Będzie manifestacja przeciw budowie oczyszczalni ścieków rybnych w Hutkach!

W sobotę 26 stycznia w pobliżu zatoczki autobusowej i OSP w Hutkach odbędzie się manifestacja mieszkańców, którzy chcą w ten sposób wyrazić sprzeciw wobec rozpoczęcia budowy oczyszczalni ścieków rybnych w Hutkach.

Manifestacja odbędzie się o godz. 15:00 i jest zorganizowana oddolnie.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

56 odpowiedzi na “Będzie manifestacja przeciw budowie oczyszczalni ścieków rybnych w Hutkach!”

 1. Rybiarz pisze:

  Przyjdę na tą manife . Będę blokował ich. Nie wiem dlaczego ludzie blokują budowę oczyszczalni. To nowe miejsca pracy dla nas mieszkańców gminy. Zacofanie.

  10
  26
  • Obywatel pisze:

   Rybiarz przyjdź, tylko ujawnij się jak przyjdziesz.
   Kupimy specjalnie dla Ciebie wiaderko śledzi od Hurasa, ale żebyś nie męczył się z gryzieniem i połykaniem, zapodamy Ci je od drugie strony.
   No to czekamy i nie zapomnij przyprowadzić kolegę który tak chętnie stawia takim jak ty u Zośki, podzielisz się z nim chyba ?

   22
   3
  • Bella pisze:

   Hej Rybiarz, no i gdzie byłeś jak była manifestacja??? Tak nas miałeś blokować i co? Hehe

   6
   1
  • z Hutek pisze:

   Robia rzeczy coś nie przyszedł czekaliśmy na Ciebie byłoby fajni

   2
   1
 2. konopiszczanin pisze:

  Jesteś tak przyjeba…ny jak lato z radiem, pewnie wpieralas..z od niego śledzie, albo czerpiesz inne korzyści….

  14
  3
 3. Thor pisze:

  Do Rybiarza,juz widzę jak będziesz blokował manifestacje. Jakbyś taki kozak był to byś sie imieniem i nazwiskiem podpisał. Zwykły hejter jestes który lubi siać ferment. A jak jestes taki zorientowany to wymień prosze nazwiska Hucian którzy znaleźli zatrudnienie w wędzarni. Bo jakoś nie kojarzę. A jesli uważasz ze to taka świetna inwestycja to zaproś inwestora w swoje sąsiedztwo. Będziesz miał blisko do pracy.

  20
  1
  • ktos pisze:

   Z tego co wiem to tam pracuje tylko 3 polakow a z Hutek prawdopodobnie 1 osoba…

   10
   0
  • konopiszczanin pisze:

   Zgadza się 1 osoba z Hutek a reszta to ze wschodu… nasi „bracia i siostry” z ukrainy , ciekawe czy szczepione na odre….., jedzta te śledzie i chorujta

   13
   1
 4. Foxy pisze:

  Dbanie o środowisko, w którym się zyje nie jest zacofaniem. To obowiązek i odpowiedzialność wobec współmieszkańcow i przyszłych pokoleń. Stanowcze NIE DLA OCZYSZCZALNI!!!!Szacun dla wszystkich zaangażowanych w sprawę!!!Rowniez za odwagę wobec padających z różnych stron sugestii, ze nie zdajecie sobie sprawy,kto stoi za …I apel do władz-opamiętajcie się i zacznijcie działać. Nie rękami mieszkańców ale własnymi.

  31
  2
 5. Długi pisze:

  Puk puk!
  Kto tam?
  Referendum!!

  23
  2
  • Obywatel pisze:

   Aaa, powitać, powitać.
   A kto tam jeszcze zajeżdża do Hutek i Urzędu Gminy ?
   A to panowie z CBA, witamy, witamy, może kawkę, może herbatkę, może noclegi zamówić w Agroturystyce bo długo Wam zejdzie u nas.
   Oj będzie się działo, jak nic nowe wybory na koniec roku 2019.

   27
   2
 6. Rybiarz pisze:

  Naszykowalem już transparenty. Tak dla rybiarnii oraz oczyszczalni. Ludzie nie zdajecie sobie sprawy że będziemy mieli ścieki tańsze jak będziemy mieli własną oczyszczalnie ? Takie myślenie właśnie jest w gminie.

