Co dalej z budową oczyszczalni ścieków w Hutkach?

Mieszkańcy Hutek, którzy darzą uwielbieniem Wójta Jerzego Żurka, skierowali do niego pismo z podpisami w sprawie budowy oczyszczalni ścieków rybnych w Hutkach. Mieszkańcy żądają zwołania nadzwyczajnej sesji Rady Gminy Konopiska w tej sprawie.

Poniżej treść pisma.

My, niżej podpisani mieszkańcy wsi Hutki, wnosimy protest w związku z planowaną budową przemysłowej oczyszczalni ścieków, której inwestorem jest PPHU „HUR-POL” Sebastian Huras, z siedzibą w Rudniku Wielkim, ul. Słoneczna 24.

Budowa ta ma być usytuowana na działkach 385 i 386 w Hutkach, przy drodze gminnej Hutki – Rększowice, niedaleko zakładu produkcyjnego i magazynu tej firmy, mieszczącego się pod adresem Hutki 15.

W związku z powyższym, wnosimy o zwołanie posiedzenia nadzwyczajnego Rady Gminy i zainteresowanych mieszkańców Gminy, na podstawie Uchwały Rady Gminy nr 107/XVII/2015 z dnia 29 grudnia 2015 roku, w sprawie zasad i trybu przeprowadzania konsultacji społecznych z mieszkańcami Gminy Konopiska, § 2.1 pkt. 3 niniejszej uchwały.

Niniejszy wniosek i protest popierany jest przez mieszkańców okolicznych wsi, a których podpisy widnieją na załączonych kserokopiach kart protestu (oryginały do wglądu).

Co zrobił Żurek? Mimo iż pismo wpłynęło do niego 12 grudnia, reakcji nie ma.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

20 odpowiedzi na “Co dalej z budową oczyszczalni ścieków w Hutkach?”

 1. konopiszczanin pisze:

  Nic nie zrobi, już zrobili dali sobie podwyżki…

  21
  3
 2. Obywatel pisze:

  Co zrobił Wójt, tyle co zawsze, czyli nic, jak przez poprzednie 4 lata, tyle samo narobi przez kolejne 5, a może mniej, jest nadzieja ?
  Jak to się nagadał, jak naobiecywał pomocy i co ?
  Panie Żurek trudno pytać się czy Panu nie wstyd, a może brodę Pan zapuścił bo już nie może na siebie patrzeć w lusterku, a jak małżonka czuje się w tej sytuacji ?
  Może Wójt czeka na dyspozycje od „decydentów”, którzy są „w kaczej dupie”, a boją się że będą w „dziupli”.

  21
  4
 3. Obywatel pisze:

  Chciałbym serdecznie podziękować radnym za okazane mi zaufanie. Myślę, że przez minione cztery lata dobrze wywiązywałem się z powierzonych obowiązków. W tej kadencji zamierzam równie mocno pracować. Zawsze podkreślam, że zgodą da się wypracować dobre dla wszystkich mieszkańców rozwiązania – mówi Edward Bałdyga. – Ze swojej strony deklaruję otwartość na inicjatywy i współpracę nie tylko w gremium rady oraz władzami gminy, ale także wsparcie dla organizacji społecznych i stowarzyszeń. Liczę, że będzie to bardzo owocne pięć lat w rozwoju naszego samorządu – tak zaprezentował się „zbawca” Gminy Konopiska i wsi Hutki w dawnym biuletynie finansowanym przez Urząd Gminy.
  Panie Przewodniczący czy oczyszczalnia rybnych ścieków w Hutkach to jest w ramach tej mocniejszej pracy, jako wypracowane dla dobra mieszkańców rozwiązanie ?
  Deklarujesz otwartość na inicjatywy i współpracę, więc masz prawo, a nawet obowiązek zwołać nadzwyczajne posiedzenie Rady Gminy, na co czekasz, boisz się ludzi, współmieszkańców z Hutek ?

  17
  0
 4. Foxy pisze:

  Oczyszczalni jeszcze nie ma a już śmierdzi. Śmierdzi ta sprawa na odległość. Szanowni Radni i Panie Wójcie-załatwicie te sprawę po ludzku,bo ten smród będzie się za Wami ciągnął do końca. Pomyślcie,ile warte jest dobre imię i czyste sumienie w porównaniu z innymi rzeczami. Pomyślcie jak chcecie być zapamiętani przez ludzi.

  14
  0
  • Monia pisze:

   Racja Foxy!Hucianie o całej tej wątpliwej „inwestycji” dowiedzieli sie dopiero gdy budowa ruszyła. Gdzie byli radni wcześniej?Gdzie jakieś zebranie mieszkańców?Piekna akcja pana H. i władz przeprowadzona po tajniacku za plecami najbardziej zainteresowanych.

   14
   0
  • Cyc pisze:

   Tylko aby cofnąć decyzję Sochy i Górniaka który był wtedy przewodniczącym rady to trzeba by było wydać z połowę budżetu gminy na anulowanie tej inwestycji.

