarte od godz. 6 oo rano do godz. 17 30 po południu z pełną obsługą. Ale gdzie są dzieci ? Kiedy zaprowadzam starsze dziecko do szkoły przed ósmą rano, to widać przez okna, że sale są zupełnie puste. A o godz. 16 oo juz nie ma ani jednego dziecka, ale za to są panie nauczycielki, które z nudów piją kolejną kawę. Jest to nie do pomyślenia, że tak można marnotrawić unijne i gminne pieniądze.

Pozostawiam to do waszej oceny.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

20 odpowiedzi na “„Elitarna” grupa przedszkolna w Konopiskach?”

 1. Mieszkaniec pisze:

  Z Panią dyrektor bardzo ciężko się dogadać niestety jest sztuczna i tańczy tak jak Pan wojt gra

  16
  9
 2. Wyborca pisze:

  Też byś tańczył ,gdybyś był na jej miejscu.

  13
  9
 3. konopsik pisze:

  Chroń Boże przed takimi wyborcami.

  11
  4
 4. Tytus W. pisze:

  Masakra elyta

  24
  4
 5. punisher pisze:

  Można się bawić na bogato??? Można, a Wy płaćta i płaczta😀

  9
  5
 6. Mieszkanka pisze:

  Wielka afera bo dzieci/wnuki „pseudorządzących” dostały się do nowego oddziału przedszkolnego? I co w związku z tym? Są mieszkańcami gminy, prawdopodobnie spełniły wymagane kryteria więc w czym rzecz? Do nowej grupy przedszkolnej każdy mógł zapisać swoje dziecko. Czy wnuczka wójta czy „wnuk Haliny” są gorsi tylko dlatego, że mają dziadka/babcię w gminie? Nie. Od początku było wiadomo, że nie wszystkie zgłoszone dzieci dostaną się do grupy. Ilość miejsc była ograniczona. Nie udało się? Trudno. Tym, którzy się dostali gratulujemy.
  A dlaczego osoba po technikum ogrodniczym nie mogłaby mieć wpływu na oświatę w gminie? Dlaczego to wstyd i żenada? Czy to, że wspomniana powyżej Pani ukończyła technikum ogrodnicze ma oznaczać, że do końca życia ma się zajmować roślinami? Ludzie się przeszktałcają, dokształcają, wyrazy uznania dla tej Pani, że chciała się dalej rozwijać.
  A Pani dyrektor najprawdopodobniej rzetelnie odpowiedziała na postawione przez Szanowną Mamę pytania, tak jak zrobiła to podczas zebrania z rodzicami.
  Szanowna Mamo, w liście do Szanownego Pana Redaktora piszesz,że przechodzisz koło nowego oddziału przedszkolnego codziennie ok 8 rano i o 16. Czy to znaczy, że młodsze dziecko też odbierasz z drugiego przedszkola o godz 16? Dlaczego? Przecież Przedszkole Publiczne na ul. Lipowej też otwarte jest do godz. 17:30? Jeśli tak robisz Szanowna Mamo, to jest to nie do pomyślenia, że tak marnotrawisz gminne pieniądze.

  24
  24
 7. punisher pisze:

  Szanowni Państwo,
  W naszej jakże nieszczęśliwej gminie, powstał ” wspaniały projekt” tzw. „ELYTARNEJ GRUPY PRZEDSZKOLNEJ”. Oficjalnie nazywa się to trochę inaczej, ale istotnie „ELYTARNA” to jej dobre określenie ( powołując się na autora listu).
  Przecież każde społeczeństwo powinno mieć zdolność wytwarzania swojej szlachty. Szlachta ta, powinna od najmłodszych lat wiedzieć kto jest kim.
  W ramach wychowywania owej szlachty, powinno się odseparować skutecznie rasę przyszłych Panów od plebsu.
  Zatem kontakt tychże dzieci” lepszych” powinien być ograniczony, a wręcz zabroniony z „gorszymi”. Osobne sale, inne wyżywienie, oczywiście znacznie lepsze, osobne place zabaw, inna kadra wychowawcza, wiele zajęć dodatkowych, a to wszystko rzecz jasna za darmo dla „elytarnych” rodziców . No bo jakże to „elyta” ma płacić? Im się należy.
  Brzmi strasznie, oby w tę stronę to nie zmierzało.
  Idea projektu z UE zacna, a wykonanie jak widać…
  Projekt z UE uzyskał dotacje, można?, jak widać jak trzeba to można.
  A różnie z dofinansowaniem w naszej gminie do projektów bywało…
  Warto zwrócić uwagę tutaj na rodziców , dziadków dzieci, które uczęszczają do owej grupy, tutaj kryteria przyjęć są, były, będą zapewne jasne i przejrzyste.
  Nie napawa to optymizmem, nawet pozory nie są już zachowane.

  17
  6
 8. Śledziarz pisze:

  I bardzo dobrze. Tam się będzie kształcić przyszła kadra menadżerska oczyszczalni ścieków w Hutkach !

  22
  3
 9. Konopielka pisze:

  Pani Dyrektor jest bardzo „miła” ale do czasu jak jej sie słodzi bo gdy zaczyna sie zadawać niewygodne dla niej pytania i nie wie co powiedzieć -wyprasza z gabinetu i zamyka drzwi przed nosem. Na taczce wywieźć ją razem z wójtem.

