14 sierpnia startuje liga okręgowa

14 sierpnia ruszy nowy sezon ligi okręgowej, w którym wystartuje LOT Konopiska. LOT w pierwszym meczu zmierzą się w Konopiskach z Victorią Częstochowa.

Pierwsza runda rozgrywek ligi okręgowej zakończy się 21 listopada.

W rozgrywkach Klasy Okręgowej wystąpi 17 zespołów a to dlatego, że decyzją Zarządu Śląskiego Związku Piłki Nożnej do rozgrywek na tym szczeblu rozgrywek została dokooptowana Skra II Częstochowa. Wśród beniaminków zobaczymy: Victorię Częstochowa, Lot Konopiska oraz Orzeł Psary Babienica.

Zwycięzca rozgrywek uzyska bezpośredni awans do IV ligi śląskiej. Z rozgrywkami pożegnają się cztery ostatnie zespoły rozgrywek. Oczywiście ostateczna liczba spadkowiczów może się zwiększyć w przypadku jeżeli z IV ligi śląskiej zdegradowany zostanie zespół reprezentujący Podokręg Częstochowa. W sezonie 2022/2023 w rozgrywkach uczestniczyć będzie 16 zespołów.

Liczba spadkowiczów w liczbie czterech spowodowana jest tym, że w sezonie 2021/2022 z rozgrywek Klasy A bezpośrednio awansują zwycięzcy rozgrywek dwóch grup z Podokręgu Częstochowa oraz z grupy Podokręgu Lubliniec. Czwarte miejsce, dające promocję do Klasy Okręgowej, da baraż, który stoczą z sobą: zespół z drugiego miejsca z Podokręgu Lubliniec oraz mający lepszą średnią arytmetyczną zespół z drugiego miejsca z Podokręgu Częstochowa. Dodatkowy spadek spowodowany jest liczbą 16 zespołów w rozgrywkach w sezonie 2022/2023. /Podokręg Częstochowa/
 Kategorie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).