  5
  22
  • Obywatel pisze:

   No dobra Rybiarz, info dla Ciebie i innych którzy gadają głupoty, bo tak Wam sponsor każe, tylko nie przypuszczałem że wśród nich są ludzie wykształceni, na stanowiskach, a jednak.
   Takie chodzą ploty po Kozyrach i nie tylko (wśród grona pedagogicznego też), że jakie to „dobro”szykuje gmina, że opłaty za ścieki będą tańsze itd.
   Aby się podłączyć do hurasowej oczyszczalni to :
   1. Musi zostać zbudowana druga oczyszczalnia na ścieki komunalne, bo ta którą chce budować ma inne parametry techniczne.
   2. Musisz się jeden z drugim odciąć od kanalizacji obecnej, która jest własnością gminy wykonaną za pieniądze z Unii i oddana w użytkowanie Wodociągom Częstochowskim.
   3. Musisz zamontować szczelne !!!! szambo z którego hurasowy szambowóz będzie pompował twoje ścieki, albo Pan Inwestor wybuduje swoją kanalizację (ciekawe jak) aby odprowadzać ścieki do oczyszczalni, bo tę która jest nie przejmie, chyba że gmina odda pieniądze unijne i spłaci Wodociągi za poczynione inwestycje.
   Tłumaczyć jaśniej już się nie da, więc przestańcie mącić ludziom w głowach

   21
   1
  • Thor pisze:

   Rybiarz ile klas podstawówki trzeba skończyć by wiedzieć ze oczyszczalnia Sebastiana H. to nie jest jak piszesz „własna oczyszczalnia”!!Mam nadzieje ze ze zrozumieniem przeczytasz odpowiedz Obywatela.

   15
   1
  • z Hutek pisze:

   Szambo myśl samodzielnie

   4
   1
 7. Górniak Stanisław pisze:

  Dotyczy oczyszczalni ścieków rybnych w Hutkach.

  Analizując RAPORT O ODDZIAŁYWANIU NA ŚRODOWISKO DLA
  PRZEDSIĘWZIĘCIA POLEGAJĄCEGO NA BUDOWIE MECHANICZNO-CHEMICZNO BIOLOGICZNEJ OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW W SOŁECTWIE HUTKI wynika że w trakcie procesu obróbki ryb w ściekach będzie znaczna ilość
  chlorków czyli soli. W wykazie na str. 27 podano 12.000g/m³ czyli 12 kg. Na tej stronie widnieje również zapis: Z uwagi na fakt , iż nie istnieje żadna dostępna metoda odsalania ścieków, oraz ze względu na możliwość zakłócenia procesów oczyszczania ścieków, na spotkaniu roboczym Właściciel firmy zadeklarował wydzielenie strumienia ścieków zasolonych i ich zewnętrzną utylizację. Nie otrzymałem sposobu utylizacji, Na str 26 jest informacja że: Docelowo zakłada się wzrost ilości ścieków do 600m³ /dobę.
  Na str. 35jest informacja: Maksymalny zrzut wód z oczyszczalni ścieków wynosi 600m³/ dobę.
  Z powyższych informacji można wysnuć wniosek że wydzielony strumień ścieków zasolonych będzie odprowadzany do rzeki. Z przedstawionych danych wynika że ilość soli wprowadzana do rzeki to 12kg x 600m³/ dobę x 300dni ( po wyłączeniu świąt i niedziel)=2160 kg/ rok czyli ok. 72 wagony 30t. Na granicy miejscowości Rększowice gdzie rzeczka Rększowiczanka skręca w kierunku Łaźca usytuowane są studnie głębinowe, jaki to będzie miało wpływ na jakość wody. Informację Pań
  które w imieniu mieszkańców występowały w sprawie budowy oczyszczalni ścieków w Hutkach na sesji Rady Gminy i poruszały wątek ilości samochodów dowożących ścieki, należało by uzupełnić o ilość samochodów odwożących osady z oczyszczalni.
  Na str.27 podano parametry ścieków surowych, z czego wynika, że ilość osadów
  po 99% oczyszczeniu wynosi:12,785kg/m³ścieków, czyli ponad 2300t w skali roku
  tj ok. 230 samochodów o ładowności 10t. To są ilości bez uwzględnienia dodawanych środków chemicznych.

