Była radna wiedziała o budowie oczyszczalni w Hutkach! Czemu wczoraj twierdziła co innego?

Podczas wczorajszej wizyty telewizji Polsat, była radna z Hutek – Zofia Lubańska twierdziła, że o budowie oczyszczalni ścieków rybnych dowiedziała się dopiero w listopadzie, po wyborach. Trochę to dziwne, bo na ulotce wyborczej w programie wyborczym sama informowała o tym, że zakaże budowy oczyszczalni ścieków rybnych.

Zobaczcie punkt 7 na jej ulotce. Może mi to ktoś wytłumaczy? Ilu mieszkańców Hutek wiedziało o tej inwestycji?

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

44 odpowiedzi na “Była radna wiedziała o budowie oczyszczalni w Hutkach! Czemu wczoraj twierdziła co innego?”

 1. Obserwator centrum pisze:

  Chciałbym to zobaczyć w finalnej wersji interwencji.
  Z plakatu wynika, że jedno drugiemu przeczy.
  Ludzie nie są głupcami…

  11
  0
 2. ObywatelZ pisze:

  To było oczywiste, że radni i osoby związane mniej lub bardziej z urzędem gminy o tym wiedziały. Mydlenie oczu. z dnia na dzień coraz wiecej informacji będzie wychodzić na jaw- zaskoczonie? Nie- raczej rzeczywistość i zagrania ludzi którzy boją się przyznać do swoich decyzji i na każdym kroku chcą sie wybielić. Bedąc na sesjach w gminie temat był z pewnością poruszany, a skoro osoby twierdzą, że” nic nie wiedziały” ,” nic nie słyszały”, świadczy tylko o tym,że są na nie właściwych miejscach i mają problem z przyswajaniem informacji.

  14
  3
  • Sąsiadka pisze:

   niestety, takich właśnie wybieramy radnych. Niewiele albo i nic nie rozumieją, ale „som ważne”! I Czy dzisiaj jest inaczej?

   9
   0
 3. z Hutek pisze:

  Radna od P Chudzika starostwo? Czyżby efekt domino czas rozpocząć?

  13
  0
 4. adax pisze:

  Wypociny Zoski to kompromitacja.Na ulotce wyborczej umiesciła o oczyszczalni, a na zebraniu twierdzi , że nic nie wiedziała. Przestań się ośmieszać! Ludzie chcą tylko wiedzieć co im pasuje a do błędów trudno się przyznać! Obraz Hutek!!!!

  20
  0
 5. Hutek pisze:

  Niech przestanie chlać, bo tylko osmiesza się i wieś1

  16
  0
 6. Mieszkaniec pisze:

  I teraz pora na następnego radnego delikwenta :)

  8
  2
  • Obywatel pisze:

   Masz na myśli tylko tego z Rększowic, czy wszystkich Radnych z lat 2010 – 2014, jeżeli były takie informacje na sesjach to wszyscy są umoczeni, z Jerzym S. na czele.
   A może masz na myśli Edwarda B.
   Pytanie czy Radni z lat 2014 – 2018 też nic nie wiedzieli, tak jak Wójt Jerzy Ż.
   Nagle wszystkich dotyka amnezja, bo większość jest umoczona, bo zamknięci w swej głupocie i ślepocie, zaklepywali taką inwestycje omamieni profitami jakie będzie przynosić ta oczyszczalnia.
   „Lody” kręcone są od dawna tylko „ciemny” naród to kupował, tak kręcili że aż się zakręcili i przekręcili śrubę i teraz jest strach w gaciach.

   8
   2
 7. Fred Flinston pisze:

  Tej Zośki chłop kiedyś kombajn miał?

  2
  1
 8. ObywatelZ pisze:

  tak, zielony :)

  2
  1
 9. Jjaanneekk pisze:

  Pani radna Zofia roznosiła plakaty i ulotki wyborcze po calych Hutkach i co mieszkańcy też o tym nie….wiedzieli ?

