Dzień Kropki w SP w Łaźcu

Już po raz czwarty obchodziliśmy w naszej szkole „Dzień Kropki” czyli dzień kreatywności i rozwijania własnych talentów. Jest to międzynarodowe święto, które w tym roku było obchodzone w 182 krajach, przez ponad 16,5 miliona uczestników. International Dot Day czyli Międzynarodowy Dzień Kropki to światowa akcja, która przypada na 15 września. W szkole podstawowej w Łaźcu Dzień Kropki odbył się w tym roku 16 września i został zorganizowany przez nauczycielki: panią Agnieszkę Chmielewską oraz panią Monikę Wewiór- Mendrela. W tym dniu przyszliśmy ubrani w kropki, kropeczki, grochy i groszki. Uroczystość rozpoczęła się krótkim przypomnieniem skąd pochodzi tradycja obchodzenia święta oraz przedstawieniem historii głównej bohaterki książki pt. „Vashti” napisanej przez Peter’a H. Reynaldsa. Książka ta była inspiracją do zorganizowania wielkiej światowej akcji – Międzynarodowego Dnia Kropki (International Dot Day). Historia dziewczynki, która dzięki mądrej i empatycznej nauczycielce zaczyna wierzyć w siebie i rozwijać swój talent, została zaprezentowana przez uczniów klasy drugiej, piątej i siódmej w formie przedstawienia teatralnego. Następnie, odbył się pokaz talentów uczniów naszej szkoły. Dzieci zaprezentowały całą gamę różnych talentów: ręcznie wykonana biżuteria, prezentacja języka chińskiego, malowanie obrazów, ręcznie wykonana praca prezentująca cechy krajobrazu oraz śpiew i taniec. Nie zabrakło też pracy twórczej uczniów polegającej na wykonaniu dowolnego obrazu na kartonie za pomocą farb plakatowych. Uczniowie pracowali w grupach, a początkiem dla każdej klasy była umieszczona na kartonie czarna kropka. Powstały piękne plakaty inspirowane kropką. Ponadto odbył się pokaz mody kropkowej oraz „kropkowy quiz”. Uroczystość zakończona została zaśpiewaniem piosenki o kropce w języku polskim i w języku angielskim oraz wręczeniem dyplomów dla kreatywnych klas i certyfikatu udziału w International Dot Day (Międzynarodowym Dniu Kropki) przez Panią Dyrektor szkoły mgr Magdalenę Wronkowską.

A.Chmielewska, M. Wewiór- Mendrela /UG Konopiska/Kategorie:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).