  47
  2
  • glonojad pisze:

   Teraz to wszystkim chlorki przeszkadzają a jak kilka lat temu przez całe dwa końce hutek przerzucali węże strażackie przez drogę i co sobota pompowali szambo sąsiadowi do studni. to było ok i bardzo zdrowo szczególnie dla rększowiczanki, sąsiadów i przydomowych studni z których ludzie brali wodę. Ludzie nie macie pojęcia o strukturze i procesie technologicznym oczyszczalni mechaniczno-biologicznej. Niektóre osoby z Hutek może sie dobrze znają na prawie ale na procesach jednostkowych w inżynierii środowiska nie mają zielonego pojęcia. Wiem co mówię. Pozdrawiam.

   4
   13
 8. Górniak Stanisław pisze:

  W powyższym komentarzu w zdaniu powinno by ć: Z przedstawionych danych wynika że ilość soli wprowadzana do rzeki to 12kg x 600m³/ dobę x 300dni ( po wyłączeniu świąt i niedziel)=2160 000 kg/ rok czyli ok. 72 wagony 30t

  26
  1
 9. Heniek pisze:

  Co w tej sprawie robi nasza radna? Jakby jej nie było.

  28
  0
 10. chochlik pisze:

  głosuje. by wójtowi było lżej a ludziom żyło się w dostatku. Ręka w górę i śmieci 100%.

  25
  1
 11. Konopka pisze:

  A ja tam się ciesze że pan” nie znam się- nie ma pieniędzy” wali stolec ee własne gniazdo.Czekajmy do przyszłych wyborów może coś zmienimy

  7
  15
  • Obserwator pisze:

   Konopka! nie rozbawiaj nas! Dopiero co mieliście okazję i kogoście wybrali?! Teraz chcesz czekać kolejne 5 lat aż się ci nachapią, a potem znowu zagłosujecie….Bo znowu jakiś dupek będzie wam wkładał w głowy nienawiść i kłamstwa, pluł jadem nienawiści, obiecanki cacanki zrobi, kupi głosy i polecita głosować jak każą! Teraz? to już próżne żale! Mata to cośta chcieli!!

   14
   2
 12. wygodzianin pisze:

  Teraz to wszystkim chlorki przeszkadzają a jak kilka lat temu przez całe dwa końce hutek przerzucali węże strażackie przez drogę i co sobota pompowali szambo sąsiadowi do studni. to było ok i bardzo zdrowo szczególnie dla rększowiczanki, sąsiadów i przydomowych studni z których ludzie brali wodę. Ludzie nie macie pojęcia o strukturze i procesie technologicznym oczyszczalni mechaniczno-biologicznej. Niektóre osoby z Hutek może sie dobrze znają na prawie ale na procesach jednostkowych w inżynierii środowiska nie mają zielonego pojęcia. Wiem co mówię. Pozdrawiam.

  3
  20
  • Górniak Stanisław pisze:

   Wygodzianin pilnuj Wygody a nie wypowiadaj się na temat Hutek i nie rzucaj oszczerstw przeciwko mieszkańcom. Gdzie ty widziałeś że sąsiedzi pompowali szambo do studni, to po pierwsze, Po drugie w ściekach gospodarczych są znikome ilości chlorków znawco inżynierii środowiska. Po trzecie, skoro jesteś tak dobrze poinformowany to napisz gdzie w raporcie jest napisane że w tej oczyszczalni będzie zastosowana instalacja filtracji membranowej, bo ja takiej informacji nie posiadam. Po czwarte mieszkańcy Hutek i nie tylko słusznie się obawiają pogorszenia warunków życia, gdyż będzie zwiększone natężenie ruchu samochodów ciężarowych przewożących odpady do i z oczyszczalni. Dojazd do Hutek to praktycznie przez wszystkie miejscowości Gminy Konopiska ale też i gminy sąsiednie. Miałem okazję mieszkać w pobliżu takiej oczyszczalni, na szczęście krótko. Ale nawet tak krótki okres był męczący, w trakcie rozładunku i załadunku samochodów nie można było otworzyć okien. Tu link do informacji o kłopotach mieszkańców gminy Miedżna, oby nie spotkało to kiedyś nas:http://katowice.wyborcza.pl/katowice/1,72935,18034458,Oczyszczalnia_sciekow_smierdzi__Mieszkancy_zadaja.html

   21
   1
  • Kiara pisze:

   Znawca „procesów jednostkowych w inżynierii środowiska” się znalazł. Poczytaj doucz się a potem się wypowiadaj. A jak widziałeś jak to Hucianie szamba pompują to gdzie wtedy był taki człowiek świadomy ekologicznie jak Ty. Bardzo ciekawe jaki Ty masz interes w tym by hejtować Hucian. Sympatyk makreli wędzonej. I nie podpisuj się jako Wygodzianin bo Wygoda nie identyfikuje się z Twoimi poglądami.