  18
  8
 10. Anonim pisze:

  Jezu komedia. Ludzie mają ból dupy, bo ‚elita’ też ma rodziny i dzieci, które też muszą się gdzieś uczyć. Wasza zazdrość i zacofanie jest conajmniej żałosne. To nie wina wójta czy jakichkolwiek radnych, że ich wnuki dostały się do Przedszkola A, a jakieś inne dziecko nie. Ogarnijcie się, a najlepiej będzie, jak zajmiecie się swoimi sprawami

  11
  13
  • punisher pisze:

   Szanowny Anonimie,
   Pragnę zwrócić Twoją uwagę na fakt, iż taka spec. grupa przedszkolna powstała w publicznej placówce i jest opłacana także z pieniędzy publicznych. Jeżeli jest prawdą, że rodzice nic za to nie płacą, to jest to grupa ludzi w jakiś specjalny sposób uprzywilejowana. Tutaj powinny działać bardzo precyzyjnie kryteria naboru. A nie prawdopodobnie koneksje w UG ,takie czy inne, bo to źle wygląda. Oczywiście, można takie i inne tematy sobie organizować nawet Nadelitarną Grupę Przedszkolną, jeżeli robi się to za własne pieniądze, tutaj powtarzam raz jeszcze, są to środki publiczne.

   5
   4
 11. mazak pisze:

  Anonim, co to za elita? Bo pracują w urzędzie gminy? Jeśli rzeczywiście jest to elitarna grupa to kryteria naboru powinny promować dzieci wyróżniające się na tle innych zdolnościami a nie stanowiskami rodziców czy dziadków. Takich elit mamy od zatrzęsienia. Anonim to są nasze sprawy,
  twój komentarz to dopiero zacofanie.

  8
  4
 12. przedszkolanka pisze:

  To jest już szczyt bezczelności.Kalina Podła śmie jeszcze morale nam prawić. Kobita tyle złości narobiła w oświacie i teraz jeszcze prezenty – darmowe przedszkole dla swoich wnuków zafundowała. Wójtowi tez mało i swoją wnuczke na darmochę wysłał. Gościu zniszczył Techmet a teraz skupie gminę gdzie się da. Kasy z inwestycji już mu nie wystarcza, bo ich nie ma. Nawet drobne zakupy wstrzymał bo nie ma kasy. Za chwilę wchłonie nas Częstochowa lub Blachownia i chwała za to wójtowi.

  12
  4
  • Mieszkanka pisze:

   nie tylko dla swoich wnuków. pewnie jeszcze z wniosku ma do pensji niezły dodatek!

   8
   2
  • przedszkolak pisze:

   Rozgonić to towarzystwo. Kalina Podła za czasów dyrektorowania niezłe numery kręciła, od wyrzucenia z roboty ratowała ją rodzinka pracująca w zarządzie gminy.Tak wójt dba o morale i uczciwośc w gminie.

   10
   3
 13. tata pisze:

  Przebudowa sal gimnazjalnych na sale dla przedszkolaków pochłonęła blisko pół miliona złotych. Gmina wyłożyła 400 tys. zł , reszte ok. 40 tys. dostali z dofinansowania. Tak wójt gospodaruje gminną kasą , aby tylko jemu i pomagierom starczyło na godne życie a reszta ma zapier….ac na nich.

  8
  2
 14. Rodzic pisze:

  Dzieci ,,Elyty”chodziły do przedszkola ,,Oxford”, ale jak za DARMOCHĘ to szybciutko przeniosły się do gminnego. Tak wójt i Kalina Podła dba o podleglą oświate i wychowanie przedszkolne. Mam dosyc tej gminy i jej rządów. Zapowiadane referendum powinno rozwiązać i ten bałagan, niesprawiedliwośc w wydaniu rządzących.

  8
  3
 15. opiekun pisze:

  Kiedy doczekamy się reakcji radnych na opisywane nieprawidłowości? Biorąc dietę z naszych podatków powinni poczuć się odpowiedzialni za opisany bałagan.

  6
  1
  • punisher pisze:

   Szanowny Opiekunie,
   Masz na myśli tych „NIEZALEŻNYCH” radnych? Zobacz ilu z nich ma powiązania w UG lub gminnych jednostkach organizacyjnych.Prawdopodobnie nigdy to nie nastąpi, bo rodzina może stracić pracę.
   Zwróć uwagę, kiedy ci „NIEZALEŻNI ” sprzeciwili się włodarzowi, w sprawach istotnych i strategicznych.
   ( No tego razu ws. podwyżki cen śmieci to nawet nie ma co liczyć- dobre zagranie,ustawka, żeby podnieść sobie na małą chwilę notowania. ).
   Wracając do tematu Elitarnej Grupy Przedszkolnej – dalej EGP, kilku forumowiczów, było niezadowolonych najdelikatniej mówiąc , że społeczność lokalna interesuje się EGP. Oczywiście, że się interesuje, będzie się interesowała, gdyż jest to placówka publiczna, utrzymywana z naszych pieniędzy,a nie prywatne przedszkole Wójta i p. Haliny W.
   Każdy z mieszkańców ponosi jakieś koszty tego, że jego dziecko uczęszcza do przedszkola. Jeśli tworzy się EGP gdzie zgodnie z tekstem autora listu, wszystko jest za darmo, to jest to wyróżnienie, wyselekcjonowanie, uprzywilejowanie jakiejś grupy społeczeństwa. No właśnie ze względu na co?
   „RÓBMY SOBIE NA RĘKĘ”, „T.K.M.” bis?????

   7
   2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).