Co słychać w pobliżu wysypiska śmieci w Konopiskach, gdzie blok mieszkalny buduje gmina Konopiska? Prace trwają. Według informacji z urzędu gminy, zamontowano stolarkę okienną. Trwają prace związane z montażem wewnętrznej instalacji elektrycznej. W najbliższych dniach, w zależności od warunków atmosferycznych planowane jest wykonanie pokrycia dachu.

Blok będzie kosztować ok. 2,5 mln zł.

Mogę tylko współczuć przyszłym lokatorom.

fot. UG Konopiska

6 odpowiedzi na “Co słychać w pobliżu wysypiska śmieci w Konopiskach? Trwa budowa bloku mieszkalnego…”

1. Shine pisze:

Czy budowa mieszkań socjalnych w takim miejscu nie jest przypieczętowaniem wykluczenia społecznego z powodu ubóstwa??Czy to nie jest dalsza stygmatyzacja tych którym coś w życiu nie wyszło?Czy nie można było w całej gminie znaleźć innego miejsca dla tych ludzi?Czy Pan Redaktor może wójta o to zapytać?

2. Obywatel pisze:

Prymitywny sposób budowy widoczny na kolejnych zdjęciach podsuwa pytanie, jak się ma realizowany budynek do obecnych, zaostrzonych przepisów dotyczących energooszczędności obiektów mieszkalnych ?
    Jeżeli koszty będą ponosić mieszkańcy, to nigdy nie wyjdą z biedy.
    Brawo Wójt i Rada Gminy za podjęcie decyzji o takiej budowie – tanie koszty budowy = wysokie koszty eksploatacyjne.

• Ego pisze:

No właśnie kto to tak teraz buduje fucha miejsce do dupy wykonawca….. Wójt i rada do dupy

3. mieszakniec pisze:

Prawie jak Alcatraz-brrrrrr….

4. Expert pisze:

Tutaj widać że nie liczą się ludzie tylko KASA. Tragedia dla gminy, mając taką władzę.

5. Zdziwiony pisze:

W Rosji są karne obozy oddalone od ludzi a u nas tez taki powstaje dzięki gminie – karna kolonia poza centrum. Tych przyszłych mieszkańców już teraz w zamyśle władzy jest izolowanie od kontaktów z gminą. Takie rozwiązanie mogła tylko wymysleć osoba nie posiadająca za grosz empatii dla mieszkańców tej gminy, widząca tylko własny interes, nie dbajaca o przyszłośc tych co przypadek losu sprawił, że znależli się w trudnej sytuacji .