   18
   1
  • Thor pisze:

   ZAUWAŻCIE że Wygodzianin i Glonojad to ta sama osoba-wkleja komentarze na zasadzie kopiuj wklej pod różnymi nickami. Mozolną prace na zlecenie wykonuje.

   18
   0
  • z Hutek pisze:

   Wygodzianin u nas teraz kultura podlaczenia kanalizacja opłaty adiacenckie Wójtowi zapłaciliśmy rachunki co 2 miesiące płacimy i nie przyzwyczaimy się do smrodu ryb a Ty jak chcesz weź se ta inwestycje do siebie

   9
   0
 13. Thor pisze:

  Niesławny pan radny pewnie będzie udawał że jest z mieszkańcami. A po manifestacji na bal teoretycznie charytatywny się uda którego sponsorem jest tez zasmradzacz. Tak oto radny chętnie bezradny zatańczy na trumnie Hutek.

  24
  1
  • Misiek pisze:

   Ciekawe kto sie wybiera na ten „bal charytatywny”. Zobaczymy kto sie tam bedzie bawił podczas gdy mieszkańcy Hutek pogrążeni są w po uszy w zalobie i w szambie jakie nam zgotowały władze i inwestor.

   19
   0
  • Foxy pisze:

   Jeszcze się da zachować twarz-przekazać datek a ten cały bal zbojkotować. Wstyd się bawić gdy coś takiego się dzieje na naszym terenie. Ale pewnie przyjdzie cześć grona pedagogicznego (podkreślam częsc) która wmawia mieszkańcom kłamstwa ze będziemy mieli niższa opłatę za ścieki i ze oczyszczalnia to dla nas same korzyści.

   23
   0
  • z Hutek pisze:

   Dzisiaj się jeszcze doznają chyba inwestor się sprawił duży catering od Baldygi pewnie zamówiony juz czas wysłać kontrolę na Stowarzyszenie Prometeus niech Waldek i Edzio płacą za swoje żarcie

   7
   1
 14. Glonojad pisze:

  Tak po prawdzie ta oczyszczalnia w hutkach to maleństwo w porównaniu do oczyszczalni ścieków w grodzisku mazowieckim przy modernizacji której brałem udział 10 lat temu (i nie tylko tej). Dla porównania mogę powiedzieć że przerabia 400m3/h. Stojąc na reaktorze tlenowym (Jeśli ktokolwiek z Państwa znawców wie o czym mowie) nie ma żadnych smrodow fetoru etc. Do najbliższego domku jednorodzinnego jest w lini prostej ok 100m. Kanal zlewczy i same osadniki wstępne sa przykryte szczelnymi kopułami z tworzywa. Nikogo tu nie chcę i nie mam zamiaru obrażać. Proszę tylko by na sprawy techniczne pisały osoby co mają jakąś rzetelną wiedzę w tej materii. A co do tej Klary to prosze wybaczyć ale nie chcę rzucać nazwiskami szczególnie strone kozyr. Proszę nie robić ze mnie durnia i głupka bez szkoły. Pozdrawiam

  4
  18
  • Bolo pisze:

   Glonojad, prosisz żeby z Ciebie nie robić durnia i głupka bez szkoły, a sam obrażasz ludzi i siejesz pogardę. Przecież właśnie na tym portalu nazwałeś Hucian ciemnotą a samą wieś pogardliwie nazywasz „hujkami”. I Ty piszesz ze nie chcesz nikogo obrażać???Jak można traktować Cię więc poważnie? Od kogoś wymagasz szacunku a sam go nie okazujesz. Sugerujesz też w swoich wypowiedziach możliwość podłączenia miejscowej kanalizacji do tej oczyszczalni co jest niezgodne z prawdą. Podajesz za przykład oczyszczalnie ścieków w Grodzisku Mazowieckim a jest to oczyszczalnia ścieków komunalnych. Były już apele, żebyś poczytał i zagłębił sie w temat zanim zaczniesz się wypowiadać i tu trzeba przyznać racje apelującemu o to, bo oczyszczalnia w Hutkach ma być oczyszczalnią przemysłową. Sprawdź sobie w ogóle w prawie wodnym, ze rozróżnia się ścieki bytowe,komunalne i przemysłowe. Absurdem jest porównywanie technologii,uciążliwości czy oddziaływania na środowisko jednego typu oczyszczalni do zupełnie innego. A jeśli już mowa o nazwiskach to rzuć swoim przede wszystkim. Może odzyskasz wiarygodność po tych wszystkich swoich wypowiedziach. No chyba że nie… A poza tym to co się tak zaperzasz skoro nie jestes z Hutek?Nie jestes,problem Ciebie nie dotyczy, to się nie angażuj, nie obrażaj ludzi i nie wprowadzaj w błąd. Zastanawiające jest faktycznie to, jaki Ty masz biznes w tym, żeby tak agitować za oczyszczalnią.

