Chcą zmienić statuty sołectw w gminie Konopiska

Do 26 lutego 2021 roku można składać uwagi do projektów statutów sołectw gminy Konopiska. Właśnie zostały ogłoszone konsultacje społeczne w tej sprawie.

Uwagi można składać mailowo na adres sekretarz@konopiska.pl lub pocztą Urząd Gminy Konopiska, ul. Lipowa 5 42-274 Konopiska.

Zarządzenie oraz projekt uchwały dostępny jest TUTAJ.

3 odpowiedzi na “Chcą zmienić statuty sołectw w gminie Konopiska”

1. Obywatel pisze:

Od dawna powinny być zmienione, teraz się wójt i rada obudzili, ciekawe dlaczego ?
    Jak się te statuty czyta, to widać że wójt chce większej władzy, dlaczego ?
    Gdzie byli sołtysi i radni do tej pory, milczeli, dlaczego ?

• Zisia pisze:

Fajnie ze w końcu chcą zmienić mniej fajniej że uwzględniają wpisy niezgodne z ustawą o samorządzie Takie rzeczy to tylko w urzedzie w Konopiskach… Może trzeba kolejnego prawnika zatrudnić?

2. Obywatel pisze:

No i wszystko jasne po dzisiejszej sesji, Rada Gminy z Wójtem pod rękę, ze wsparciem słynnej Pani Prawnik, olali wszystkie procedury praworządności:
    – po co czytać całą uchwałę, wystarczy początek i koniec,
    – raz jest coś zgodne z ustawą w innym przypadku nie, mimo że chodzi o ten sam temat, zależy jak wygodniej jest Wójtowi, kto tych ludzi wybierał ??? Wiem, głupie pytanie.