  13
  0
  • Bella pisze:

   Jaanneekk, nie mówię, ze pani radna Zofia o oczyszczalni nie wiedziała ani jej nie bronię. Jednakze jeśli chodzi o mieszkańców Hutek, to zauważyć należy, że pisze ona w swej ulotce o bliżej nieokreślonej „oczyszczarce”, czego , biorąc pod uwagę wcześniejsze skargi mieszkańców, ze pan H. wpuszcza ścieki do kanalizacji gminnej i sugestie, by sobie je po prostu wywoził, nie można traktować jako przekazania mieszkańcom informacji o powstawaniu oczyszczalni ścieków rybnych na skale przemysłowa. Po drugie zauważyć należy, ze te ulotki pojawiły się w kampanii wyborczej w 2018 roku, czyli właśnie po tej, po której ruszyła budowa oczyszczalni. Czyli jakby nie patrzeć 4 lata po wydaniu pozwolenia. Wcześniej mieszkańcy zaniepokojeni chociażby budową stacji trafo w tamtych okolicach chodzili do gminy i pytali, co jest grane. I otrzymywali odpowiedz, ze nic się nie dzieje.

   15
   2
  • ObywatelZ pisze:

   Inna sprawa,że osoba ta ,ulotki- owszem rozdawała, ale nie wszyscy je otrzymali ponieważ jest skonfliktowana przynajmniej z połowa mieszkańców Hutek, więc duza liczba osób nawet nie czytała tego co jest na tym plakacie .
   Patrząc z perspektywy lat- zaufanie dawno straciła, a teraz tym bardziej udowodniła to swoją postawa, mówiąc kolejny raz w oko kamery, że „ja nic nie wiedziałam”, zakłamanie i brak tupetu. Bo gdyby miała troche czegoś w głowie to wiedząc że maczała w tym palce nie stawała by w pierwszym rzędzie i nie gadała bzdur. Kilka lat temu podpisująć papiery była ZA budową oczyszczalni, a teraz patrząc wszystkim w oczy mówić jak to jej zalęży na zatrzymaniu inwestycji, jednocześnie zwalać winę na wszystkich. Jak już ktoś napisał- kto miał a tą osobą do czynienia- wie co to za ziółko.
   Inna sprawa jeśli chodzi o stacje trafo- każdy zapytany z gminy uspakajał własnie słowami żeby sie nie martwić, nic sie nie dzieje i nikt słowem nie wspomniał jaki jest cel budowy stacji, nikt nie odpowiedział po co to, komu , tak jakby stawiano ją bo ktoś miał taki kaprys.

   11
   1
 10. Mieszkaniec pisze:

  Jerzy S. Dowodził całym tym majdanem i manipulował marionetkami, co do dziś widać. Dowody na każdego są, możliwe że tak umiejętnie to zatailo żeby upokorzyć teraz swoich partyjnych przeciwników

  15
  6
 11. babel pisze:

  takich ,,kwiatków,, na pewno wyjdzie jeszcze sporo przy okazji tej sprawy, ale zobaczcie ile udało Wam się już osiągnąć, najważniejsze jest zatrzymanie tej fatalnej inwestycji bo to jest w tej chwili największy problem, tym którzy wiedzieli czy ,,nie wiedzieli,, przyjdzie czas ,,podziękować,, po wszystkim .Widzicie teraz jacy ,,ludzie honoru,, zdobyli nasze zaufanie bez wyjątku ;wójtowie, przewodniczący, radni czy urzędnicy gminni , za nic mają ludzi i ich dobro o które ślubowali dbać, jak sami nie obronicie swoich domów to nikt tego za Was nie zrobi, smutne to wszystko ale prawdziwe. MIESZKAŃCY HUTEK TRZYMAJCIE SIĘ RAZEM.
  Szkoda że tego pytania nie zadał Szanowny Redaktor na wczorajszym spotkaniu dostałby Pan odpowiedzieć u zródła, bo w tej sytuacji to raczej odwracanie uwagi od głównego problemu

  18
  3
  • Bella pisze:

   Dokładnie tak Babel, nikt nam nie pomoże, jeśli my sami sobie nie pomożemy. Czas rozliczeń jeszcze przyjdzie na pewno. Ale teraz musimy jednoczyć siły i zwierać szeregi, bo w jedności siła! Nie oglądać sie na innych tylko działać, bo jest to w interesie nas wszystkich. I nie tracić z oczu głównego celu-precz z oczyszczalnią!!!

   14
   0
 12. Mieszkanka Hutek pisze:

  Byla pani radną nic nie wiedziala tylko punkt 7 planu wyborczego (Zakaz budowy OCZYSZCZARKI przetwórstwa ryb w Hutkach) mowi samo za siebie, widocznie jest Pani jasnowidzem oby wszystko przewidziala Pani do konca.