   20
   1
  • Daruma pisze:

   Glonojadzie,wyjaśnij nam prosze dlaczego dwa identyczne komentarze podpisujesz różnymi pseudonimami?Bo niby dlaczego jestes urażony tym co Klara napisała. Przecież pisała do Wygodzianina, a nie do Ciebie hehe. Pomyliłeś się przy wklejaniu tekstu?ktoś Ci przesłał to co masz wklejać? Sztuczny tłum robisz?Umowa zlecenia na akcje hejterską czy co? Rownież pozdrawiam.

   14
   0
  • z Hutek pisze:

   GlomojaD ile Ci placa

   5
   0
 15. Górniak Stanisław pisze:

  Pozwolę sobie jeszcze poruszyć temat usuwania gazów i oparów z budynku technologicznego. W raporcie jest zapis o 2 wentylatorach kanałowych typu 400/KAN/8-8/30/400/H, oraz 1typu 315/KAN/8-8/400/H z pomieszczenia prasy. Nie podano ich wydajności. Z danych dystrybutora wyszukałem że są to 2 wentylatory o wydajności 7120m³/ h i 1 o wydajności 4050m³/h. Nie posiadam również informacji co i w jakiej ilości będzie wydmuchiwane. ( Wiele emitowanych zapachów, w tym zanieczyszczeń pochodzących z oczyszczalni ścieków, składa się z wielu indywidualnych składników zapachowych, a ogólny zapach złożonych mieszanin nie jest łatwy do przewidzenia) – wyciąg z Literatury naukowej Politechniki Wrocławskiej. Na pewno jednym ze składników będzie siarkowodór, będący bardzo toksycznym gazem.( Z uwagi na działanie drażniące i silnie toksyczne siarkowodoru proponuje się przyjęcie stężenia 14 mg/m³ związku za jego wartość najwyższego dopuszczalnego stężenia chwilowego NDSCh. Wartości medialnych stężeń śmiertelnych
  siarkowodoru dla szczurów mieszczą się w zakresie 450 – 701 mg/m³ )- wyciąg z opracowania instytutu medycyny pracy w Łodzi. Nie mamy informacji czy wydmuchiwane mieszaniny kwalifikują się do określenia odór który –jako oddziaływanie zapachowe, w Polsce oceniane jako uciążliwe. Mamy podstawy do obaw.

  18
  1
 16. Tom pisze:

  Pytanie gdzie CBA…wojt juz w kajdankach powinien byc bo ktos pozwolil na ta inwestycje… Tak jak z palacymi sie smietniskami gdzie zwieziono syf z calego swiata. Potem okaze sie ze to nie tylko scieki rybne ale jakies toksyny z Czech i Niemiec… Panie wojcie, spakowal sie pan? W poniedzialek o 6 rano niech pan bedzie gotowy

  20
  1
  • Maczeta pisze:

   Jak można wydać pozwolenie na podstawie prywatnego raportu sporządzonego na zamówienie inwestora i sfinansowanego przez inwestora???Poprzedni wójt powinien zarządzić sporządzenie niezależnego raportu. Jeśli tego nie zrobił, to obecny wójt powinien przemyslec czy nie było to niedopełnienie obowiązków. Aby i jemu nie zarzucono niedopełnienia obowiązków. Tym powinny sie zająć odpowiednie organy ścigania.

