Czy radni pozwolą na rekordowe zadłużenie gminy?

We wtorek 22 stycznia w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Konopiskach odbędzie się sesja Rady Gminy Konopiska, podczas której radni będą głosować nad budżetem. Budżetem, który przewiduje rekordowe zadłużenie gminy do poziomu 19 157 959,03 zł.

Początek sesji o godz. 13:00.

porządek obrad:
1. Otwarcie sesji i stwierdzenie jej prawomocności.
2. Przyjęcie protokołu z III sesji Rady Gminy Konopiska.
3. Ustalenie porządku obrad.
4. Sprawozdanie Wójta Gminy z działalności w okresie między sesjami.
5. Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Konopiska na lata 2019-2028.
6. Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia budżetu Gminy Konopiska na 2019 r.
7. Sprawy różne.
8. Zakończenie obrad.Kategorie:

14 odpowiedzi na “Czy radni pozwolą na rekordowe zadłużenie gminy?”

 1. Mieszkaniec pisze:

  Jak jest większość za wójtem to oczywiście że klepna a my za parę lat zginiemy marnie wezmą nas do Blachowni i tyle będzie masakra i żenada

  20
  1
  • Obywatel pisze:

   Jestem za, Aleksandrię do Blachowni, Kopalnię i Walaszczyki też. Hutki pewnie do Starczy, a Rększowice, Łaziec i Wygodę do Nierady przyłączyć. Jamki i Kowale do Boronowa, a Konopiska też podzielić, rozdzielić i po kłopocie.
   Wójt z Bałdygą zwieją na emerytury, tylko co z Prometeusem, gdzie się podzieje Waldi.
   Radnym będziemy mogli codziennie dziękować plując im pod nogi.

   23
   5
 2. Sąsiadka pisze:

  Waldusia przygarnie sekretarzowa

  18
  2
 3. chochlik pisze:

  obywatel niech się spełnią twe proroctwa.

  15
  2
 4. T.K pisze:

  W radzie jest 10:5 dla wójta czyli wszystko przejdzie

  10
  1
  • Obywatel pisze:

   Póki nie skończy się to dzielenie, 10:5, 12:3, 8:7, 6:9 itp., bez względu na kogokolwiek, to my mieszkańcy zawsze będziemy 15 : 0 dla nieuków, karierowiczów i podobnej maści popleczników.
   W listopadzie po wyborach pisałem, przestańmy wybierać sąsiadów, znajomków, członków rodziny, byle swoich, a zacznijmy wybierać ludzi wykształconych, mających pojęcie o zarządzaniu, finansach, wykształconych, mających pojęcie o współczesnym świecie.
   Znacie swoich, komu z rodziny powierzylibyście los swoich najbliższych, swoich pieniędzy, swojego domu itd.
   Komu z sąsiadów zaufalibyście na tyle aby decydował o losie Waszych dzieci czy wnuków, nie pytając Was o zdanie.
   Kolega który lubi wódkę, nawet ją postawi od czasu do czasu, jest godzien reprezentować Was np. przed sądem, przed proboszczem, w Waszym imieniu decydować czy za płotem macie mieć wysypisko śmieci czy staw z ozdobnymi rybkami.
   To jest wykładnia samorządności, sami decydujemy, sami odpowiadamy przed sobą, przed sąsiadami, przed rodziną a nie oddajemy decyzje ludziom którzy idą dla pieniędzy, małostkowej kariery aby poprawić swoje JA, podnieść swoją wartość we własnych oczach i sobie podobnych.
   Takim Radnym to tylko tfu pod nogi można zrobić za decyzje, a właściwie za brak własnych decyzji, tylko co poleci wójt a właściwie Przewodniczący.
   Dobrał sobie skład, jak mu pasuje, dostali ochłap w postaci wyższej diety, to będą głosować pod jego dyktando.

   17
   2
  • Bezstronny pisze:

   zrobmy rachunek sumienia z tego co mi wiadomo radna ze wsi wlodarza przed wyborami byla wypromowana przez wpis do ksiazki, idac dalej laziec nauczycielka, wasasz maz sekretarki wlodarza, dalej wygoda bez komentarza, konopiska maz nauczycielki i syn irzedniczki, aleksandria bez komentarza, kopalnia wielbiciel wlodarza, hutki sami wiecie, reszta to wogole nie wie o co chodzi, takich mamy to jak maja głosowac podpowiada im sumienie (ED) to po co biadolic przeciez to co napisalam wszyscy wiedza i nikomu to nie przeszkadzalo przy stawianiu X przy ludziach uzaleznionych od gminy

   14
   2
 5. Chochlik pisze:

  Obywatel, dobrze piszesz. szkoda że tylko Ty tak myślisz. Reszta po prostu nie używa swojego mózgu, poszli do wyborów
  nie wiedząc po co są wybierani radni i w czyim interesie mają działać. Za późno aby utyskiwać, teraz musimy wypić wszyscy to piwo co nawarzyli Ci co poszli głosować, nie zastanawiając się na kogo i Ci co wcale nie głosowali.