  11
  0
  • Bella pisze:

   Oj Mieszkanko Hutek, przecież dobrze znamy panią byłą radną. Szkoda nerwów. Toż nie wiem, czy znalazłby się choć jeden mieszkaniec, który jej ufa;)

   16
   0
 13. Młode pokolenie pisze:

  Trochę nie rozumiem tego zachowania byłej Pani radnej. Czy ta osoba naprawdę myśli, że to co wpisywała w program wyborczy, dodatkowo nie potrafiąc się tam wysłowić nie umknie uwadze społeczności. Poza tym wiem jak wygląda podpisywanie takich ustaw, bez zgody radnych oraz podpisu przewodniczącego taka inwestycja nie ma prawa ruszyć, więc chyba jest coś na rzeczy. Bez sensu jest wpajanie osobom, które przysłowiowo „gówno” się znają na przepisach itp. I brnąć w to dalej. Z biegiem czasu i tak wszystko wyjdzie na jaw, niekoniecznie w dobrej sprawie.

  10
  1
 14. Rybiarz pisze:

  Zocha może wysłowić się nie umie oraz nie grzeszy inteligencja ale przynajmniej robila coś dla hutek a nie tak jak edziu przytakiwała wójtowi.
  Mówiłem jej aby dała sobie spokój z tymi wystąpieniami ale nie posłuchała

  4
  2
  • dzisiejszy pisze:

   Zocha pokazała, że dużo mieszkańców wiedziało o budowie oczyszczalni. I po co te kłamstwa???

   10
   1
 15. z Hutek pisze:

  Siła w nas mieszkańcach wiedziała nie wiedziała skupmy się na zA trzymaniu tego dziadostwa Oni wszyscy z czasem za to bękna poczekajmy.

  9
  0
 16. T.k pisze:

  Nagonka trwa ale prawda jest taka że wszyscy radni z poprzeednej kadencji jak i z wcześniejszej wiedzieli o tej inwestycji A teraz wielce publikują posty ,nie, dla oczyszczalni

  6
  3
  • Górniak Stanisław pisze:

   T.k, na czym opierasz tą swoją prawdę? Piszesz bo tak Ci kazali? Gdyby taki temat był na sesji Rady Gminy,to rzeczywiście wszyscy radni i sołtysi powinni o tym wiedzieć. Z każdej sesji jest sporządzany protokół, jest również wykaz podejmowanych uchwał.
   Uwaga do wypowiedzi: Młode pokolenie > Rada Gminy nie podejmuje uchwał w sprawie wydania WZ-ki ( warunków zabudowy). Piszesz> Poza tym wiem jak wygląda podpisywanie takich ustaw, bez zgody radnych oraz podpisu przewodniczącego taka inwestycja nie ma prawa ruszyć, więc chyba jest coś na rzeczy.” więc chyba jest coś na rzeczy<. To jest obraźliwa uwaga dla mnie i innych radnych. Tylko ludzie którzy nie mają odwagi piszą nieprawdziwe informacje nie podpisując się z imienia i nazwiska.

   13
   1
  • Górniak Stanisław pisze:

   Nie przeszedł cały wpis. Zamieszczam uzupełnienie.: Piszesz> Poza tym wiem jak wygląda podpisywanie takich ustaw, bez zgody radnych oraz podpisu przewodniczącego taka inwestycja nie ma prawa ruszyć, więc chyba jest coś na rzeczy.” więc chyba jest coś na rzeczy<. To jest obraźliwa uwaga dla mnie i innych radnych. Tylko ludzie którzy nie mają odwagi piszą nieprawdziwe informacje nie podpisując się z imienia i nazwiska.

   9
   1
 17. Górniak Stanisław pisze:

  Jeszcze raz zamieszczam pominięty fragment wpisu Rada Gminy nie wydaje WZ-tek, Warunki zabudowy wydaje Wójt
  jako organ wykonawczy,Rada uchwala prawo lokalne zgodnie z którym winny być wydawane decyzje władzy wykonawczej. Rada uchwala plan zagospodarowania przestrzennego a takiego nie było dla tego terenu.
  W latach 2010 do listopada 2018r kiedy byłem radnym, nie było uchwały o planie zagospodarowania dla tego terenu.
  W tym przypadku Wójt powinien zawiesić na 9 miesięcy wydanie decyzji o WZ. Tym bardziej że w zatwierdzonej przez Radę Gminy Strategii rozwoju Gminy Konopiska nie było zapisu o takiej inwestycji. Piszesz > Bez sensu jest wpajanie osobom, które przysłowiowo „gówno” się znają na przepisach itp. I brnąć w to dalej. To ma jednak sens dla tych którzy oczerniają innych. Słowa raz powiedzianego nie cofniesz.