   20
   1
  • Miedzian pisze:

   Z tego co patrzyłem, gdy ostatnio byłem w gminie to obecny wójt mało miał do powiedzenia w sprawie tej oczyszczalni. Tom jak już piszesz takie rzeczy to weź najpierw pójdź i przejrzyj dokumenty, albo niech osoba która pisze artykuł niech pójdzie, zeskanuje i wstawi te pisma. Większość osób z dupy rzuca tutaj mięsem w innych…

   6
   7
  • Obserwator pisze:

   no właśnie. a wójt już powiedział w czasie programu, że jak już ktoś kiedyś podpisał… Wójcie! w samorządzie jest ciągłość. Już drugą kadencję dzięki swoim intrygom jesteś wójtem i nic tylko umiesz spychologię uprawiać! A samemu wziąć się do roboty! Tylko po co? już cię wybrali to teraz mogą ci „skoczyć”? żeby to zatrzymać.
   A swoją drogą komu z tu piszących chciało się tak jak Panu Górniakowi dotrzeć do dokume3ntacji, przeczytać ją, sięgnąć do jakichś opracowań naukowych z uniwersytetu? No? ale obrażać Człowieka potraficie. Nawet jak nie jest już z Waszej woli radnym (a szkoda!), to interesuje się miejscem gdzie żyje. I trzeba to docenić i szanować a nie ubliżać.

   13
   1
 17. Bella pisze:

  Miedzian to nie jest tak jak mówisz,to nie są argumenty jak to elokwentnie ująłeś „z dupy”. Funkcjonariusz publiczny odpowiada za tzw. niedopełnienie obowiązków, które polega na zaniechaniu ich wykonania albo na nienależytym, niedbałym ich wykonaniu. A to czy obecny p. Wójt coś mógł czy nie mógł i czy wiedział czy nie wiedział o takiej inwestycji na własnym terenie to już nie nam badać. Od tego są odpowiednie służby. Widać, ze mocno martwisz się o obecnego p. wójta. Ale skoro nie można mu nic zarzucić to nie ma się co unosić i denerwować.

  12
  1
 18. Nikogo to nie interesuje pisze:

  Nikogo nie interesuje czy będzie ta oczyszczalnia czy nie!!!

  3
  11
  • Bella pisze:

   Jak nie interesuje to co tu robisz i po co sie wypowiadasz???Jesli setki mieszkańców gminy to dla Ciebie jest nikt,to dobitnie pokazuje kim jestes.

   16
   2
 19. Rybiarz pisze:

  Byłem dziś na manifie zgodnie z moja zapowiedzią. Nikt odważny z tego forum nie podszedł do mnie. Chyba strach was obleciał.

  1
  18
  • Bella pisze:

   Haha!!To gdzie Rybiarz te Twoje transparenty co już je w środę miałeś niby naszykowane? Trzeba było się ujawnić i wyrazić swoje zdanie skoro tak się zarzekałeś. Ale na to trzeba odwagi. W necie łatwo anonimowo i bez rzeczywistego powodu hejtowac ludzi,którzy po prostu chcą żyć spokojnie i bez smrodu.

   18
   1
 20. Cyc pisze:

  Tak czytam jak się Górniak wypowiada analizując umowę i stara sie być fachowcem, ale czy to nie wtedy kiedy Górniak był przewodniczącym rady to wydano pozwolenie na budowę. Szkoda że wtedy nie czytał tak dogłębnie umowy.

  4
  15
  • Obywatel pisze:

   Cyc, wytrzeźwiałeś już po balu ? Niemożliwe, przecież ty od dawna nie trzeźwiejesz, jakbyś czuł że Twoje dni w tej gminie są policzone, a tam gdzie pójdziesz tylko mocny „czaj” piją.
   A kiedy to Rada Gminy i jej przewodniczący mogą czytać pozwolenie na budowę ? Przecież to wydaje Starostwo, już po okazaniu wszelkich dokumentów przez Inwestora, o jakiej umowie piszesz ?
   To wójt wydaje WZ-tkę i ma prawo, wręcz obowiązek domagać się rzetelnych dokumentów, raportów itp., a p. Górniak wypowiadał się na temat Raportu środowiskowego, sporządzonego na wniosek i życzenie Sebastiana H.