  13
  3
 6. Obserwator pisze:

  Obywatel, to nie możliwe! Szczególnie w gminie wiejskiej, gdzie pół wioski to rodzina, a drugie pół rodzina rodziny. Gdzie wszyscy uwikłani sa w jakieś zależności. Nie można głosować za „obcym”, bo żona, córka, matka stracą pracę w urzędzie, bo…. Co takiego pięknego miał w swoim programie wyborczym Zurek, że na niego zagłosowali?! NIC.
  Całą kampanię, wstrętną, negatywną, jechał wyłącznie na sianiu nienawiści, oczernianiu kontrkandydata, i to tylko jednego! A jednak większość z Was wolała takie nic na wójta niż dobrego gospodarza albo młodego, mądrego przedsiębiorcę! Och, jak zwykle zawiodła też Aleksandria. Zawsze nieuczciwy jej prowodyr, nie wiadomo co chcący ugrać i dla kogo, ale zawsze fałszywy. Jak i tym razem. Ale mu wierzycie! To do kogo pretensje? „macie to, co chcieliście”! Odnoszę wrażenie, że Żurek liczył się z przegraną, dlatego na ogromną skalę w roku wyborczym zaczął zadłużanie gminy, licząc, że ten pasztet przypadnie nie jemu do zjedzenia. Gdzie są ci fałszywi, bezmyślni hejterzy, którzy krzyczeli jak to poprzedni włodarz gminy brał kredyty na inwestycje dla uzupełniania środków pozyskiwanych dla nas z zewnątrz? Nagle ucichli?! a teraz nie będzie już zwrotów z rozliczanych projektów, bo…. nie było i nie ma projektów!!

  6
  0
  • Obywatel pisze:

   Obserwator, masz rację, kunktatorstwo, nepotyzm i skok na kasę (budżet) powiela się od lat, od kiedy zmienił się ustrój tylko powiększa, tak jest wszędzie a w gminach wiejskich widać to jak w soczewce.
   Co nie znaczy że należy z tym się godzić, można położyć uczy po sobie i skamleć, albo narzekać pokątnie, przy kieliszku, albo ruszyć du…sko i tłuc do łba ludziom o możliwości zmian.
   Muszą umrzeć dwa pokolenia, to które przeżyło tamte czasy, młodsze wychowane z pamięcią tamtego, musi przegniły PSL zgnić do końca, wtedy przyjdą NOWI, czy będą lepsi, nie wiem, nadzieja umiera ostatnia. Amen

   4
   0
  • Obserwator pisze:

   Pozwolę sobie dołożyć komentarz do swojego wpisu. Mamy szczególne dni w naszym kraju. Odszedł wspaniały człowiek, wspaniały samorządowiec. Oddają Mu hołd ludzie z bliska i z daleka. Jedni Go znali ,inni nie, ale doceniają.
   Jakże znamienne dla gminy Konopiska i niedawnych wyborów są słowa Jego przyjaciela ojca Ludwika Wiśniewskiego…. „Dość nienawiści”…., a tak jak pisałem wyżej, całą swoją kampanię wyborczą, wygraną, pan wójt poprowadził w oparciu o nienawiść, hejt, naginanie faktów, półprawdy. Opluwanie. Pomniejszanie zasług. Sądy i szarpanie człowieka, który tak wiele zrobił dla gminy.
   Jak się dziś czujesz panie wójt?
   Zadowolony z siebie?
   Ze swojej nienawiści?
   Jak się czujecie wy, którzy mu w tym pomagaliście?
   niestety, odpowiedzią będzie cisza…

   2
   0
 7. Strażak pisze:

  jak radni nie pozwolą zadłużyć gminy to będzie miał powód żeby nic nie robić!! „bo radni zdecydowali”. I wójt i wszystkie jego służby będą miały leżycho kolejny rok. A jak pozwolą to gmina pójdzie na licytację.

  5
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).