Dziś sesja ws. podwyżki za śmieci!

Dziś o godz. 12:30 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Konopiskach odbędzie się XIV sesja Rady Gminy Konopiska, podczas której radni będą podejmować uchwałę w sprawie kolejnej podwyżki za odbiór śmieci.

porządek obrad:
1. Otwarcie sesji i stwierdzenie jej prawomocności.
2. Ustalenie porządku obrad.
3. Przyjęcie protokołu z XIII sesji Rady Gminy Konopiska.
4. Sprawozdanie Wójta Gminy z działalności w okresie między sesjami.
5. Podjęcie uchwały w sprawie określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości na 2020 rok.
6. Podjęcie uchwały w sprawie określenia stawek w podatku od środków transportowych na rok 2020.
7. Podjęcie uchwały w sprawie opłaty targowej na 2020 rok.
8. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Konopiska na lata 2019-2028.
9. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie Gminy Konopiska na 2019 rok.
10. Podjęcie uchwały w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki opłaty za gospodarowanie opłatami komunalnymi.
11. Sprawy różne.
12. Zakończenie obrad.Kategorie:

5 odpowiedzi na “Dziś sesja ws. podwyżki za śmieci!”

 1. mieszkający pisze:

  Brawo radni!!!
  Znowu podwyżka od 1 stycznia.
  Tym razem umotywowana zakupem kontenerów na popiół i biomasę.
  Ja chyba zamiast popiołu, będę dym z komina pakował, bo mam dom opalany gazem !
  Przypominam że mieszkamy w gminie wiejskiej i większość mieszkańców ma możliwość kompostowania odpadów.
  Zapewne będziemy musieli na siłę trawę i liście do kubłów pakować.
  Dziekujemy

  15
  1
 2. Mieszkanka pisze:

  Nie tylko opłata zaśmieci. Równie ważne są uchwały w sprawie podatków! Prosimy o info!

  12
  1
 3. Z Hutek pisze:

  Moze radni w końcu zauważa kto rządzi ta gmina szkoda twarzy na dwóch gości bez twarzy Wójt i przewodniczący do wymiany

  16
  1
 4. z miasta konopiska pisze:

  Ci dwaj mają radę za głupków. Zwołują sesje na podjęcie 2 uchwał a w czasie sesji zgłaszaja nowe uchwały do przegłosowania dot. w sprawie nieprawidłowości zgłoszonej przez RZECZNIKA DYSCYPLINY FINANSÓW PUBLICZNYCH oraz zamiany gruntów przemysłowych z wielką szkodą dla gminy. Najlepsze grunty przemysłowe położone w strategicznym miejscu przekazuje sie firmie prywatnej za grunty przemysłowe i rolne. Pytam się : gdzie są nasi radni, co robią ? Śmiem twierdzić, ze zostali kupieni za parę złotycfh diety radnego i maja tylko podnosic lapke do góry i nic nie gadać , a dla tych dwóch gmina jest tylko do robienia kasy dla siebie, a gminę puscić z torbami. Nawet banki już kredytu nie chca udzielic dla gminy, widząc jej niewypłacalnośc.

  15
  3
  • Mieszkanka pisze:

   Jakie nieprawidłowości znalazł rzecznik dyscypliny finansów? gdzie można o tym przeczytać? i czego dotyczyły? finansów? księgowości, kolejnych przekrętów z działkami? ktoś coś?

   7
   2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).