   2
   6
  • Obywatel pisze:

   Foxy, liczyć na ludzkie postępowanie takich ludzi jak Żurek, Bałdyga i Radni-Bezradni (ale przekupni), to liczyć na upały w styczniu.
   Odwoływanie się do ich sumień jest bezsensowne, nie wiedzą co to jest, a niektórzy z nich jak im naplujesz w zapijaczoną gębę to powiedzą że pada deszcz.
   Każdy z nas mieszkańców gminy może złożyć obywatelskie doniesienie do Prokuratury Rejonowej o podejrzeniu popełnienia przestępstwa urzędniczego przez tych ludzi, zwłaszcza przez decydentów którzy podpisywali się pod decyzjami.
   Zawsze też pojawią się tacy jak Cyc, którzy podpuszczają nieświadomych ludzi i wygadują po wsiach, że się nic nie da, że za późno, że to będzie kosztować gminę itd.
   Cyc, jak jesteś z Hutek to wyjdź na krzyżówkę powdychaj spalin, bo Ci umysł szwankuje, może za bardzo wytrzeźwiałeś to przejdź się do Zośki, pogadaj z kolegami przy setce i piwie, postaw im, może oni Tobie, poklepcie się po plecach.

   9
   1
 5. Górniak Stanisław pisze:

  Cyc, twierdząc że ja podejmowałem decyzję w sprawie budowy oczyszczalni ścieków w Hutkach, jesteś podłym kłamcą, pokaż mój podpis pod tą decyzją, po pierwsze radni nie wydają takich decyzji, tylko uchwały w sprawie zagospodarowania przestrzennego a nie przypominam sobie uchwały zmieniającej plan zagospodarowania przestrzennego w Hutkach ujmujący budowę oczyszczalni. Po drugie nie byłem wtedy Przewodniczącym Rady kiedy Wójt wdał decyzję o o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia polegającego na budowie mechaniczno-chemiczno-biologicznej oczyszczalni ścieków przy zastosowaniu niskoreagentowej technologii oczyszczania ścieków w sołectwie Hutki, gmina Konopiska, dz. 385 i 386. Odwołaj to co napisałeś i przeproś lub pokaż dowody, bo inaczej będziemy rozmawiać gdzie indziej. Czas skończyć z pomówieniami.

  7
  0
 6. konopiszczanin pisze:

  NIE CZARUJTA SIĘ LUDZIE , JUŻ MATERIAŁ NA BUDOWE OCZYSZCZALNI PRZYJECHAŁ !!!!! HA HA HA , A WIADOMO CZYJ PODPIS JEST NA DECYZJI… / OCZYSZCZALNIA BEDZIE PIEKNA AZ WAM NOSY POWYKRECA !!!!!!

  7
  1
  • Obywatel pisze:

   Konopiszczanin – piszesz z radością czy z zazdrością. To że przyjechały kręgi betonowe, to nie znaczy że oczyszczalnia będzie wybudowana, poczekamy do wiosny.
   Przestać prowokować ludzi po chamsku, choć jak jesteś z tej kliki to nie dziwota.

   10
   1
 7. Smrodzik pisze:

  Wójt i Przewodniczacy przez cztery lata cicho siedzieli i po udanych wyborach ruszyli mocno z kopyta z budową nic nie mowiąc mieszkancąm . Sledziki były potrzebne do zagrychy bimbru z miodem od znanego nam pszczelarza.

  11
  0
  • z Hutek pisze:

   Hutki jeszcze nie pokazały jak potrafią walczyć i to bez bimberku i śledzia jeśli wlodarze przehulali nasze nie patrząc na konsekwencje to teraz zostały tylko konsekwencje pan inwestor ostatni raz był wymieniony na kalendarzu strażackie jako sponsor

   2
   0
 8. Radny pisze:

  wójt mówił o żabach na sesji i ma racje. Teraz może chodowle rozwinąc żab w smródce która płynnie przez wójtową wioche.

  8
  0
 9. huciak pisze:

  Przewodniczący, kiedy sesja w sprawie oczyszczalni. Zagłosami miałesczas łazic po domach to teraz rusz kupe i załatw. jak nic nie zrobisz to toczka z gnojem znajdzie sie.

  9
  0
 10. Obywatel pisze:

  Ludzie, kto był na zebraniu to pewnie pamięta jak rozindyczony Bałdyga gadał o inwestycjach w Hutkach i JEST !!!
  Znalazł sposób na zniwelowanie smrodu hurasowego, wynajął „myjnię” hurtowni która będzie handlować kawą, przyprawami itp., to będzie pięknie pachnieć.

  6
  0
 11. Obywatel pisze:

  Kolejna inwestycja dla dobra Hutek od Pana Przewodniczącego :
  AETERNO SP Z O O z siedzibą w Hutkach numer 30 – słynna „myjnia”
  Prezes Spółki Miszczak Damian Robert – rocznik 1996 – kolejny prezes „fachowiec” wystawiony na stołek – powiązany poprzez hurtownie alkoholi z Cz-wy z różnymi ludźmi.
  Czy to o nich chodzą słuchy że stoją za tą oczyszczalnią ścieków ?
  Członek Zarządu Siuda Natalia Agnieszka – rocznik 1998 – ma chociaż maturę ?
  Internet to kopalnia wiedzy i informacji, ciekawe kiedy znowu przyjadą „czarni” poleżeć w rowie.

  6
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).