  11
  1
 18. babel pisze:

  Panie Stanisławie, zawsze z uwagą czytam Pańskie komentarze i z szacunkiem podchodzę do tego że podpisuje się Pan pod swoimi tekstami ale takie jest prawo forum i nie można tutaj nikomu czynić zarzutu z anonimowości bez względu czy mówi prawdę czy nie, pańska jawność jest prawem wyboru a nie prawem forum, natomiast sposób nie powiadamiania radnych o inwestycji jest bardzo prosty i często stosowany przez ,,uczciwych,, wójtów ; tam gdzie na dany teren nie ma planu zagospodarowania przestrzennego z docelowym przeznaczeniem terenu i nie trzeba nic zmieniać przez uchwałę rady gminy wójt jest organem który wydaje zezwolenie i nie musi nikogo powiadamiać, krótka procedura ; 2 najbliższych sąsiadów, kartka a4 w kącie tablicy ogłoszeń w gminie, notka w bipie którego nikt nie czyta i po temacie, poza ,,uczciwym,, wójtem, inwestorem i zaufanym urzędasem nikt nic nie wie aż do rozpoczęcia budowy, to jest główny powód dlaczego wójtowie w całym kraju bronili się przed planami zagospodarowania ,podpisywali co chcieli i wszyscy im mogli nagwizdać a inwestorzy mieć ich w swoich wdzięcznych pamięciach i cała tajemnica

  12
  1
  • Górniak Stanisław pisze:

   babel słuszna uwaga, dziękuję. Przejrzałem cały BIP, myślę że dokładnie. Nie znalazłem żadnej wzmianki na temat inwestycji oczyszczalni ścieków rybnych, lub o konsultacjach społecznych. Myślę że nawet tej kartki na tablicy ogłoszeń nie było, bo w ślad za nią winna być treść w BIP-ie.

   7
   3
 19. dzisiejszy pisze:

  Panie Górniak !
  Na BIP Gminy Konopiska jest :

  OBWIESZCZENIE

  – art. 85 ust. 3 ustawy z dnia 3 października 2008 o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz ocenach oddziaływania na środowisko /Dz. U. z 2013, poz. 1235/,

  Wójt Gminy Konopiska

  informuje, że została w trybie art. 71 ust 2 pkt. 2 ustawy z dnia 3 października 2008 o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz ocenach oddziaływania na środowisko /Dz. U. z 2013, poz. 1235/, w związku z art. 59 ust. 1 pkt. 2, art. 75 ust. 1 pkt. 4, art. 85 ust 1, ust. 2 pkt. 1 cytowanej ustawy wydana decyzja nr 4/2013/2014 znak GR.6220.4.13.2013.2014 z dnia 04.02.2014 o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia polegającego na budowie mechaniczno-chemiczno-biologicznej oczyszczalni ścieków przy zastosowaniu niskoreagentowej technologii oczyszczania ścieków w sołectwie Hutki, gmina Konopiska, dz. 385 i 386.
  Decyzja została wydana na wniosek Firmy P.P.H.U. „Hur-Pol” Sebastian Huras, ul. Słoneczna 24, 42-260 Rudnik Wielki, działającej za pośrednictwem pełnomocnika Pani Iwona Majewska-Durjasz, ul. Łączna 3/40, 40-236 Katowice. Zgodnie z art. 75 ust. 1 pkt. 4 ustawy z dnia 3 października 2008 o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz ocenach oddziaływania na środowisko /Dz. U. z 2013r, poz. 1235/ organem właściwym do wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach jest Wójt Gminy.
  Zgodnie z art. 85 ust. 3 ustawy Wójt Gminy po wydaniu decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach podaje do publicznej wiadomości informację o wydanej decyzji i o możliwościach zapoznania się z jej treścią oraz z dokumentacją sprawy. W związku z tym informuję o możliwości zapoznania się z treścią decyzji i dokumentacją sprawy w Urzędzie Gminy Konopiska, pokój 1 (parter) w godzinach pracy Urzędu.

