Czyjego interesu broni nasz Wójt?

24 kwietnia pan Jerzy Żurek, Wójt Gminy Konopiska, wydał decyzję odmawiającą dopuszczenia Stowarzyszenia „Ekologiczna Starcza” do udziału na prawach strony we wznowionym postępowaniu środowiskowym dotyczącym budowy oczyszczalni.

Otóż okazuje się, że to organ gminy decyduje, dowolnie interpretując wykładnię prawa, kogo sobie uzna za stronę, a kogo nie. Czy nasz Wójt aż tak bardzo boi się dopuszczenia Stowarzyszenia do postępowania? A jeżeli się boi, to dlaczego?

No to może przypomnę naszemu Wójtowi, że postępowania administracyjne mają zapewnić ochronę interesów prawnych stron, więc wątpliwości na temat legitymacji do udziału w postępowaniu w charakterze strony należy rozstrzygać na korzyść domagającej się uznania jej za stronę postępowania.

Wójt bezpodstawnie uznał, że Stowarzyszenie nie domaga się dopuszczenia do postępowania mając na uwadze dążenie do prawidłowego jego przebiegu, ale jedynie z chęci negowania decyzji. W odczuciu Wójta to nie interes społeczny przemawia za dopuszczeniem Stowarzyszenia, ale co najwyżej interes lokalny, gdyż to „grupa mieszkańców” próbuje podważyć zasadność inwestycji.

Panie Wójcie, co innego Pan mówi, a co innego Pan czyni. Już w listopadzie miał Pan podstawy do wznowienia postępowania środowiskowego dot. oczyszczalni. Nie po to, aby zmienić wydane w tej sprawie decyzje, nie po to aby zatrzymać budowę, lecz po to, aby dopełnić formalności zaniechane przez poprzednika, aby rzetelnie zbadać oddziaływanie inwestycji na środowisko, czego nie dokonano, a o czym wiemy z opracowanej dla mieszkańców i na ich koszt opinii.

Jak Pan sądzi – jaką mamy teraz opinię na Pana temat?

Panie Wójcie, czyjego interesu Pan broni? Bo na pewno nie mieszkańców!

źródło: Nie dla przemysłowej oczyszczalni ścieków w HutkachKategorie:

9 odpowiedzi na “Czyjego interesu broni nasz Wójt?”

 1. Ty pisze:

  Na pewno nie naszego!

  27
  0
 2. Sąsiadka pisze:

  jaką mamy opinię o tym panu? a taką co zawsze! dba tylko o własną d…ę.

  38
  0
 3. BABEL pisze:

  No i właśnie mieszkańcy Hutek dowiedzieliście się że w mniemaniu wójta Żurka powstrzymanie budowy oczyszczalni po środku wsi nie jest interesem społecznym tylko lokalnym,do wyborów byliście wspaniałym społeczeństwem z głosami wyborczymi a teraz jesteście lokalną grupką i waszym prawem jest wąchać smrody liczyć cysterny ze ściekami i podziwiać ,,zaangażowanie,, wójta w waszej obronie,jakby to pisał prawnik inwestora to bym się nie zdziwił ale interpretacje intencji STOWARZYSZENIA przedstawione przez wójta są tak stronnicze że dla mnie nie ma wątpliwości po czyjej stronie stoi i nie jest to strona mieszkańców.WSTYD I HAŃBA

  29
  0
 4. Rybiasz pisze:

  Żal ściska serce jak się słucha pana wójta wypowiedzi, a raczej prób poskładania zdań. Jest to raczej bredzenie z jąkaniem. Stąd raczej pomoc prawników, może inwestora?, przyczyniła się do powstania tej lektury, bo napewno nasz włodarz nie dałby rady! Trzeba przyznać, że takiego wójta jeszcze nie było.
  Zawsze przeciwko mieszkańcom i ciągły brak odwagi by cokolwiek zrobić, podjąć decyzję. DRAMAT

  33
  0
 5. Górniak Stanisław pisze:

  Panie Wójcie, ile pan zapłacił (z naszej kieszeni) za 8 stron uzasadnienia decyzji odmawiającej dopuszczenia Stowarzyszenia „Ekologiczna Starcza do udziału na prawach strony we wznowionym postępowaniu środowiskowym dotyczącym budowy oczyszczalni. Czytając to uzasadnienie odnosi się wrażenie że dołożono ogromnej determinacji
  w celu uzasadnienia powyższej odmowy. Dlaczego nie wkłada Pan tak ogromnych starań na rzecz mieszkańców, mimo deklarowanych obietnic? Powtórzę pytanie redaktora, czego się pan tak bardzo boi? Dlaczego nie było pieniędzy na kontr-raport a teraz na kancelarię prawną się znalazły? Niech pan wreszcie zacznie działać, bo z tego wynika że jest to odwlekanie w czasie. Wniosek wpłynął 23. stycznia 2019r, dziś jest 06. maj 2019r. Zgodnie z art. 35 §1 KPA organy administracji publicznej powinny niezwłocznie załatwiać sprawy. KPA przewiduje termin dwóch miesięcy na załatwienie sprawy szczególnie skomplikowanej.

  22
  0
 6. Obywatel pisze:

  Łatwo zgadnąć czyjego interesu, tych których tak się boi i przed którymi tak ostrzegał.
  Poniżej link do dużo większej inwestycji, której zatrzymać nie boją się, nie boją się odszkodowań kiludziesięciomilionowych, a i CBA tym się interesuje.
  Da się Wójcie coś zrobić dla społeczeństwa które się reprezentuje, tylko trzeba mieć jaja a nie nie wydmuszki.
  https://www.tvn24.pl/poznan,43/rdos-sprzeciwia-sie-budowie-zamku-w-stobnicy-zajmuje-za-duzy-teren,931790.html

  13
  0
 7. Z Hutek pisze:

  Pismo nie dla zwykłych ludzi niezwykle popiprzone jakimś prawniczym…. Mam nadzieję że to nie gminna kasa poszła na te bełkoty gminna czyli nasza a przecież nie wypada aby mieszkańcy płacili za obrażanie samych siebie no jeśli harytatywnie pomogli prawnicy inwestora to też źle bo świadczy to o niskim poziomie Jedno jest pewne w tej naszej gminie to utrzymuje się niski poziom Matoly niestety rządzą nami

  19
  0
  • Sąsiadka pisze:

   oczywiście, że z naszych pieniędzy! Przecież nie z prywatnych wójta! a innych gmina nie ma…

   13
   0
 8. Z Hutek pisze:

  Skandal aby tak traktować wyborców Panie wójt czego Pan nie szanuje ludzi Czego Pan się boi po której stronie jest wladza

  20
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).