74-latek potrącił na pasach 44-latka!

Wczoraj o godz. 20:05 na przejściu dla pieszych przy ul. Częstochowskiej w Konopiskach, doszło do potrącenia 44-letniego mężczyzny przez 74-letniego kierowcę samochodu osobowego. Dzięki sprawnej akcji służb ratunkowych, 44-latka udało się uratować.

Mężczyzna najpierw został przewieziony do szpitala na Parkitce, by późno w nocy, zostać skierowanym do specjalistycznego szpitala w Sosnowcu. Według informacji z częstochowskiej Policji, według stanu na bardzo wczesny poranek, stan mężczyzny jest ciężki, ale stabilny. Mężczyzna doznał wielu urazów twarzoczaszki.

Sprawę wyjaśnia częstochowska Prokuratura.

PAWEŁ GĄSIORSKI

fot. KMP w Częstochowie

 Kategorie:

16 odpowiedzi na “74-latek potrącił na pasach 44-latka!”

 1. Sąsiadka pisze:

  Tam w ogóle pasy są złym miejscu jak wysiadają z busa chcą przejść a bus stoi a auta wymieniają busa wprost na ludzi też bus zasłania a busy nie zajeżdżają tylko stoją na drodze a powinni ale Ukraińcy się nie znają

  16
  5
  • Bartek pisze:

   Rodzinę poszkodowanego mężczyzny proszę o kontakt, mam pewne informacje do przekazania 510 712 050

   1
   5
 2. Wiesława pisze:

  To jest bardzo niebezpieczne miejsce. Doszło tam do wielu wypadków, także że skutkiem śmiertelnym. Niestety w centrum konopisk nie ma bezpiecznych rozwiązań na ulicach. Korki w godzinach szczytu i walka o przetrwanie przy przejściu przez ulicę. Auta pędzą i jest ich coraz więcej. Od sklepu express do wygody, ludzie codziennie narażają niepotrzebnie życie. Radni mądrzy tylko przed wyborami.

  19
  4
  • Marta pisze:

   Dobrym pomysłem byłoby zrobienie lepszego oświetlenia, bo jedną sprawą sa korki i walka o przetrwanie, a drugą to, że piesi chodzą ubrani na czarno i nawet przy prędkości 40 km/h nie ma szans, by przed nimi zahamować po zmroku.

   13
   0
 3. Sebastian pisze:

  Nie wiem skąd te plotki że mój ojciec został skierowany do Sosnowca… Jest nadal na parkitce.

  11
  0
 4. Parkingowy pisze:

  Można po Polsku ?
  Pisze Pani ,że pasy są w złym miejscu.. i że auta omijają busa stojącego na drodze .. i że bus stoi na drodze..
  To wszystko jest źle wg Pani tak ?
  Pasy są w dobrym miejscu! a każdy kierowca , który dojeżdża do takiego przejscia dla pieszych powinien zachować szczególną ostrożność! nie ważne czy to konopiska czy inna miejscowość..

  22
  3
  • Marysia pisze:

   Fakt, należy zwolnić, ale te busy tam stające zasłaniają całą widoczność. Do tego noc, światła, deszcz i bezmyślnie przechodzące „czarne zjawy” czyli piesi.

   6
   0
 5. Papi2 pisze:

  Poza tym, o 20.05 to na miejscu już dawno był przejeżdżający patrol policji. Wypadek miał miejsce ok. 19.55. Wiem, bo jako świadek byłem na miejscu i pierwszy udzielałem pomocy. Potem była straż, ratownicy, drogówka i pogotowie. Proszę udzielać rzetelnych informacji, a nie pisać tylko dla sensacyjnych wiadomości!

  15
  1
  • Marysia pisze:

   Pogotowie jak zwykle na końcu.

   1
   3
  • Glonojad pisze:

   Bo Ty Marysia myślisz że wszyscy tak jak Ty mają teleportery jak w Star Treku. I zjawiaja siew 5 sekund. Nawet z głupiej Blachowni potrzeba kilka do kilkunastu minut.

   4
   2
 6. kierowca pisze:

  W tym miejacu, po zmroku jest małam widoczność. Ostatnio sama w ostatniej chwili zauważyłam pieszego wkraczającego na pasy. Na szczęście na tyle wcześnie, aby wyhamować… Zdrowia życzę dla poszkodowanego

  7
  0
 7. Emil pisze:

  Słabe oznakowanie przejścia dla pieszych, słabe oświetlenie, nadmierna prędkość pojazdów. Jest dużo do zrobienia i jeszcze można zarobić na fotoradarze. Całe te skrzyżowanie w centrum powinno być przerobione, a drogi i chodniki dostosowane do panującego natężenia ruchu. Rządzący jednak wolą przepychanki o koryto i swoje biznesy.

  6
  4
 8. Hiei pisze:

  Przy okazji warto przyjrzeć się skrzyżowaniu na Wygodzie. Spotykają się tam dwie bardzo ruchliwe drogi, a dodatkowo jest tam, pożal się Boże, centrum przesiadkowe. Tylko czekać aż jakiś nieszczęsny pasażer wpadnie pod Tira zjeżdżającego z autostrady. Nie dość że pasażerowie wysiadaja w błoto, bo nie ma zatoczki, o kawałku chodnika nie wspominając, to przechodzenie na drugą stronę po zmroku jest istną rosyjską ruletką, bo nie ma tam ani przejścia, a latarnie świeca w zupełnie inną stronę niż potrzeba.

  6
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).