   15
   1
  • Górniak Stanisław pisze:

   Cyc, Powtarzasz to kłamstwo które rozpowszechnia Wójt i Przewodniczący Rady. Tak się urabia opinię. Kłamstwo powtórzone ….krotnie razy inni odbierają jako prawdę. Gdybyś poczytał trochę dokumentów ( uchwała 357 z 2014r Rady Gminy) to znalazł byś, że przewodniczącym zostałem 04.06. 2014r. Decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia polegającego na budowie mechaniczno-chemiczno-biologicznej oczyszczalni ścieków została wydana 27.05. @014.
   Nikt z radnych poprzedniej kadencji o takiej decyzji nie wiedział. Cyc, ty kłamco, już raz Ci pisałem że nie byłem w tym czasie przewodniczącym a Ty dalej swoje. Za co się sprzedałeś, że zniżasz się do takich posunięć. Nie dziwię się tym których wymieniłem wyżej, bo przypuszczam że chcą się odegrać za to że jako radny wytykałem im błędy i byłem niewygodny. Nawet na wczorajszej manifestacji nie powstrzymali się od próby zdyskredytowania mnie, mimo że wiedzieli że to nie prawda. Jak można wierzyć takim ludziom. Jak można wierzyć przedstawicieli władzy w deklarację że nie wiedzieli przez minione cztery lata o planach budowy oczyszczalni. Wójt zlecił audyt za okres od01.06 2013 do31.12.2014 za który gmina zapłacila12300zł. Wg mojej wiedzy w audycie powinna się znaleźć informacja na temat wydania decyzji z dnia 27 maja 2014r o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia polegającego na budowie mechaniczno-chemiczno-biologicznej oczyszczalni ścieków. Pytanie podstawowe, co Wójt zrobił w tej sprawie przez 4 lata. Wczoraj na
   manifestacji mówił że będzie ciężko naprawić błędy poprzedników. Z doświadczenia wiem że usterki usuwane szybko (gdy nie spowodują dodatkowych kosztów) daje się łatwo usunąć. Panie Wójcie każdy samodzielnie myślący wyciągnie wniosek z tego dlaczego nie rozpoczęto budowy przed wyborami tylko dzień po wyborach i z takim zaangażowaniem że nawet do późnych godzin nocnych. Panie Wójcie Wczoraj powiedział Pan że będzie musiał odwołać pracownika prowadzącego te sprawy a moim zdaniem za swoje niedociągnięcia chce znaleźć kozła ofiarnego. Nie kto inny tylko Pan odpowiada za podejmowanie decyzji w Gminie.

   22
   1
 21. ze wsi pisze:

  Obecna władza w osobach wójta i przewodniczacego potwierdziła poprzez swoje zachowanie przez ostatnią kadencje, ze nie obca była im wiedza o budowie oczyszczalni. Właściciela rybiarni doili na wszystkie sposoby o sponsoring na imprezach w hutkach. Bojąc sie o niepokoje społeczne związane z budowa przed wyborami pewnie dogadali sie z właścicielem ryb, że rozpocznie roboty zaraz po wyborach i tak sie to stało. Teraz udawają niewiniatka że nic nie wiedzieli. Zachowuja sie jak małe dzieci co to nie wiedzą co to i dlaczego tak. Takich ludzi powinno sie natychmiast usuwać z decyzyjnych stanowisk. W imię własnych interesów nie potrafia zadbać o tych co ich wybrali.

  21
  1
  • Thor pisze:

   Racja „Ze wsi”! Od p. Wójta słyszymy tylko „nie da się” , „papiery są w porządku”, „to nie ja”. Takie wypowiedzi doskonale obrazują nastawienie do sprawy oczyszczalni. Czy słyszeliście kiedyś hasło „powiedzcie w jaki sposób mogę wam pomoc?”, „sam nie mam pomysłu jak działać, ale poprę wasze działania”. Tymczasem od władz, ktore wybierane są po to by dbać o dobro mieszkańców i aby im pomagać, zionie defetyzmem. Nie dajcie się zwieść propagandzie nastawionej na zniechęcenie nas, nie dajcie się zwieść propagandzie, ze się nie da! Ręce precz od Hutek!NIE dla oczyszczalni!!!

   19
   1
  • Strażak pisze:

   a to ciekawe! cyt.: „Wójt zlecił audyt za okres od01.06 2013 do31.12.2014 za który gmina zapłacila12300zł.” Wielu tu pytało o ten słynny audyt, za który gmina (czyli my) zapłaciła, a jakoś nikt nie mógł się dowiedzieć jaki był wynik tego audytu?! Bo przecież całą poprzednią i tą ostatnią kampanię wyborczą wójt jechał na „trupach w szafach”, ” hakach” i nieprawidłowościach poprzednika?! Co też więc za haki ten audyt ujawnił jeśli coś ujawnił, a nie była to czysta kasa za pomoc w kampanii?
   Obserwator dobrze pisze, i Pan Górniak też – to nie pracownik jest winien tylko wójt! A było pewnie tak jak „ze wsi” pisze, wspierali kampanię za obietnice, ale po wyborach.
   No to nie wiecie co się robi? taczki proszę szykować i pod urząd!