  6
  5
  • Górniak Stanisław pisze:

   dzisiejszy, każde obwieszczenie posiada nr i datę wydania. Mam prośbę abyś je udostępnił. Najwcześniejsze obwieszczenie jakie znalazłem w BIP-ie jest z dnia 01.10. 2018r. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

   6
   2
  • dzisiejszy pisze:

   Data wydania Obwieszczenia

   Konopiska, dnia 27.05.2014r.
   GR.6220.4.21.2014

   3
   0
  • Obywatel pisze:

   Dzisiejszy – jesteś niedzisiejszy, to obwieszczenie i to drugie też, są z 2014 roku, było już przytoczone w listopadzie jak zaczęła się afera z budową, więc wyjaśnij o co Ci chodzi z ponownym jej podawaniem.
   Skupiacie się na p. Zofii L., judzeni przez Przewodniczącego, bo jemu tak wygodnie, aby rozmydlić Jego udział w tej aferze – OSOBISTY !!!
   Co dzisiaj da ustalanie winnych czy niewinnych czytania lub nie tej decyzji, która została wywieszona na tablicy przy wejściu do urzędu gminy, a nigdy nikogo nie widziałem żeby tam stał i czytał cokolwiek, zwłaszcza że jest tam wiele innych informacji.
   Dzisiejszy, codziennie śledzisz info na BIP-ie, ilu znasz ludzi którzy by to robili, nie sporadycznie tylko codziennie.
   Przepytaj pozostałych Radnych z tamtej kadencji 2010 – 2014 czy wiedzieli, pokaż dokument z informacją że Radni zostali powiadomieni o takiej inwestycji.
   Wiesz i masz wiarygodny dokument to jazda do Prokuratury, a tu pisz konkrety, bo robi się coraz bardziej plotkarsko.
   Chyba że to kolejny nick hejterski, aby tylko jątrzyć, zaciemniać temat, przyznasz się ile dostałeś wiaderek śledzi, a może innych profitów, żeby ukrywać prawdę ?
   Teraz trzeba zatrzymać budowę, a czas rozliczeń przyjdzie na jesień.

   8
   1
 20. Bolo pisze:

  Taaaa, bo pani Grażynka i pani Alinka jak już oporządzą gospodarstwo, zjedzą śniadanie to odpalają komputer i do porannej kawki czytają ogłoszenia BIP. Śmiechu warte, takie ogłoszenia w BIP to jest fikcja. Do kogo ze wsi, ja się pytam, to ma dotrzeć.

  13
  3
 21. Makrela pisze:

  DZIŚ ZOŚKA STAŁA Z BOKU I SIĘ NIE UDZIELAŁA DO TVP3 KATOWICE, PEWNIE ŻÓŁTA KURTKA I PANI SOŁTYS JEJ ZAKAZAŁY, A MR. GÓRNIAK JAK ZWYKLE CHCIAŁ NA KONIEC ZABŁYSNĄĆ = ŻENADA STANISLAW, ŻENADA …, MOŻE ZNOWU STASIU PRZYTOCZYSZ TEKST p.DAŃCA ?????????????

  6
  5
  • Górniak Stanisław pisze:

   Makrela, widocznie przeszkadzają ci ludzie którzy walczą o zakaz wybudowania tego czegoś. Spożytkuj swoją energię
   do pomocy albo przynajmniej zaciąg języka czym to grozi. W raporcie nie znalazłem informacji o laboratorium które
   które by badało skład ścieków dowożonych. W tv słyszy się o różnych chemikaliach sprowadzanych do kraju. Skąd pewność że nie dotrą do tej oczyszczalni jakieś trucizny. Tu link do informacji o takich chemikaliach>tvs.pl/informacje/zory-policja-odnalazla-700-tys-litrow-chemikaliow-na-prywatnej-posesji/. Jaki problem
   dopompować do cysterny ze ściekami jeden zbiornik za odpowiednią kasę. Kto to skontroluje? Ludzie myślcie trochę szerzej. To nie jest oczyszczalnia na potrzeby inwestora. To jest oczyszczalnia zarobkowa, Z całego kraju będą zwozić ścieki których nie przyjmą oczyszczalnie komunalne.