   23
   1
  • z Hutek pisze:

   Cyc nie trzezwieje dlatego z pijakimi juz nie rozmawiamy

   14
   0
 22. Obywatel pisze:

  Mieszkańcy Gminy Konopiska, pora odłowić tych pływających w brudnej wodzie, jak wyżej wspomniani.
  Jeżeli Radni Gminy nie wezmą się do roboty, a mogą się wykazać przy oczyszczalni w Hutkach że stoją po stronie ludzi, to my weźmiemy się za nich.
  Radni, apel do Was jest prosty, macie prawo zażądać od Wójta podjęcia skutecznych działań w tej sprawie, zażądać od Przewodniczącego współdziałania z Wójtem w tym zakresie, ale już bez obiecanek i mydlenia oczu, mają na to miesiąc od minionej soboty 26 stycznia licząc.
  Jeżeli nie, to macie prawo odwołać i Przewodniczącego i Wójta z ich funkcji, powołać nowych po społecznych konsultacjach i działać dalej.
  Jeżeli nie to zgodnie z prawe możemy MY, jako mieszkańcy, żądać zwołania Referendum o odwołanie całej Rady Gminy i Wójta, po upływie 10 miesięcy od dnia wyboru, czyli we wrześniu 2019 składamy wniosek do Komisarza Wyborczego i wystarczy 1/5 uprawnionych do głosowania, aby wniosek został pozytywnie rozpatrzony, a w nowych wyborach już Was nie będzie.
  Albo działacie jak trzeba, i macie szansę na 5 lat dobrej pracy na rzecz Gminy i 5 lat brania diet, albo za 8 miesięcy lecicie na zbity pysk razem z Wójtem i Przewodniczącym, którzy już nie będą mogli Was bronić, ani zmuszać do niczego.
  Przyjdą „nowe miotły” i powymiatają z Urzędu te śmieci które chowają się po kątach, pociotków, żonki, córeczki, kuzynów itp., wybór należy do Was
  W sobotę jako mieszkańcy pokazaliśmy że potrafimy się zjednoczyć i pokazać władzy gdzie jej miejsce, pora potrząsnąć nimi i dać im OSTATNIĄ szansę na utrzymanie stanowisk, tak jak mieszkańcami naszej gminy.
  LUDZIE dość okradania nas, tumanienia że nic się nie da, że nie ma pieniędzy, pora rozbić ten trwający od kilkunastu lat paramafijny układ kolesiostwa i nepotyzmu, pora aby o gminie Konopiskach było głośno w sposób pozytywny, a nie w otoczce „układów” gdzie tylko liczy się kasa.
  Za 5 lat nie będzie pracy na terenie gminy, nie będzie wpływu z podatków, gmina będzie biednieć coraz bardziej, a my będziemy całować po rękach tych którzy za grosze zechcą odkupić nasze domy i nieruchomości.
  Przestaniemy się już śmiać i weselić na dożynkach i innych imprezach gminnych i wiesjkich, bo ich nie będzie.

  25
  1
  • z Hutek pisze:

   Zgadza się do roboty odwołać tych co noc nie mogą jeśli nie poczekamy do września i jeszcze jedno koniec z układami kolesiostwem i potancowkami koniec z miłymi rozmowami

   12
   0
 23. mieszkaniec pisze:

  Panie Bernardzie z Radomia, zomowcu oraz ubeku stworzyliście uklad wciskając mieszkańcom ubeckimi sposobami przebieg wyborów, a teraz znowu na zebraniu wiejskim chcecie ubeka posadowić na urzędzie. Gmina zaczyna być znana ze smrodu i wysokich podatów i opłat za smieci. Gacie wywieszone na balkonie w centrum Konopisk oraz tony śmieci walające się obok kubłów to wizytówka i promocja naszj gminy. Tak to się dzieje jak prywata zwycięża nad potrzebami zwykłych mieszkańców. Taki los mieszkańcom zgotował Pan wraz ze swoimi służbami.

  11
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).