   8
   2
 22. Obserwator pisze:

  Proponuję aby pan Redaktor przeprowadził i opublikował tutaj wywiad z byłym Wójtem (Mam plan) gdzie wyjaśni jakie przesłanki kierowały ówczesnymi władzami Gminy dla wydania zgody na tak wrażliwą społecznie i środowiskowo inwestycję

  12
  3
  • Obserwator pisze:

   „Obserwator”, który znowu podszywa się pod mój nick i pisze w imieniu obecnego wójta, dalej jak widać prowadzi kampanię wyborczą. Czy może wybielającą pana Żurka i pluje na Pana Sochę. Czy wy już nie potraficie inaczej.?
   Temat jest ważny społecznie i na tym należy się teraz skupić.Nie na polityce. Wójt jest wybierany po to by reprezentował interesy mieszkańców gminy, dbał o ich dobro. Sołtys jest jednostką pomocniczą wójta i to sołtys jako pierwszy powinien WIEDZIEĆ, informować urząd, że coś się dziej (i jak widać wiedział (a), ale nie interweniował. Już zadawałem to pytanie: o jaką oczyszczalnię występował przedsiębiorca? o jakich parametrach dla środowiska? bo tu zdaje się jest rozbieżność. Jeśli to miała być mala oczyszczalnia na potrze by zakładu to zgoda mogła byc wydana (jest tam kanalizacja?) Teraz oczyszczalnia urosła do rangi wielkoprzemysłowej! I to już jest problem. Nikt z nas nie chciałby mieszkać w jej pobliżu, wąchać „zapachów”, odczuwać wstrząsy i niszczenie dróg przez cysterny dowożące odpady.
   To sołtys i radni z tej miejscowości powinni natychmiast podnieść krzyk, że mieszkańcy są przeciwni! Nawet jeśli nie przeczytali w BIP-ie to WIDZĄ!!
   A wójt jest od tego żeby zareagować i wypełniać wolę mieszkańców.
   W samorządzie jest ciągłość panie wójcie.
   Dostaje się nie tylko sprawy dobre i miłe. Trzeba kontynuować i te niemiłe. Zgodnie z wolą wyborców.
   Obserwator – wymyśl sobie inny nick. Chyba, że nie potrafisz? to ci pomożemy? np. podszywacz? kłamca?

   5
   3
  • nick_obserwator pisze:

   Strona nie weryfikuje unikalności nickow , więc nie zauważyłem , ze „obserwator „już tutaj jest . Tak czy inaczej uważam , że bezpośrednie wyjaśnienie byłego Wójta przyczyn wydania zgody na inwestycję będzie bardziej wiarygodne niż twoje rzecznikowanie w jego sprawie

   7
   1
  • Esme pisze:

   Już widzę jak były Wójt przyjeżdża do Hutek ze swoją byłą zastępczynią i tłumaczą mieszkańcom jak to chcieli zrobić dobrze dla wsi , jaki to dobrobyt miał z tego wyniknąć , bo przecież woda krystalicznie czysta będzie płynąć, sól która zostanie jako odpad z oczyszczania ścieków można sprzedawać do sypania zimą na drogi ( albo do piekarni :) i wszyscy na tym zarobią. Tylko ten Naród niewdzięczny jak zawsze jest i nie potrafi docenić starań. Konia z rzędem temu , kto ich tutaj dobrowolnie lub siłą przyciągnie…..Już my im podziękujemy.

   6
   1
 23. BABEL pisze:

  Dzisiejszy Ty pokazujesz decyzję o wydaniu zgody dla inwestora ,Ty nam pokaż ogłoszenia o konsultacjach społecznych przed wydaniem decyzji,jakiekolwiek spotkanie konsultacyjne z mieszkańcami,zapoznanie się z ich opinią i dania im prawa do wypowiedzenia się czy chcą po środku SWOJEJ wsi takie ,,cudo,,.W cztery oczy to wójt może sobie decydować o sławojce w ogródku a nie o temacie dotyczącym setek osób,jak obejmował urząd przysięgał dbać o dobro mieszkańców gminy a nie inwestorów z zewnątrz

  7
  1
 24. aska pisze:

  Spytaj sie tej co tak głośno krzyczałaprzed kamera , że nie wiedziała o oczyszczalni, tylko kto jej pisał i roznosił ulotki. Niezła jazda!

  2
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).